9 rzeczy, o których wstydzisz się powiedzieć chłopakowi. A wcale nie powinnaś!

To może zaważyć na waszym szczęściu.
9 rzeczy, o których wstydzisz się powiedzieć chłopakowi. A wcale nie powinnaś!
fot. Unsplash
15.10.2017

Są rzeczy, o których wstydzimy powiedzieć się facetowi. Wbrew pozorom nie chodzi o tajemnice z przeszłości, krępujące nawyki czy problemy delikatnej natury. Zdarza się, że czujemy opór przed zakomunikowaniem rzeczy znacznie mniej poważnych. Obawiamy się niezrozumienia i braku akceptacji. Niestety to nie odbije się dobrze na relacji.

Facet powinien być osobą, której możesz powiedzieć wszystko. To nie tylko twój ukochany, ale także powiernikkumpel i opiekun. Jeżeli nie stanie na wysokości zadania w choćby jednej z wymienionych ról, dobrze byłoby zastanowić się, czy warto tkwić w takiej relacji, zamiast przejmować się, co on pomyśli. W związku ważne są pragnienia, potrzeby i uczucia obu osób. Brak komfortu i swobody świadczy o tym, że wasz związek jest niedojrzały, toksyczny albo... znajduje się w początkowej fazie. Tym razem zajmiemy się ostatnim przypadkiem.

Oto rzeczy, o których wstydzimy się powiedzieć mężczyźnie, chociaż nie powinnyśmy. Przełam się, a zobaczysz, że ta bariera była naprawdę zbędna.

Zobacz także: Kłamstwa żonatych mężczyzn - TOP 8 (Przeczytaj ku przestrodze)

niedomówienia w związku

Fot. unsplash.com

Jesteś dziewicą i nigdy się nie całowałaś

Nie sugeruj się komentarzami koleżanek, ich podbojami miłosnymi ani opiniami niektórych facetów. To dobrze, że jesteś dziewicą. Nie masz powodu do wstydu, a wręcz przeciwnie – możesz być dumna. Mężczyznę powinna ucieszyć taka wiadomość. Jeżeli będzie robił nieprzyjemne uwagi czy drwił, uciekaj z tego związku. Zasługujesz na osobę, która cię doceni.

Jesteś głodna

Wydaje się, że to głupstwo, ale kiedy dziewczyna jest w domu faceta, często wtydzi się zakomunikować, że jest głodna. Obawa wynika ze strachu przed popełnieniem nietaktu. Jednak nic bardziej mylnego! Uwierz, że on nie chciałby, abyś była głodna.

Nie lubisz filmu, który wybrał

Wiele dziewczyn żyje w przekonaniu, że powinny mieć takie same upodobania jak ich mężczyźni. Faktycznie to sprawia, że spędzanie czasu jest przyjemniejsze, ale możesz potraktować tę okazję jako możliwość do rozwoju związku. Jedną z najważniejszych rzeczy jest kompromis. Powiedz mu, co lubisz. Raz będziecie oglądać jego ulubione filmy, a innym razem twoje.

niedomówienia w związku

Fot. unsplash.com

Nie zgadzasz się z nim w poglądach politycznych

Zdarza się. Nie traktuj tego jako poważnej przeszkody, a już na pewno nie zgadzaj się z nim we wszystkim przez uprzejmość. To największy błąd, jaki możesz popełnić. Stracisz jego szacunek, jeżeli będziesz jedną z tych uległych kobiet zapatrzonych w swoich mężczyzn. Oboje powinniście szanować swoje poglądy, nawet jeżeli macie różne przemyślenia odnośnie danej sprawy.

Masz okres

Okres to naturalna rzecz. Nie krępuj się powiedzieć o nim facetowi. On doskonale wie, że kobiety mają miesiączkę. Rzecz jasna zrób to w miarę dyskretnie. Po co ktoś inny miałby usłyszeć o twoim cyklu menstruacyjnym?

Masz kłopoty w domu

Lepiej nie mieć przed nim sekretów. Poza tym takimi problemami wręcz należy się dzielić. Facet powinien okazać ci wsparcie w trudnych chwilach, może coś doradzić. Poza tym w związku podobne sprawy przestają dotyczyć tylko ciebie. W końcu on też jest dla ciebie niczym rodzina.

niedomówienia w związku

Fot. unsplash.com

Jego zachowanie, które cię zasmuca

Jeżeli mu nie powiesz, to wpłynie na jakość waszego związku. Przede wszystkim on prędzej czy później powtórzy to zachowanie, a ty będziesz się robić coraz bardziej smutna. Takie sprawy trzeba jasno komunikować od samego początku. Kochający mężczyzna na pewno nie chce sprawiać ci przykrości i wolałby wiedzieć, w jaki sposób cię rani.

Potrzebujesz pomocy

W proszeniu o pomoc nie ma nic wstydliwego. Wspieranie się nawzajem to naturalna rzecz w związku. Na pewno chciałabyś, aby ukochany powiedział ci, gdy potrzebuje pomocy. On czuje dokładnie to samo. Poza tym w mężczyznach zazwyczaj tkwi rycerska postawa. Oni lubią przychodzić kobietom z pomocą.

Czujesz się nieakceptowana przez jego rodzinę/znajomych

Znajomi oraz rodzina to ważna część jego życia. Nie unikniesz z nimi kontaktu. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie niejasności wyjaśniać na początku. Delikatnie zakomunikuj mu, co zauważyłaś i co ci przeszkadza. Jeżeli mu na tobie zależy, na pewno nie przejdzie obojętnie obok tego problemu.

Zobacz także: „Zaprosił mnie na randkę, było miło, a potem zrobił TO. Czym zawiniłam?”

 

Źródło: http://love.allwomenstalk.com

Komentarze (6)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 15.10.2017 22:01
ja nie wiem jak powiedzieć facetowi, że od jakiegoś czasu nieładnie mu "pachnie" z ust. boję się mu o tym powiedzieć, żeby go nie urazić, to dosyć delikatna sprawa. podejrzewam, że to jakieś problemy z zębami albo gastryczne.. ale boję się, że jak mu o tym wspomnę, to trochę się onieśmieli i odsunie ode mnie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 15.10.2017 13:22
ja bym się nie chwalila no chyba że masz jakiś poważny problem z nieśmiałością i niepewnością siebie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.10.2017 13:19
no to taktycznie coś nie halo z tobą :(
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.10.2017 13:06
Mam 22 lata jestem dziewicą i nigdy się nie całowałam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo