Sygnały, że on przestaje Cię kochać

Jeżeli szybko je zauważysz, być może zapobiegniesz rozstaniu.
Sygnały, że on przestaje Cię kochać
Fot. iStock
05.02.2018

Zdobycie faceta to dopiero połowa sukcesu, na dodatek ta, która nie wymaga ogromnego nakładu pracy. Znacznie trudniejsze jest utrzymanie związku i walka o to, aby miłość kwitła. Wymaga ona kompromisów, przebaczania błędów, wyrozumiałości dla ludzkich słabości i zrozumienia, że książeta z bajki nie istnieją. Ale nawet pomimo największych starań zdarza się, że facet przestaje kochać.

Najczęstsze przyczyny, że on przestaje się angażować uczuciowo to nietrafione połączenie (nie pasujecie do siebie), inne priorytety, wypalenie albo uczucie do innej kobiety. Zmiany w zachowaniu mężczyzny na początku są bardzo subtelne, ale da się je wychwycić. Z czasem stają się coraz bardziej zauważalne. Są bardzo ważne, ponieważ dzięki interwencji możemy zapobiec rozstaniu. Co prawda nie zawsze osiągniemy cel i nie zawsze warto się starać, ale gdy mamy przeświadczenie, że to ten jedyny, trzeba próbować.

W związku musisz być czujna. Obserwuj dyskretnie zachowanie partnera. Po tych sygnałach rozpoznasz, że on powoli przestaje cię kochać.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: 60 szczegółów, których faceci BARDZO nie lubią w Twoim wyglądzie

on już nie kocha

Fot. unsplash.com

Nie wykazuje inicjatywy, aby z tobą rozmawiać

Masz wrażenie, że w ogóle nie zależy mu na rozmowie z tobą i dzieje się tak od dłuższego czasu. Pomiędzy wami zachodzi jedynie wymiana zdań na temat codziennych obowiązków albo tego, jak spędzicie weekend. Czujesz instynktownie, że nie ma między wami bliskości, a on nie robic nic, aby to zmienić. Wręcz udaje, że nie dostrzega takiego problemu. Może też robić wymówki.

Jest nieprzyjemny

Gdy rozmawiacie, czasami potrafi być bardzo nieprzyjemny. Przybiera ostry ton, krytykuje cię, a momentami nawet szyderczo się uśmiecha.

Mówi, że potrzebuje więcej luzu

Na twoje propozycje spędzenia czasu we dwoje coraz częściej reaguje negatywnie. Wybiera towarzystwo znajomych albo rodziny. Mówi, że potrzebuje więcej luzu. Unika cię.

on już nie kocha

Fot. unsplash.com

Częściej wychodzi i nie mówi z kim

Dawniej był domatorem, ale od jakiegoś czasu zaczął regularnie wychodzić z domu. Nie mówi, z kim wychodzi, gdzie i o której wróci. Jego wyjścia są owiane tajemnicą. Kiedy próbujesz się czegoś dowiedzieć, odwraca kota ogonem i oskarża cię o brak zaufania, szpiegostwo, czepianie się oraz tym podobne rzeczy.

Nie dba o ciebie tak, jak kiedyś

Dawniej rozpieszczał cię na różne sposoby. Robił prezenty bez okazji, apraszał cię na randki, przygotowywał posiłki i dopytywał o szczegóły z twojego życia. Martwił się, gdy byłaś przeziębiona i razem z tobą przeżywał wszystkie porażki. Obecnie możesz o tym pomarzyć.

Olewa twoją rodzinę i przyjaciół

Od pewnego czasu wymiguje się od spotkań z twoją rodziną. Zawsze ma milion wymówek. Zdarza mu się też krytykować twoich najbliższych. Podobnie ma się rzecz z przyjaciółmi. Nie chce wychodzić na spotkania z nimi. Zupełnie jakby się czegoś obawiał.

on już nie kocha

Fot. unsplash.com

Wasze życie seksualne podupadło

Kiedyś nie mógł się od ciebie oderwać, a teraz kompletnie stracił tobą zainteresowanie. Twoje starania nie robią na nim żadnego wrażenia. Być może ma kogoś na boku i tylko czeka na dobry moment, aby zerwać.

Nie słucha cię

Mówisz do niego, ale widzisz, że on w ogóle cię nie słucha. Ignoruje twoje prośby, zbywa pytania, zupełnie, jakby się tym nie interesował. Taki stan trwa od dłuższego czasu, a on staje się coraz bardziej bezczelny. Zastanawiasz się, czy zobowiązania nie są tym, co go przy tobie trzyma.

Chowa przed tobą telefon

Nigdy wcześniej tego nie robił, ale od jakiegoś czasu ukrywa urządzenie. Gdy odbiera telefon zdarza mu się ukrywać w innym pomieszczeniu. Czasami wychodzi nawet na zewnątrz. Masz wrażenie, że cię okłamuje, gdy odpowiada na pytanie, kto dzwoni.
 
 Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Boję się kobiet, które nazywają tak swoje dzieci...

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 4.86 / 5
luki (Ocena: 3) 22.02.2021 17:00
Kazdy facet moze kochac kazda kobiete, albo w zasadzie nie kochac zadnej, z ktora jest w zwiazku. Po prostu przyzwyczajenie do tego "wow" na poczatku, zawsze gaśnie. Jezeli ktorys mowi ze tak nie jest, to klamie, zeby nie stracic partnerki. Na koniec pozostaje tylko przywiazanie i wzajemnie zrozumienie charakteru. To wszystko. Jezeli to jest wg was milosc i kochanie to kazdy kocha, jezeli natomiast oczekujecie kwiatow i zaskoczen jak przez pierwsze miesiace to nie liczcie na to. Kazdy facet chce swietego spokoju, a nie ciaglego pierdolnika emocjonalnego. Moc odpoczac, cieszyc sie cisza, whisky przy kominku i luzu... Kobiety chyba maja odwrotnie musza ciagle miec jakis naped emocjonalny. Jezeli nie znajda kompromisu to nie bedzie zwiazku, tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.04.2020 00:17
Po co się łudzić ze coś jeszcze z tego będzie nie ma inicjatywy z dwuch stron to jedna osoba nic nie wskóra facet czy kocha czy nie i tak zostanie będziesz jego gosposia służąca i używka aż w końcu nie znajdzie nowego obiektu pożądania lepiej być szczęśliwym człowiekiem i dać sobie spokój niż wchodzić w dupke bezwzajemnie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2019 14:21
Poza przytoczonymi źródłami problemu (nietrafione połączenie , wypalenie ,uczucie do innej kobiety) widzę jeszcze jedno. Facet przestaje się interesować kobietą w odwecie za analogiczne podejście z jej strony. Tutaj znalazłem rozwinięcie tego wątku. http://www.twoj-partner.eu/dlaczego-moj-facet-przestaje-sie-mna-interesowac/
zobacz odpowiedzi (1)
Dorota (Ocena: 5) 20.04.2019 17:31
Zgadza się mam tak samo A sex jest raz na 3miesiące
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2019 17:30
Ja mam to samo nic go nie obchodzę nie chce że mną rozmawiać zaraz się złości A sex jest raz na 3 miesiące bo muwi ŻE jest zmęczony mam tego wszystkiego już dość A miało być tak pięknie 😢😢
odpowiedz

Polecane dla Ciebie