„Faceci ciągle mnie wykorzystują. Nie wiem, co jest ze mną nie tak” (Historia Klaudii)

Kobieta zastanawia się, czy winny jest pech, czy może ona sama ciągle popełnia takie same błędy.
„Faceci ciągle mnie wykorzystują. Nie wiem, co jest ze mną nie tak” (Historia Klaudii)
Fot. iStock
05.02.2018

Wydaje się, że kobiety można podzielić na dwa rodzaje, jeżeli chodzi o życie miłosne. Jedna mają szczęście, czyli trafiają na fajnych facetów, a ich związki są udane. Jest jeszcze druga grupa – kobiety, które w ogóle nie mają szczęścia w miłości, chociaż z pozoru niczego im nie brakuje. Są ładne, zadbane, inteligentne i mają miłe usposobienie.

Czy na pewno powodem jest pech? Na to pytanie próbuje sobie odpowiedzieć Klaudia – 27-latka z Łodzi. Kobieta napisała do naszej redakcji, aby poradzić się was w sprawie życia uczuciowego. Klaudia była już w siedmiu związkach i każdy z nich okazał się niewypałem. Teraz zastanawia się, jaka jest tego przyczyna.

Pomożecie jej w rozwiązaniu zagadki?

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: W jakim miesiącu rodzą się najlepsze kobiety?

pech w miłości

Fot. unsplash.com

- Zawsze gdy mówię innym, że byłam w siedmiu związkach, nie mogą uwierzyć. Uchodzę za bardzo ładną dziewczynę, ale jednocześnie jestem nieśmiała i małomówna. Poza tym siedmiu facetów to sporo jak na 27 lat. Z tych siedmiu związków tylko jeden był długi – trwał dwa lata. Reszta doczekiwała co najwyżej pół roku. Ten pierwszy związek był najdłuższy i zaczął sie jeszcze w liceum. Potem była już tylko linia pochyła. Związku trwały coraz krócej. Generalnie powtarzała się zasada, że faceci zaczynali mnie olewać po ok. 4-5 miesiącach. Tak jest do teraz.

Bez mężczyzny u boku czuję się źle. Mam wrażenie, że nie potrafię funkcjonować sama. Nie chodzi o finanse, bo jestem niezależna finansowo. Po prostu nie lubię być sama. Chcę mieć kogoś tylko dla siebie, na właśność. Chociażby po to, aby móc do niego zadzwonić w środku nocy, gdy stało się coś złego.

Nie mam wielkich wymagań, a przynajmniej tak mi się wydaje. Szukam przede wszystkim normalnego faceta. Nie musi być przystojny, wystarczy, że poczuję do niego pociąg fizyczny. Poza tym oczekuję zaradności finansowej, co jednak nie znaczy, że biedniejsi faceci nie mają u mnie szans. Ważne są dla mnie także: poczucie humoru, inteligencja, nastawienie na rodzinę i spokojny sposób bycia. Czy tacy mężczyźni już wyginęli?

pech w miłości

Fot. unsplash.com

Klaudia opowiada o swoich byłych.

- Nie wszyscy byli do siebie podobni pod względem charakteru. Nie za bardzo pasowali też do wzorca, którego szukam, chociaż na początku wydawali się do mnie pasować idealnie. Dwaj z nich na początku zabiegali o mnie i szanowali mnie, a po kilku miesiącach zaczynało się olewanie. Wiele razy słyszałam przykre słowa, ale nie reagowałam. Było mi bardzo przykro. Moi byli potrafili mnie zranić przykrymi słowami nawet w towarzystwie znajomych. Czasami jawnie szydzili i drwili. Ja udawałam, że spływa to po mnie, ale tak naprawdę bardzo cierpiałam. Zazwyczaj po wszystkim obrażałam się, ale oni szybko mnie ugłaskiwali.

Kobieta przytacza jedną znaczącą sytuację.

- O tym, jak byłam olewana, dobrze świadczy zachowanie M. To mój ostatni eks. Pamiętam jak chodziłam z nim na spacery, a on był na tyle bezczelny, że demonstracyjnie oglądał się za dziewczynami, trzymając moją rękę w swojej. Zagryzałam zęby, ale udwałam, że mnie to nie obchodzi. Któregoś dnia nie wytrzymałam i nakrzyczałam na niego. Powiedziałam, że jego zachownie nie wywołuje u mnie zazdrości, ale powoduje, że myślę o nim jak o niedojrzałym dzieciaku. Wtedy speszył się i przeprosił. Przez kilka tygodni po tej kłótni było między nami dobrze, ale wkrótce wszystko znowu się popsuło. Ostatecznie zostawił mnie.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Jestem facetem i chcę Wam zakazać aborcji

pech w miłości

Fot. unsplash.com

Ogólnie było aż czterech facetów, którzy byli ze mną tylko dla seksu. Jestem dojrzałą kobietą, więc jak kogoś poznaję, po 1-2 miesiącach lądujemy w łóżku. Oni wydają się przywiązani, mówią czułe słówka, a za jakiś czas dowiaduję się, że są inne. Dwa razy trafiłam na facetów, którzy kręcili z kilkoma pannami na raz, a jeden facet miał już dziewczynę. Ja byłam na dostawkę. Zresztą na koniec sam wyjawił mi, że fajnie jest ze mną pogadać i jesteśmy świetnie dopasowani pod względem seksualnym.

Klaudia zastanawia się, co jest z nią nie tak.

- Czyżby chodziło o to, że nie wymagam zbyt wiele od faceta i nie okazuję zazdrości? Z natury nie jestem konfliktowa i wiele osób mówi mi, że mam serce na dłoni. Zawsze się staram i mam pozytywne nastawienie, że może wreszcie trafiłam na tego jedynego. Nie rozumiem, dlaczego na początku zabiegają o mnie, a po jakimś czasie olewają i traktują niczym popychadło. Ciągle słyszę, że jestem atrakcyjną kobietą i też za taką się uważam. Poza tym mam wyższe wykształcenie i jestem niezależna. Mogłoby się wydawać, że mam zestaw cech, którego mężczyźni poszukują, ale w praktyce to się nie sprawdza. Moje konfliktowe, zazdrosne i marudne koleżanki, które nie grzeszą też urodą, są w szczęśliwych związkach z przystojnymi, dobrymi facetami. Jak to możliwe?

Czy chodzi o pecha? A może problem jest we mnie?

Klaudia czeka na Wasze komentarze.
 

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 4.79 / 5
Kejla (Ocena: 5) 08.05.2023 09:01
Bo masz pewnie syndrom ofiary jak większość kobiet którym faceci to robią, nie wierz w dobroć ludzka to nie istnieje szczególnie u facetów, jak widza że jesteś miękka to Cię wypija do cna i poszukaja innej która stanowi większe wyzwanie niż twoje serce na dłoni , nikt przesadnie dobrych ludzi nie szanuje szczególnie faceci, jak będziesz taka dobra dla każdego to Cię każdy wykorzysta nie tylko facet, oni są zdobywcami i nie szanują tego co im przychodzi łatwo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.01.2022 07:20
Już napisałaś dlaczego faceci Cię olewają i zostawiają. Bo chcesz ich mieć na wyłączność. Widzę z tego, że jesteś kobietą bluszczem. Nie dajesz facetowi przestrzeni życiowej. Możliwości zajęcia się swoim hobby i sprawami które lubi tylko on. To jest życie jego, Twoje i wasze wspólne i tak to trzeba posegregować. Dużo kobiet chce być z facetem 24 h/dobę i to jest ich błąd. Smsy co 5 minut i nagminne dzwonienie najlepszy związek rozwalą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2018 19:16
Nie stawiaj faceta na pierwszym miejscu. Nigdy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2018 23:47
polecam książkę dlaczego mężczyźni kochają zołzy, jesteś idealnym przykładem opisanego tam typu kobiety zwanego popychadłem.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.02.2018 22:04
Jesteś łatwa poprostu,faceci nie musza zabiegać Takich kobiet mogą mieć na pęczki Większość jednak woli wyzwania.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie