„Mój facet ma bliską przyjaciółkę. Kiedy poprosiłam, aby zerwał z nią znajomość, powiedział że...” (Historia Wioli)

Czy dziewczyna ma powód do niepokoju?
„Mój facet ma bliską przyjaciółkę. Kiedy poprosiłam, aby zerwał z nią znajomość, powiedział że...” (Historia Wioli)
Fot. iStock
05.01.2018

Problemem, który bardzo często pojawia się w związku, jest przyjaciółka faceta. On twierdzi, że nic ich nie łączy, co może być prawdą albo i nie. Istnieje też ryzyko, że nawet jeśli nie kłamie, w przyszłości ich relacja zamieni się z przyjacielskiej w romantyczną. Bardzo duże znaczenie ma pod tym względem stosunek owej dziewczyny do mężczyzny. Jeżeli coś do niego czuje, związek jest zagrożony. Doskonale wiedzą o tym partnerki facetów i wiele z nich woli dmachać na zimne. Jedne żądają, aby facet zaprzestał jakichkolwiek kontaktów z przyjaciółką, a drugie zaprzyjaźniają się z nią w imię zasady „trzymaj przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej”. Zdarzają się też dziewczyny, które powoli obserwują rozwój sytuacji. Najgorsze jest to, że czasami obawy faktycznie są przesadzone, a nieukrywana zazdrość może zniszczyć najpiękniejszą relację.

Wiola od roku jest w szczęśliwym związku. Pomiędzy nią a jej facetem – Mateuszem układa się świetnie. Niestety pewien szczegół kładzie się cieniem na tej relacji. To ona – jego przyjaciółka.

Dziewczyna ma poważne obawy co do tej przyjaźni. Opisuje dokładnie, jak wygląda jej związek oraz relacja Mateusza z Ulą. Wiola pyta się was o zdanie, czy powinna się bardzo niepokoić?

Zobacz także: Jak wygląda życie z draniem?

przyjaciółka faceta

Fot. unsplash.com

- Ulka jest w życiu Mateusza od wielu lat, ale dowiedziałam się o niej dopiero pół roku temu. Ja i on tworzymy parę od roku. Mateusz powiedział mi o Ulce. To nie było tak, że poznałam prawdę przypadkiem. Stwierdził, że wcześniej nie było sensu, bo nie wiedział, czy nasz związek przetrwa (teraz podobno zaczął traktować go już na poważnie) a poza tym wszystkie jego byłe dziewczyny były o Ulkę zazdrosne. Podobno aż dwa związki Mateusza rozpadły się z tego powodu.

Jakoś przełknęłam to, że on ma koleżankę. Moje znajome również opowiadały mi, że ich faceci mają przyjaciółki, ale w żadnym przypadku nie doszło do zdrady. Przynajmniej nic o tym nie wiadomo. Zaniepokoiła mnie jednak informacja, że wszystkie byłe dziewczyny Mateusza były o Ulkę zazdrosne! Czy to nie dziwne? Jakoś mi się nie wydaje, aby każda dziewczyna była typową zazdrośnicą. Ja niestety zaliczałam się do tego grona i m. in. dlatego zdecydowałam się napisać na forum i poznać opinie innych dziewczyn.

Wiola poznała Ulę kilka tygodni temu. Mateusz zabrał dziewczyny na piwo, aby lepiej się poznały.

- Ulka nie przypadła mi do gustu. Ucieszyłam się, że raczej jestem ładniejsza, ale ona na pewno zalicza się do atrakcyjnych dziewczyn. Wiem, że jej rodzice są zamożni i widać to po jej ubraniach. Niestety pod tym względem nie mogę z nią konkurować. Poza tym Ulka to taka osoba, która lubi być w centrum uwagi. Dużo mówi, jest oczytana i na moje oko trochę przebiegła. Wydaje mi się, że moja obawa nie wpłynęła na jej ocenę pod tym względem. Gdy weszliśmy do pubu, ona już czekała przy stoliku i zmierzyła mnie wzrokiem od stóp do głów. Potem uśmiechnęła się, ale uśmiech wyglądał na wymuszony. Nie spodobało mi się, że Mateusz przywitał się z nią buziakiem w policzek.

przyjaciółka faceta

Fot. unsplash.com

Spotkanie przebiegło w miłej, ale trochę niezręcznej atmosferze.

Po jakimś czasie miałam wrażenie, że nie istnieję. Oni rozmawiali i śmiali się. Po chwili Mateusz zauważył, że chyba jest mi przykro. Objął mnie ramieniem i pocałował w usta. Mogłabym przysiąc, że zobaczyłam na jej twarzy niechęć...

Więcej spotkań nie było. Wiem, że oni we dwoje się spotykają. Mateusz zawsze mnie o tym informuje. Niby nie powinnam mieć zastrzeżeń co do jego zachowania, ale próbowałam go wybadać, czy byłby w stanie zakończyć znajomość z Ulą, gdyby to mi przeszkadzało. Zirytował się wtedy i powiedział, że jest dla niego ważna. Zapytał też, czy mi przeszkadza nasza relacja. Szybko zaprzeczyłam. Wtedy uśmiechnął się, zapewnił o swoim uczuciu i tym, że ja jestem dla niego najważniejsza. Na koniec dodał jednak, że Ula to przyjaciółka na całe życie i nie chciałby jej stracić. On chciałby, żebyśmy się zaprzyjaźniły. Zdaniem Mateusza przekonam się do niej, kiedy poznam ją lepiej.

Wiola nie poczuła się pewniej po tym zapewnieniu Mateusza. Uważa, że chociaż on jest wobec niej uczciwy, Ula niekoniecznie ma dobre zamiary. Wiola zapytała się jego mamę, co myśli o tej relacji i znalazła w jej słowach potwierdzenie swojej obawy.

- Pani Małgosia wyznała mi, że jej zdaniem Ulka czuje miętę do Mateusza, ale on do niej nie. Powiedziała, że sama niezbyt lubi tę dziewczynę i cieszy się, że jej syn jest ze mną. Poradziła mi, abym nie przejmowała się za bardzo, bo Matuesz bardzo mnie kocha, ale jednocześnie obserwowała Ulkę. A tak ogólnie to nie ma jej nic do zarzucenia. Podobno to inteligentna i dobrze wychowana dziewczyna z porządnej rodziny.

Zobacz także: „Nadal mi na tobie zależy”, „Facet, który cię poślubi, będzie szczęściarzem”... Jakie kłamstwa mówią mężczyźni, gdy chcą z nami zerwać?

przyjaciółka faceta

Fot. unsplash.com

Ucieszyłam się, gdy to usłyszałam, ale nie potrafię zdusić w sobie silnego niepokoju. Mam takie poczucie, że Mateusz mówi Ulce więcej niż mnie, że jest z nią bliżej emocjonalnie i to mnie boli. Z jednej strony to zrozumiałe, bo ją zna dłużej, ale ze mną jest już rok. Czasami gdy jesteśmy we dwoje, ona dzwoni, a wtedy on znika w łazience. Nie rozmawia z nią przy mnie, ale wychodzi. Raz nie było go aż pół godziny. Przeprosił i powiedział, że Ula miała problem i potrzebowała go. Już miałam wybuchnąć gniewem, ale zaraz mnie przytulił. Potem dał do zruzumienia, że Ulka zawsze była pomocna i nie wypada, aby odmówił jej wsparcia psychicznego.

Niestety mam wrażenie, że ona wie, kiedy się spotykamy i dzwoni właśnie wtedy. To zdarza się coraz częściej. Mateusz pewnie nie raz wygadał się, że jest ze mną umówiony. Oczywiście nie mam pewności, ale mimo wszystko teraz jest tych telefonów coraz więcej.

Ulka nie ma chłopaka i to jest najgorsze. Może gdyby miała, byłabym pewniejsza Mateusza, a tak nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Niektóre kobiety potrafią uwieść każdego, takie mam wrażenie. Bardzo się niepokoję i czasami muszę się powstrzymywać od zrobienia Mateuszowi awantury. Wiem jednak, że to przyniesie odwrotny skutek. Co mam robić? Jak bronić się przed tą Ulką?

Wiola

Co jej doradzicie, dziewczyny?

Komentarze (49)

Ocena: 4.92 / 5
K. (Ocena: 5) 29.05.2018 21:22
Wiem co czuje bohaterka artykułu bo jestem w tej samej sytuacji .Z tym ze ja jestem zazdrosna i bardzo długo były o to awantury przez co mój związek wisi na włosku .Nie wiem kompletnie co robić i jak sobie z tym poradzić .
odpowiedz
bbb (Ocena: 4) 08.01.2018 15:07
mój były też miał koleżankę, o której mi nie powiedział.Blokował profil na kompie i komórkę.Raz, przypadkiem przeczytałam smsa od niej, nazywała go dziubkiem, przesyłała buziaczki wieczorne i cieszyła się,że ich nie nakryłam.A jej numer był ukryty pod hasłem Wiktor- to imię szefa mojego eks.Zerwałam z nim szybko i skutecznie.Boli mnie do dziś, chociaż minęło 9 m-ce ale nie chcę takich koleżanek, bo nic dobrego z tego nie wynika z pewnością.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.01.2018 20:28
Ja jestem właśnie taką przyjaciółką chłopaka, który ma dziewczynę. Znamy się od 7 lat i byłam w jego życiu na długo przed tym, jak się spotykał z jakąkolwiek dziewczyną. Z tym, że my się sobie nigdy nie podobaliśmy, zawsze traktowaliśmy się, jak przyjaciele a z każdą jego dziewczyną się zakumplowałam a z jego obecną chodzimy na kawę, na zakupy. Ale w naszym przypadku jest to normalna reakcja i żadne z nas nie zrezygnowało z przyjaźni dla związku. Jednak w przypadku autorki listu coś jest nie tak. Moim zdaniem Ula się podkochuje w swoim przyjacielu i ewientnie wasz związek nie jest jej w smak.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.01.2018 17:09
Nie wybieram przyjaciół po płci. Jeśli ktoś jest inteligentny, wesoły i przyjemnie nam się rozmawia, to chcę się zaprzyjaźnić. Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby skreślić kogoś tylko dlatego, że jest mężczyzną. Dla mnie to głupie. Jestem w związku pełnym zaufania, w którym problemem nie jest fakt, że wyskoczę z kimś na kawę, czy piwo. Płeć nie ma znaczenia. Z drugiej strony, kiedyś kolega z pracy zaprosił mnie na piwo. Zgodziłam się, bo mieliśmy robić wspólny projekt i pomyślałam, że to fajny pomysł. Chwilę przed wyjściem dowiedziałam się, że jego dziewczyna idzie. Mój mąż miał już plany, więc zaproszenie w ostatniej chwili nie przypadło mu do gustu. Poszłam sama, siedzieliśmy we troje. Dziewczyna wisiała na koledze jak bombka na choince, a po godzinie już chciała koniecznie iść do domu. Miałam wrażenie, że zaraz na niego nasika, żeby zaznaczyć terytorium. Przez sekundę nie miałam na myśli flirtu, a ona zachowała się jak zaborcza wariatka. Jest mi kolegi szkoda. Sytuacje są różne, jasne, że czasem w otoczeniu naszych mężczyzn pojawiają się kobiety, które liczą na coś więcej, ale nie jest tak, że KAŻDA kobieta chce nam ukraść faceta. Mam przyjaciela, mój mąż ma bardzo dobrą koleżankę, widujemy się czasami z naszymi przyjaciółmi sam na sam, nikt nie widzi problemu. Trzeba do każdej sytuacji podchodzić indywidualnie i z odrobiną zdrowego rozsądku. Nie zliczę sytuacji, w których kobiety moich kumpli były o mnie zazdrosne. Zawsze niesłusznie. Czasem desperacko i żenująco. Dla niektórych uśmiech to już flirt, a "cześć", to właściwie propozycja numerku. Zezwierzęcenie. Ludzie zawsze oceniają przez swój pryzmat. To, że Wy nie możecie być zamknięte sam na sam z mężczyzną w pomieszczeniu, żeby się nie puścić, to nie znaczy, że wszystkie panie takie są. Wyobraźcie sobie, że wśród rozumnych osób istnieją relacje, które się nie opierają na chuci.
zobacz odpowiedzi (2)
.. (Ocena: 4) 07.01.2018 08:14
No cóż, mój facet też miał przyjaciółeczkę. Kiedy dopiero się poznawaliśmy z moim chłopakiem, była dla mnie złośliwa. Nie podobało się jej to, że coś między nami iskrzy. Okazało się że była w nim zakochana. Ale to były złe dobrego początki. Dziś jesteśmy szczęśliwa parą a ona już nie jest jego przyjaciółeczką :).
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo