„Mnie i mojej przyjaciółce podoba się ten sam chłopak. Która z nas ma do niego pierwszeństwo?”

Co z tym fantem zrobić?
„Mnie i mojej przyjaciółce podoba się ten sam chłopak. Która z nas ma do niego pierwszeństwo?”
Fot. Unsplash
24.11.2017

Serce nie sługa – może się zdarzyć, że ty i twoja przyjaciółka ulokujecie uczucia w tym samym facecie. Konfiguracje mogą być różne:
•    Obie zakochujecie się w nowo poznanym mężczyźnie, koledze, przyjacielu.
•    Ty zakochujesz się w jej chłopaku.
•    Ona zakochuje się w twoim chłopaku.

Taka sytuacja to problem. Problem, bo poligamia nie jest w naszym kraju legalna, co oznacza jedno: o ile nie zrezygnujecie z tego faceta, jedna z was będzie cierpieć. Zanim zrobicie cokolwiek, przeczytajcie ten tekst – powinien pomóc wam zaplanować właściwe postępowanie.

Zobacz także: Faceci pozwolili sobie na bardzo szczere wyznania: Miękną mi kolana, kiedy kobieta...

Oszacujcie swoją przyjaźń

Co to znaczy „oszacujcie”? To znaczy najpierw odpowiedzcie sobie na pytanie, jak bliska i ważna dla was jest to przyjaźń. Czy jesteście tylko koleżankami, czy też prawdziwymi przyjaciółkami, zupełnie jak siostry? Odkąd się znacie? Czy macie za sobą trudne momenty, które przezwyciężyłyście? Jak ważna jest dla was wasza przyjaźń?

Oszacowanie przyjaźni pomoże wam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto wystawiać na szwank to, co was łączy. Jeśli zainteresowanie tym chłopakiem jest tymczasowe, może się okazać, że popełnicie błąd, walcząc o tego samego faceta.

Bądźcie ze sobą szczere

Najgorsze, co możecie zrobić, to udawać, że wszystko jest po staremu. Załóżmy, że zakochałaś się w jej chłopaku. Wspólne spotkania stały się dla ciebie trudne. Przestały cię bawić, odkąd z ciężkim sercem patrzysz na ich pocałunki i czułości. Zaczynasz unikać spotkań we troje. Przyjaciółka widzi, że coś jest nie tak. Pyta o powód, lecz ty ją zbywasz. W końcu oddalasz się od niej.

Inna sytuacja. Obie jesteście wolne. Ona przyznała się, że ten facet zawrócił jej w głowie. Ciągle o nim mówi. Szturcha cię na przerwie albo w pracy, gdy on się zbliża. Poprosiła cię nawet, żebyś spróbowała ich ze sobą zeswatać. Problem w tym, że na miejscu jego partnerki widzisz… samą siebie.

Musisz przyznać, że w obu powyższych sytuacjach udawanie, że wszystko jest normalnie, to absurd. „Jeśli podoba wam się ten sam facet, porozmawiajcie ze sobą od serca” – radzi Julie Spira, ekspertka od randkowania on-line wypowiadająca się dla serwisu hercampus.com. Jeśli nie znacie tego gościa zbyt dobrze, zdaniem ekspertki warto to sobie uświadomić. Na przykład w ten sposób: „Piotrek wydaje się świetnym facetem, ale tak naprawdę go nie znamy. Czy warto ryzykować dla niego naszą przyjaźń?”.

przystojny facet

Fot. Unsplash

Bardzo często fascynacja mężczyzną jest tylko powierzchowna. Pomyśl, co się stanie, jeśli wasza przyjaźń runie z powodu faceta, który choć niebrzydki, okaże się kompletną pomyłką?

Musisz brać pod uwagę ewentualność, że przyjaciółka dozna szoku, gdy wyznasz jej, że kochasz jej chłopaka. Tutaj ogromne znaczenie ma fakt, w jaki sposób poprowadzisz tę rozmowę. Lepiej postawić sprawę jasno: „Jesteś dla mnie jak siostra, dlatego nie chcę niczego przed tobą ukrywać. Mam problem, z którym muszę sobie poradzić. Podoba mi się Marcin. Nie chciałam tego i uwierz mi, że cierpię. Dlatego dopóki to nie minie, wolę spotykać się tylko z tobą, bez towarzystwa Marcina”.

Przyjaciółka, usłyszawszy takie rewelacje, może zareagować różnie. Bądź na to przygotowana i daj jej czas. Od waszej dojrzałości i postawy zależy przyszłość tej przyjaźni!

Warto również nie adorować faceta i nie zachęcać go do niczego, nawet jeśli wydaje się bardziej zainteresowany jedną z was. W tej sytuacji trzeba postępować bardzo ostrożnie. Adoracja ze strony chłopaka, który wam się podoba, jest wspaniała, ale jeszcze wspanialsza jest długa, piękna przyjaźń.

Dajcie sobie czas

Trudną, wręcz patową sytuację najlepiej oddać w ręce… losu. Na początku będzie trudno, ale z czasem okaże się, na ile silna jest wasza więź – i jakim uczuciem obdarzyłyście tego chłopaka. Być może po miesiącu żadnej z was nie będzie się już podobał. Może ty z nim zerwiesz, a twoja przyjaciółka stwierdzi, że jednak nie jest nim zainteresowana? A może on się tobie oświadczy, a ona w międzyczasie pozna swoją drugą połówkę?

przystojny facet

Fot. Unsplash

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że teraz podkochujecie się w tym samym facecie, bo akurat nikogo ciekawszego nie ma na horyzoncie.

Co nie znaczy, że ktoś taki wkrótce nie pojawi się w waszym życiu. Sytuacja może się zmienić dosłownie z dnia na dzień. Tymczasem z dnia na dzień nikomu nie uda się zbudować trwałej przyjaźni.

Zobacz również: 7 cech, które musisz mieć, by rozkochać w sobie każdego faceta

Tego nigdy nie róbcie!
•    Nie każcie mu wybierać. To naprawdę kiepski pomysł. Pomyślcie, jak wpłynie na waszą przyjaźń jego wybór. Jak będzie czuła się ta przegrana? Będzie miała większy żal do przyjaciółki, że dała się wybrać, niż do tego faceta.

•    Nie kombinujcie na boku. Niech żadna z was nie próbuje zbliżyć się do niego za plecami drugiej. A już największym świństwem jest podrywanie chłopaka przyjaciółki, gdy ta tego nie widzi. Jeśli tak robisz, zastanów się, czy naprawdę się z tą dziewczyną przyjaźnisz.

•    Nie zakładajcie się, która go zdobędzie. Czy naprawdę chcecie, aby wasza przyjaźń zamieniła się w wyścig szczurów? Nawet jeśli założycie, że to tylko zabawa, sytuacja może wymknąć się spod kontroli i okazać się dla jednej z was – albo dla was obu – bardzo bolesna.

•    Nie zwierzaj się najpierw jemu. Oby tekst: „Wiesz, podobasz mi się, ale nie mów tego Magdzie” nigdy nie przeszedł ci przez gardło.

•    Nie dawaj przyjaciółce pretekstu. Nie dzwoń do niego za jej plecami, nawet po to, żeby wypytać o nią. Ona też nie powinna robić tego względem ciebie. Sytuacja między wami musi pozostać klarowna i wolna od nieporozumień.

RAF

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 02.12.2017 06:17
Chyba raczej ta pierwsza, na pewno ona.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2017 09:10
Moze ta, ktora siemęża spodoba chlopakowi?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.11.2017 07:09
A gdzie jednorożec?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie