8 poważnych sygnałów, że CZAS SIĘ ROZSTAĆ

Podpowiadamy, kiedy nie ma sensu na siłę podtrzymywać związku.
8 poważnych sygnałów, że CZAS SIĘ ROZSTAĆ
Fot. iStock
03.11.2017

Niektórzy ludzie mają problem z rozpoznaniem, czy są zakochani, a inni z tym, że przestali kochać. Brak im pełnej świadomości, że już nic nie czują do swoich partnerów. Ich związki z romantycznych euoluowały do zwykłego układu. Nie chodzi w tym przypadku o rutynę, która prędzej czy później i tak zawita, ale o to, jak partnerzy czują się ze sobą i jak w tym związku funkcjonują.

W normalnej relacji miłość, opierająca się na emocjach typu motylki w brzuchu, z czasem przeradza się w przyjacielski układ oparty na wzajemnej ofiarności oraz pożądaniu. Właśnie tak powinna wyglądać prawdziwa miłość – to nie emocje, ale głównie szacunek, kompromis, poświęcenie, przyjaźń i seksualna fascynacja. Partnerzy lubią swoje towarzystwo, a gdy w ich życiu zaczyna się dziać coś ważnego, natychmiast chcą się podzielić tą informacją z drugą połówką.

Znacznie trudniej jest rozróżnić brak miłości. Można go mylić z przeświadczeniem o przyzwyczajeniu lub problemach w związku. One są jednak czasami skutkami bycia w relacji, w której nie ma już uczucia. Po czym poznać, że to dotyczy twojej sytuacji?

Zobacz także: Miesiąc temu wyszłam za mąż – dziś żałuję

koniec miłości

Fot. unsplash.com

Czujesz się w związku samotna

Tak, nawet w związku czy rodzinie można odczuwać samotnośc, wbrew temu, co myśli wiele osób. Chodzi o taką sytuację, kiedy jesteś w związku, ale uważasz, że nie ma nikogo, kto cię zrozumie. Doskonale wiesz, że nie możesz porozmawiać z facetem na każdy temat, bo nie zgłębi twoich odczuć albo w ogóle nie zechce cię wysłuchać. Gdyby stało się coś strasznego, zastanawiasz się, kogo poprosisz o radę czy pomoc. Myśl o facecie szybko odrzucasz. Wraz z nią często pojawia się irytacja.

Nie czujesz do niego pociągu seksualnego

Na początku pomiędzy ludźmi jest duża chemia i wręcz nie mogą oderwać od siebie rąk. Po pewnym czasie ona opada, ale nie ma w tym nic niepokojącego. Partnerzy nadal wzajemnie się pociągają – po prostu wielki szał minął. Jeżeli jednak na myśl o spędzeniu nocy z facetem, ogarnia cię niechęć, to jeden z sygnałów, że już go nie kochasz. Tak samo w przypadku, gdy bardzo przeszkadzają ci mankamenty w wyglądzie partnera. Np. gdy czujesz w związku z nimi bardzo duże obrzydzenie.

Nie ma pomiędzy wami komunikacji

Dobra komunikacja to jeden z najważniejszych elementów każdego związku. Jeżeli nie wkładasz w nią żadnego wysiłku, nie jesteś już zaangażowana uczuciowo w tę relację. Dawniej robiłaś to także dla siebie, a obecnie masz poczucie, że nie warto.

koniec miłości

Fot. unsplash.com

Nie obchodzi cię, czy on nie spotyka się z kimś na boku

Kobieta, która kocha, czuje niepokój i smutek na myśl, że facet mógłby sobie kogoś znaleźć na boku. W przypadku, gdy z jej strony nie ma żadnych uczuć, nie pojawia się żaden niepokój, smutek – nawet żal czy poczucie upokorzenia. Mężczyzna jest jej zupełnie obojętny. Może robić, co chce i być, z kim chce.

Nie szanujesz go

W związku najważniejszy jest szacunek. Z biegiem lat nie powinien on być mniejszy niż na początku – wskazana jest odwrotna tendencja. Brak szacunku oznacza zmianę w sercu. To koniec miłości i nieważne, z jakiego powodu nastąpił.

On nieustannie działa ci na nerwy

Kolejną oznaką braku miłości jest to, że prawie każde jego działanie lub jego brak działa ci na nerwy. Daniej na niektóre nawyki faceta przymykałaś oko a może nawet uważałaś je za urocze. Obecnie, gdy o nich pomyślisz, ogarnia cię irytacja.

Zobacz także: „Dzisiaj zawalił się cały mój świat. Facet przyznał się, ile razy mnie zdradził…”

 

koniec miłości

Fot. unsplash.com

W swojej przyszłości nie przewidujesz dla niego miejsca

Każdy myśli o przyszłości, snuje marzenia i robi plany. Czy twój facet jest w nich obecny? Czy jeżeli fantazjujesz o egoztycznej podroży, widzisz go w wyobraźni obok siebie? A może raczej niezydentyfikowanego przystojniaka? Atrakcyjnego znajomego? Przyjaciółki? Siebie samą? Fantazje i marzenia są dużą podpowiedzią na temat uczuć wobec mężczyzny.

Poza tym jest jeszcze jeden ważny aspekt emocjonalnego zaangażowania. To wspólne snucie planów oraz pragnienie tych samych rzeczy. Kochający się ludzie dzielą się ze sobą przemyśleniami dotyczącymi życiowych celów oraz opowiadają o marzeniach. Jeżeli w twoim związku tego brakuje, to wyraźny sygnał, że funkcjonuje on tylko teoretycznie.

Zastanawiasz się nad rozstaniem

Kiedyś wyobrażałaś sobie waszą wspólną przyszłość, natomiast obecnie miejsce tych marzeń zajęły fantazje o twojej ewakuacji ze związku. Zastanawiasz się, jakbyś to zrobiła, jakby on zareagował i jakbyś się potem czuła. Ponieważ fantazje odzwierciedlają nasze ukryte pragnienia, może wreszcie nadszedł czas, aby wcielić je w życie?

Polecane wideo

Komentarze (55)
Ocena: 4.78 / 5
gość (Ocena: 5) 24.04.2023 22:29
Ja juz wiem ze nie kocham,za duzo wycierpialam emocjonalnie ,wylizalam rany i niechce trwac w tym uznawanym zwiazku , po tylu latach zrozumialam ze to była farsa z jego strony ,nieszczęście juz nie kocham ,za duzo bólu, a milosc nie powinna ranic Czas aby zamknac etap ktory mi zmarnował tyle pieknych lat
zobacz odpowiedzi (1)
Nie chce mi się nic (Ocena: 5) 17.10.2022 18:26
Najgłupsza głupotą jest zadawać sobie pytanie czy się kocha jego nie wiedząc drugi rok z rzędu co jest ze mną nie tak ???
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2022 14:59
Fantazja jeśli ktoś fantazjuje nigdy nie jest na poważnie I jeśli ktoś sobie pomyśli czy to w złości czy z głupoty jakby to było zerwać nie znaczy że tego chce....myśli nieraz są odrealnione ( to że myślimy że kogoś byśmy zabili nie znaczy że chcemy zabić) ja uważam że tylko zazdrość powinna być brana poważnie ile razy ja już,, zrywałam,, w głowie a wciąż jesteśmy i kochamy się jak szaleni nie ma co się głupimi myślami sugerować
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 15.03.2022 14:25
Ale się uśmiałam z ostatniego jakie fantazje ja parę razy myślałam jakby to było gdyby nie było mojego chłopaka gdybym była z kimś innym itp.wkurza mnie jak mało kto a i tak nie mam zamiaru się rozstawać.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.08.2021 18:55
8/8 i co ja mam z tym teraz zrobić... ? Napawde to koniec, od tak po prostu. Myślałem że ja nie z tych co się odkochują. Masakra...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie