Czy Twój związek mieści się w normie? Wiemy, kiedy powinien przyjść czas na pocałunek, wyznanie miłości, zaręczyny...

Sprawdź, kiedy robią to inni!
Czy Twój związek mieści się w normie? Wiemy, kiedy powinien przyjść czas na pocałunek, wyznanie miłości, zaręczyny...
Fot. Unsplash
20.12.2017

Możesz być najbardziej doświadczoną kobietą na świecie, ale każdy kolejny związek to zupełnie nowy etap w życiu, którzy rządzi się swoimi prawami. Każdy mężczyzna jest inny, więc to, co sprawdzało się w poprzedniej relacji, w następnej może nie mieć już racji bytu. Dotyczy to bliskości, deklaracji, wspólnego zamieszkania, legalizacji związku itd. Na wszystko przyjdzie czas.

Kiedy konkretnie? Dzięki badaniu zrealizowanemu przez portal randkowy eHarmony, wiemy, jak szybko decydujemy się na kolejny krok. To oczywiście nie reguła, ale właśnie tak potoczyło się życie miłosne większości z ponad tysiąca ankietowanych dorosłych osób. Powstały w ten sposób raport powie ci, czy nie za bardzo się pospieszyłaś, a co wciąż jest przed tobą.

Sprawdź, czy mieścisz się w normie!

Zobacz również: Historia Tomka: „Ona nalega na ślub. Jak jeszcze raz o tym wspomni, to ją rzucę”

etapy związku

fot. Unsplash

Pierwszy pocałunek

Co czwarty dorosły człowiek przyznaje się do tego, że całuje partnera już na pierwszej randce. Co dziesiąty ankietowany chce zaczekać ponad 3 tygodnie, a średnia dla wszystkich badanych to miesiąc oczekiwania.

Pierwszy raz

Zazwyczaj potrzebujemy sporo czasu, aby zbliżyć się do siebie w ten sposób. Średnia to 3 miesiące znajomości. Co nie zmienia faktu, że niektórym nie starcza cierpliwości. Co dziesiąty badany grzeszy już na pierwszej randce albo w pierwszym tygodniu związku.

Wyłączność

Co trzeci ankietowany sugeruje, by przeprowadzić z partnerem szczerą rozmowę na ten temat. Sytuacja musi być jasna - powinnaś wiedzieć, czy jesteście oficjalnie parą i nie szukacie już szczęścia gdzie indziej. Zazwyczaj dopiero po 3 miesiącach relacji kasujemy swoje konta z portali i aplikacji randkowych.

Zobacz również: Dlaczego on nie chce się ożenić?

etapy związku

fot. Unsplash

Wyznanie miłości

Nie wszyscy wierzymy w miłość od pierwszego wejrzenia. A nawet jeśli - boimy się to wyznać, żeby nie spłoszyć partnera. Zazwyczaj mówimy otwarcie o uczuciach po ok. 3 miesiącach znajomości. Dopiero wtedy pozwalamy sobie na „kocham cię”.

Ujawnienie się

W XXI wieku wydaje się to wręcz konieczne. Wiele z nas wymaga tego od swojego partnera. Mniej więcej po 4 miesiącach decydujemy się na upublicznienie naszego pierwszego wspólnego zdjęcia. To oficjalny początek znajomości i najlepszy dowód na to, że jesteśmy ze sobą na wyłączność.

Swoboda

Jeszcze więcej czasu potrzebujemy na to, by poczuć zupełną swobodę. Średnio po 5 miesiącach pozwalamy sobie zostawić szczoteczkę do zębów w domu partnera. Po pół roku nie krępuje nas nawet puszczanie bąków w swojej obecności. Otwarcie mówimy o emocjach i nie wstydzimy się łez.

Zobacz również: Naukowcy opracowali wzór... na miłość!

etapy związku

fot. Unsplash

Zaręczyny i ślub

Do oświadczyn dochodzi średnio po roku znajomości. Po kolejnych 12 miesiącach bierzemy ślub. Rok po sformalizowaniu związku decydujemy się na dziecko.

Rozstanie i nowy związek

Czasami do ślubu nie dochodzi, bo wcześniej się rozstajemy. To jednak wcale nie koniec świata. Zdecydowana większość badanych twierdzi, że byli w stanie rozpocząć nowy związek po mniej, niż roku od zerwania. Po 2 latach wymazujemy byłego z pamięci już na dobre.

Coś Ci to przypomina? A może w Twoim przypadku jest zupełnie inaczej?

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 21:19
Pocałunek na pierwszej randce, seks po miesiącu związku, wyznanie miłości po dwóch. Po dwóch również pierwsze (i właściwie jedyne) wspólne zdjęcie. Po trzech latach zaręczyny a po pięciu ślub. Dzieci... ze dwa lata po ślubie może :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 09:43
Nie ma norm dla związków
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 07:57
Nie dziwię się, że teraz tyle rozwodów skoro wg statystyk ludzie się zaręczają po raptem roku znajomości..
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo