„Moja dziewczyna zrobiła coś takiego, że w jednej chwili ją znienawidziłem. Nigdy jej nie wybaczę!”

Jakich przewinień faceci NIE PRZEBACZAJĄ?
„Moja dziewczyna zrobiła coś takiego, że w jednej chwili ją znienawidziłem. Nigdy jej nie wybaczę!”
Fot. iStock
25.11.2017

Mężczyźni wbrew pozorom są wrażliwymi stworzeniami. Pod powłoką gruboskórności skrywają delikatne wnętrze. Łatwo ich zranić impulsywnie wypowiedzianym słowem czy nieprzemyślanym działaniem. To jest jednak coś, co wybaczą. A kiedy tego nie robią?

Niestety są sytuacje, kiedy nawet bardzo zakochani faceci mówią „dość”. Wszystko ma swoje granice, a miłość błyskawicznie może zmienić się w nienawiść albo przynajmniej dużą niechęć. O jakich przypadkach mowa?

Przede wszystkim wcale nie musi chodzić o zdradę, chociaż niewątpliwie można ją wymienić wśród występkow, których faceci nie wybaczą, zwłaszcza jeżeli została popełniona z jednym z kolegów partnera. Tym razem chciałybyśmy poruszyć inne, trochę mniej oczywiste przewinienia kobiece. Oto one.

Jeżeli myślisz, że on puści to w niepamięć, bardzo się mylisz.

Zobacz także: Zakochałam się w żonatym facecie. Mam wielką ochotę rozbić jego małżeństwo... (Historia Kingi)

 

czego nie wybaczy facet

Fot. unsplash.com

Krytykowanie jego matki

Matka to jedna z najważniejszych kobiet w jego życiu. Jej zdanie bardzo się dla niego liczy. Można powiedzieć, że jest święta w jego oczach. Krytykując ją, bezcześcisz ten wizerunek. Oczywiście nie chodzi o wyważoną, zasadną krytykę, ale dosadne określenia, mówienie w złości i brak obiektywizmu. Jeżeli zdarzy ci się to raz czy dwa i przeprosisz ją, w porządku. Jednak gdy krytykujesz często i nie przebierasz przy tym w słowach, licz się z konsekwencjami. Pamiętaj o tym zwłaszcza wtedy, gdy jesteś żoną. Poślubiając faceta, stajesz się członkiem jego rodziny.

Szpiegowanie

Męźczyźni tego nie znoszą. Po pierwsze takie zachowanie uwłacza kobiecej godności, co samo w sobie nie wygląda dobrze w oczach faceta, a po drugie podważasz jego zaufanie. On już nigdy nie będzie miał pewności, czy może czuć się przy tobie swobodnie i czy przypadkiem nie wyciągniesz pochopnych wniosków z jakiegoś wydarzenia czy szczegółu, który dostrzeżesz. Szpiegowaniem skazujesz go na życie w ciągłym napięciu. Zanim sie obejrzysz, wymieni cię na inną. - Wydawało mi się, że w moim związku wszystko gra, dopóki nie wyszło na jaw, że moja partnerka regularnie włamuje się na mój profil społecznościowy i czyta moje wiadomości. Sama się wygadała któregoś razu przypadkiem. Dla mnie to było przekroczenie wszelkich granic. Odszedłem - tłumaczy Marek.

Drobne kłamstwa

Nikt nie lubi być robiony w balona. Jeżeli kilka razy okłamiesz faceta, nawet w drobnych sprawach, nie puści ci tego płazem. On będzie się zastanawiał, czy jest jeszcze jakaś sprawa, w związku z którą nie byłaś szczera. Kłamstwami godzisz w jego ego. Poza tym na nich nie zbuduje się zaufania.

czego nie wybaczy facet

Fot. unsplash.com

Wyśmiewanie łóżkowych umiejętności

To bardzo delikatna kwestia. Faceci bardzo przeżywają porażki pod tym względem i zamartwiają się, czy są wystarczająco dobrzy. Czasami wystarczy jedna drobna uwaga, aby zniszczyć jego pewność siebie. Przy tobie nie będzie czuł się męski, ale raczej upokorzony. Nie myśl, że zapomni, co mu zrobiłaś. - Moja eks kiedyś po seksie powiedziała mi: Grey to z ciebie nie jest. Sparaliżowało mnie po tych słowach. Dlatego teraz jest moją eks - wspomina Daniel.

Wyśmiewanie z... niego przy rodzinie i kumplach

Wszelkiego rodzaju wyśmiewanie się z faceta, odbiera ci punkty, ale to najgorsze w skutkach dotyczy umiejętności łóżkowych oraz drwin w towarzytstie bliskich osób. Wyobraź sobie, jakie to musi być uczucie, gdy ukochana dziewczyna kpi z niego bez litości na oczach kumpli lub rodziny. Każdy facet chce czuć się męski i podziwiany w grupie znajomych, tak samo w rodzinie. Śmiejąc się, niszczysz jego pozycję. On nigdy ci tego nie wybaczy. - Byłem bardzo zakochany w Magdzie. Sądziłem, że się razem zestarzejemy. Niestety raz zrobiła coś takiego, że od razu ją znienawidziłem. Co? Zapytała mojego najlepszego kumpla, czy nie mógłby mi załatwić u siebie w firmie jakiejś pracy, bo teraz zarabiam tak marnie, że nie stać mnie na fajne ciuchy. Przy okazji zaczęła wyśmiewać to, jak się ubieram. Wtedy zrozumiałem, że muszę zakończyć znajomość z taką laską - wyjawia Jarek.

Porównywanie z eks

Twój facet chce być dla ciebie tym jedynym, wymarzonym mężczyzną, tak samo jak ty pragniesz być dla  niego tą jedyną, wymarzoną kobietą. Łamiesz mu serce porównaniem z eks. Pomyśl sobie, jakbyś czuła się na jego miejscu. Takiemu porównaniu na pewno towarzyszy poczucie upokorzenia oraz ból. To zbyt wiele jak dla faceta.

Zobacz także: Historia Oli: „Mąż twierdzi, że mnie kocha, ale zdradził mnie już dwa razy. Podobno kochanki nic dla niego nie znaczą...”

 

czego nie wybaczy facet

Fot. unsplash.com

Brutalne słowa

Mogą dotyczyć różnych spraw. Na przykład „Nie jestem z tobą szczęśliwa”, „Nic nie osiągnąłeś”, „Żałuję, że z tobą jestem”, „Zmarnowałeś mi kilka lat życia”, „Wyglądasz okropnie”... Znalazłoby się wiele takich wyznań, których on ci nie wybaczy. Chyba przyznasz sama, że trudno byłoby o nich zapomnieć i już zawsze tkwiłyby w jego pamięci?

Oszustwo finansowe

Niektóre kobiety okradają swoich facetów. Równie dobrze może to być jednorazowa kradzież dużej sumy, jak i regularne podkradanie mniejszych kwot i notoryczne nieinformowanie o „pożyczce” faceta. Możesz być pewna, że po czymś takim nie otrzymasz przebaczenia.

Wykorzystanie

Co do tego scenariusze mogą być różne. Na przykład chciałaś dopiec byłemu, ustawić się finansowo, zapomnieć o kimś ważnym... Chodzi o wszystko, co przeczy temu, że jesteś z nim z miłości, chociaż ją deklarowałaś. Takiego zranienia nie wybaczy żaden facet.
 

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
P (Ocena: 5) 25.11.2017 18:26
Mężczyźni to nie wrażliwcy. Jeszcze takiego nie spotkałam, raczej wredne gnomy. Po za tym równie dobrze artykuł mógłby się nazywać Czego kobieta nie wybaczy partnerowi? Szach mat, anty kobieca strono dla kobiet.
zobacz odpowiedzi (1)
Ktos (Ocena: 5) 25.11.2017 16:59
Dziala w dwie strony
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.11.2017 14:39
Z tych samych powodów kobieta może znienawidzić faceta, a faceci często o tym zapominają i okazuje się, że są gorsi od kobiet.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.11.2017 11:50
Co do matki się nie zgadzam, są różne i nie każda zasługuje na szacunek tylko dlatego, że urodziła. Jeśli matka zatruwa życie, sieje nienawiść i chce wyłącznie swojego szczęścia, to taka matka bynajmniej nie jest święta i nie powinno się jej na to pozwalać bo ma prawo z racji bycia matką.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo