Związek z niskim facetem. Czy to może się udać?

Wbrew pozorom są lepszymi kandydatami na życiowych partnerów.
Związek z niskim facetem. Czy to może się udać?
Fot. iStock
14.12.2017

W wyobrażeniach kobiet idealny mężczyzna jest wysoki. To jedna z cech priorytetowych, jeżeli chodzi o wygląd. Przy wysokich facetach czujemy się bezpieczniej i bardziej kobieco. Nie ma też problemu z założeniem obcasów. Co do niskich mężczyzn, nie prezentują się dobrze przy wyższej kobiecie i mają tego świadomość. Kobiety natomiast często traktują ich protekcjonalnie. Niski wzrost nie kojarzy się z męskością, przebojowością i odwagą, czyli tym, co jest pożądane u faceta.

Mimo wszystko niscy faceci mają mnóstwo zalet. Można wręcz powiedzieć, że ich nie doceniamy. To właśnie oni są najlepszymi kandydatami na życiowych partnerów i warto poznać ich lepiej.

Oto 7 powodów, dlaczego powinnaś dać szansę niskiemu mężczyźnie (nawet jeśli jest o wiele niższy niż ty).

Zobacz także: Internauci nie mogą uwierzyć, jak wygląda jej NARZECZONY. Ona ma zaledwie 19 lat, a on...

 

 

niski facet

Fot. unsplash.com

Wśród nich łatwiej znaleźć kogoś odpowiedniego

Czy nie masz wrażenia, że wysocy faceci, którzy jednocześnie są wartościowymi osobami, są już zajęci? Spośród nich wybór jest mniejszy. Łatwiej będzie ci znaleźć fajnego, odpowiedzialnego faceta w gronie niższych mężczyzn. Dlatego nie odrzucaj każdego. Daj im szansę.

Bardziej się starają

U wysokich facetów można często spotkać lekceważącą postawę. Niektórzy uważają, że powinnaś sie cieszyć tym, że w ogóle zwrócili na ciebie uwagę. Nie starają się, bo sądzą, że nie muszą. W końcu wystarczy sama ich obecność... Co innego niscy faceci. Oni są świadomi, że muszą w inny sposób zaimponować kobiecie. To właśnie od nich usłyszysz najwięcej komplementów i dostaniesz najwięcej kwiatów. Niski facet będzie cię adorował. Weź też pod uwagę, że z mniej atrakcyjnym facetem ryzyko zdrady przeważnie jest mniejsze.

Mają większe poczucie humoru

Bardzo często można spotkać się z tym, że niscy faceci mają bardzo duże poczucie humoru. Mało tego, znają mnostwo dowcipów i potrafią je opowiadać. Chociaż w towarzystwie nie wyróżniają się wyglądem pośród innych facetów, szybko zdobywają uznanie otoczenia i stają się gwiazdami wieczoru.

niski facet

Fot. unsplash.com

Mają lepszy charakter

Po prostu mają więcej pokory. Często jest tak, że jakieś cierpienie (w tym przypadku świadomość bycia mniej atrakcyjnym) uczy pokory. Niscy faceci są bardziej wyrozumiali dla innych, nie oczekują, że zawsze będziesz wyglądać jak milion dolarów i nie są narcyzami.

Doceniają to, że chcesz ich poznać lepiej

Niski facet będzie bardziej zaskoczony i uradowany, że się nim zainteresowałaś niż wysoki facet. Na pewno to doceni i będzie starał się zainteresować cię sobą jeszcze bardziej. Mało tego, zacznie uważać się za szczęściarza, gdy znajomość przejdzie do dalszego etapu. Podbudujesz jego ego.

Są dobrymi słuchaczami

Czy zdarzyło ci się zauważyć, że wysocy faceci często nie rejestrują tego, co się do nich mówi? Zupełnie jakby słowa do nich nie docierały... Jeżeli zwiążesz się z niskim facetem, od razu zauważysz różnicę. On nie tylko zapamięta, kiedy masz urodziny i jaki kolor lubisz najbardziej, ale każdą najgorszą chwilę, o której mu opowiedziałaś. Ktoś może powiedzieć, że to z kolei ty nie będziesz rejestrować jego wszystkich słów. Nie martw się tym. Jak wspomniałyśmy wyżej, niscy mężczyźni bardziej się starają, więc on zrobi wszystko, co w jego mocy, aby komunikacja przebiegała sprawnie pod każdym względem.

Zobacz także: „Związek z młodszym facetem to najgorsza rzecz, jaka przytrafiła mi się w życiu” (Historia Anny)

niski facet

Fot. unsplash.com

Lepiej się ubierają

Niski facet startuje z gorszej pozycji i stara się poprawić swój wygląd eleganckim ubiorem. Najlepszej jakości garnitury oraz buty, dopasowane kolory – to właśnie domena niskich facetów. Co nie znaczy, że nie ma wyjątków od reguły spośród niskich i wysokich panów.

Mają bardziej ugruntowaną pozycję

Ponieważ niscy mężczyźni często mają kompleks na punkcie wzrostu, starają się nadrabiać mało atrakcyjny wygląd dobrą edukacją, oczytaniem i pozycją zawodową. Bardzo często to oni są ludźmi sukcesu. Doskonale widzą, że to jeden ze sposobów walki z przystojniejszymi i wyższymi kolegami.

Komentarze (26)

Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 5) 28.05.2018 19:30
w sumie muszę się z tym zgodzić. mam ponad 180 i jestem arognacki i chamski w stosunku do kobiet, a one i tak się do mnie lepią. sam nie wierzę w miłość, bo zdaje sobie sprawę, że te wszystkie kobiety lecą tylko na mój wygląd, wzrost i portfel i nie mam zamiaru się nigdy z zadną związywać. ale taką nawiniarę zawsze do łóżka zaciągnąć warto. no i większość moich wysokich kolegów myśli tak samo jak ja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2017 00:21
Śmieszy mnie, że w tym artykule tak podkreśla się rzekomą nieatrakcyjność niskich mężczyzn. Serio myślicie, że każdy wysoki facet jest od razu przystojniakiem, a każdy niski musi mieć brzydką twarz?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2017 17:29
Byłam dwa razy w związku z niskimi facetami. Sama mam 163, ale ich wzrost był taki, że nawet niewysoki obcas sprawiał, że stawali się niżsi. Nigdy mi to nie przeszkadzało, oni też z początku udawali, że nie mają z tym problemu. I zawsze po jakimś czasie wychodziły ich przeokropne kompleksy. Zaczynało się od delikatnych próśb żebym założyła baleriny, a kończyło na całkiem wyraźnym zakazie noszenia obcasów. Od ostatniego nawet na koniec usłyszałam, że jestem dz**ką i grubasem (ważę około 54 kg, a moje wymiary to 87-66-90, więc chyba nieźle). Nigdy więcej zakompleksionych karakanów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2017 21:19
"najlepszy facet to 180-185" - tak to tylko głupie nastolatki piszą. Jeśli się w życiu pozna tego jedynego to nawet te cm nie będą wam przeszkadzać. Mój mąż jest ode mnie wyższy o 20cm wyglądam przy nim jak kurdupel i co z tego? Mam z tego powodu go zostawić?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.12.2017 20:43
Ja mam 173,a moj facet 176cm i nie chce sie juz nigdy z nikim innym wiazac! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo