Opowiem Wam, czemu ją rzuciłem

Oto najczęstsze przyczyny rozstań.
Opowiem Wam, czemu ją rzuciłem
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/41306521566311000/ & https://pl.pinterest.com/pin/676665912734093677/)
09.02.2018

Zazwyczaj mamy bardzo wiele zastrzeżeń do naszych mężczyzn. Skarżymy się, że nie dają nam kwiatów bez okazji, zbyt często wychodzą na piwo i nie wyznają miłości tak często, jak byśmy chciały. Tymczasem same nie jesteśmy bez winy. Czasami popełniamy więcej błędów niż faceci, ale nie dostrzegamy ich. Jeżeli chcesz, aby twój związek okazał się trwały, najpierw przyjrzyj się krytycznie sobie, a potem zacznij wprowadzać zmiany.

Pomoże ci w tym poniższe zestawienie. My, kobiety przeważnie powielamy te same błędy. Zrób szczery rachunek sumienia i zastanów się, czy mogłabyś coś dorzucić do tej listy.

Próbują go zmienić

To chyba najczęściej powtarzany błąd. Próbujemy zmienić nawyki faceta, jego styl, maniery, zainteresowania, priorytety i wiele innych rzeczy. Wszystko zależy od tego, co nam przeszkadza. To jednak nie odbije się dobrze na związku. On będzie czuł się nieakceptowany i może chcieć poszukać jej gdzie indziej.

Zobacz także: Tylko z takimi kobietami faceci chcą się żenić. 12 cech OBOWIĄZKOWYCH

błędy w związku

Fot. unsplash.com

Przejmują jego zainteresowania

Przejmowanie zainteresowań faceta często wynika z niskiego poczucia własnej wartości. Bardzo boimy się, że nie zostaniemy pokchane takie, jakie jesteśmy. Żeby bardziej przypodobać się facetowi, interesujemy się tym, co on. Czasami obawiamy się, że nasze zainteresowania nią są wystarczająco ciekawe – co zawsze jest błędem. Tym, co przyciąga innych, jest przede wszystkim sam zapał i entuzjazm, a nie hobby.

Próbują nim rządzić

Kobiety próbują dyrygować facetem na wszelkie możliwe sposoby. Organizują mu czas i wydają polecenia. Mówią, co powinien robić, a czego nie. W końcu każdy będzie miał dość.

Zastępują mu matkę

Oprócz rządzenia facetem gorsze może być tylko wejście w rolę jego matki. Mężczyźni lubią troskliwe kobiety, ale lepiej nie przesadzać. Zwracanie się do faceta jak do dziecka, kontrolowanie, z kim i gdzie wychodzi, podsuwanie talerza pod nos oraz dopieszczanie go pod każdym możliwym względem będzie przypominało mu matkę. A ty chcesz przypominać mu matkę czy kobietę jego życia?

błędy w związku

Fot. unsplash.com

Nastawiają go przeciwko jego rodzinie

Kiedy jeden członek albo kilkoro członków rodziny faceta pod jakimś względem nie przypadają kobietom do gustu, niektóre z nich próbują nastawiać partnera przeciwko bliskim. Nie ma gorszego rozwiązania. Pomijając ryzyko, że się zorientuje, to z pewnością konflikty w rodzinie nie wpłyną dobrze na wasz związek. On będzie nie w sosie i w pewnym sensie połączy ten stan z twoją osobą.

Nie mówią o swoich potrzebach

Miłość nie sprawi, że on zacznie czytać ci w myślach. Musisz komunikować wprost swoje potrzeby. Nie złość się na niego, gdy nie rozumie, o co ci chodzi i nie spełnia oczekiwań. On nie ma o tym pojęcia.

Traktują go jak własność

Niektóre kobiety mają przekonanie, że jak facet jest z nimi wiele lat, to już tak zostanie. Czują się zbyt pewnie, a do tego traktują mężczyznę jak swoją własność. Nie rozumieją, że potrzebuje trochę przestrzeni w związku i nie jest na każde zawołanie. Poza tym nie ma za zadanie spełniać każdej zachcianki.

Zobacz także: „Zdradziłem swoją dziewczynę. To był błąd” (Historia Tomka)

błędy w związku

Fot. unsplash.com

Wytykają mu błędy i porażki

To jedna z najgorszych rzeczy, które robią kobiety. Nic tak nie podkopuje poczucia własnej wartości. Nawet jeśli facet tego nie okazuje, bardzo cierpi. Jeżeli ma słaby charakter, może się załamac. Motywowanie, akceptacja i wiara w niego – właśnie to powinien u ciebie zobaczyć.

Nie ufają mu

Facet może nawet nie pomyśleć o zdradzie, ale kobieta będzie ją węszyć. Dopatrzy się jej w spóźnieniu faceta, w tym, że odbiera tajemniczy telefon i w bukiecie kwiatów, który dostaje bez okazji. Ciągle zadaje pytania i robi sceny zazdrości. Po takim doświadczeniu nawet najbardziej cierpliwy mężczyzna będzie miał dość i w końcu może pomyśleć, ze zdrada to nie najgłupszy pomysł.

Komentarze (18)

Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 13.02.2018 02:57
Moj chłopak powiedział mi wprost że jesli jest cos nie tak kotku to mów mi wszystko.Nie wytykam mu błędów bo nikt nie jest swięty kazdy je popełnia Ufamy sobie w 100 kiedyś rozmawialismy o tym 2 godziny i wszystko wyjasnione.Traktowanie jak własność to zależy bo on lubi jak mówie ze jest moim kochanym misiem i nikomu go nie oddam bardzo to lubi on mówi tak samo do mnie i tez to kocham bo kocham go tak jak nigdy nie kochałam nikogo.Probowanie rządzic tu racja bo to się łączy z zaufaniem jak chce iść na piwo z kumplami raz na 2 tyg niech idzie.Jak ja chce pojsc z kolezankami na zakupy on mówi ;Baw sie dobrze skarbie napisz albo zadzwon jak bedziesz wracać .I właśnie za to go kocham ze mi ufa i w ten sposob ja jemu też bezgranicznie
odpowiedz
uaaaaaa (Ocena: 5) 12.02.2018 15:07
Haha, akurat Polacy lubia jak sie im zastepuje matke, robi jedzenie, serwuje, sprzata po nich, pierze skarpety.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.02.2018 21:32
bzdury :))
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.02.2018 12:12
Od pół roku spotykałam się z pewnym facetem, na początku to on o mnie zabiegał bardzo, pisał codzinnie, chciał się spotykać. Mnie również zaczęło zależeć i wszystko było Ok. Spotykaliśmy się co kilka dni, mieliśmy kontakt codzinnie, wszystko sobie mówiliśmy, pomagał mi w problemach, starał się, w ten weekend mieliśmy jechać na narty, 2 tygodnie temu byliśmy w biurze podróży ogladac oferty wakacyjne... nagle w minioną sobotę spotkał się ze mną powiedział ze on tego nie widzi, gdy to mówił miał łzy w oczach, pytał co ja o tym myśle, ja wszystko potwierdziłam.... myślałam na początku ze to nie to a teraz nie mogę żyć bez niego.... co robić? Napisać ze przepraszam ze sir nie starałam, ze gdybym mogła cofnąć czas....
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 09.02.2018 03:39
Faceci też robią wszystkie te wymienione rzeczy, ale oczywiście tylko kobiety są winne... Faceci potrafią być bardziej wredni i chamscy, jeśli coś nie idzie po ich myśli. Rzadko myślą o kompromisach. A co to znaczy, że kobiety ,,Nie mówią o swoich potrzebach..,,, właśnie że mówią tylko oni mają to głęboko w d...e i nawet nie słuchają co się do nich mówi. Poza tym, istnieje coś takiego jak empatia i każdy powinien ją mieć, więc nawet jeśli chodzi o banalne sprawy, to oni mają problem ze zrozumieniem prostego przekazu. Dziwne, że jakoś kobiety nie mają z tym problemu.
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo