„Jestem nastolatką, jestem zaręczona”

Szokujące wyznania dziewczyn, które uważają, że wcale nie są za młode na ślub. Czy aby na pewno?
„Jestem nastolatką, jestem zaręczona”
Fot. Unsplash
14.09.2017

Podobno prawdziwa miłość nie zna wieku. Drugą połowę możemy znaleźć na każdym etapie życia - zarówno we wczesnej młodości, jak i późnej starości. Co nie oznacza, że każde uczucie jest tak samo traktowane przez nasze najbliższe otoczenie. Czasami słyszymy, że jesteśmy na to za młode i tak naprawdę same nie wiemy, co czujemy i czego chcemy. To na pewno tylko chwilowe zauroczenie.

One coś o tym wiedzą. Poznajcie nastolatki, które oficjalnie nie są jeszcze dorosłe, a już zdecydowały się na bardzo ważny krok - powiedziały swoim wybrankom „tak”, kiedy ci postanowili się oświadczyć. Teraz opowiadają o tym szczerze na łamach aplikacji Whisper, która służy do anonimowego dzielenia się sekretami.

Myślicie, że kiedyś tego pożałują? Podobno w tak młodym wieku podejmowanie racjonalnych decyzji miłosnych nie jest raczej możliwe…

Zobacz również: Jaki jest idealny wiek na zaręczyny według mężczyzn?

 

zaręczyny w młodym wieku

źródło: Joseph Pearson / Unsplash

„Mam 14 lat i niedawno się zaręczyłam. Jestem zmęczona ludzkim gadaniem. Wszyscy twierdzą, że to nie przetrwa. Jedyne czego oczekuję, to cieszenia się moim szczęściem”.

„Jestem nastolatką i noszę na palcu pierścionek zaręczynowy. Nikt nie traktuje tego poważnie. Nawet najbliższe mi osoby twierdzą, że to tylko zabawa”.

„Skończyłam 19 lat i mam już narzeczonego. Moi znajomi są tym zszokowani i przez nich sama zaczęłam myśleć, że jestem na to za młoda. Ale prawda jest taka, że bardzo się kochamy i jesteśmy gotowi zacząć wspólne życie”.

„Ja i mój chłopak jakiś czas temu zaręczyliśmy się. Nie możemy pochwalić się naszym szczęściem, dlatego rodzice o niczym nie wiedzą. Ja mam 15 lat, a on prawie 17”.

„Jestem 16-letnią dziewczyną i od niemal roku także narzeczoną. Nasze rodziny o niczym nie wiedzą. Boimy się, że mogliby zakazać nam się ze sobą spotykać”.

„Mam 17 lat i właśnie się zaręczyłam. Pewnie myślicie sobie, że jestem za młoda i nie ma się do czego spieszyć. Ale spokojnie - wcale nie mamy ciśnienia na punkcie szybkiego ślubu. Z tym jeszcze poczekamy”.

Zobacz również: Oto najlepszy wiek na zaręczyny, ślub i pierwsze dziecko!

zaręczyny w młodym wieku

źródło: Alysa Bajenaru / Unsplash

„Zaręczyłam się w wieku 16 lat. Teraz razem z narzeczonym oczekujemy naszego pierwszego dziecka. Dziś mam 17 lat i wcale nie wstydzę się tego, że zostaniemy nastoletnimi rodzicami”.

„Moi dziadkowie zaręczyli się, kiedy mieli 16 lat. Do dziś są razem. Tego samego chcę dla siebie. Mam 17 lat, jestem zaręczona i wkrótce wyjdę za mąż. Wierzę w miłość na całe życie”.

„Nie rozumiem, dlaczego ludzie nazywają wczesne zaręczyny błędem. Moi rodzice poznali się, kiedy jedno miało 14, a drugie 16 lat. Są szczęśliwym małżeństwem, mają dzieci i zostaną ze sobą na zawsze”.

„Mam 17 lat, a mój chłopak 22. Zaręczyliśmy się. Kiedy tylko skończę szkołę, pójdę do pracy, zamieszkamy razem i pobierzemy się. Mamy wszystko zaplanowane”.

„Ludzie na pewno będą wytykać mnie palcami. Mam dopiero 19 lat i zaręczyłam się z 35-latkiem. Noszę w sobie nasze wspólne dziecko. Boję się, że nie poradzę sobie z krytyką ze strony rodziny i znajomych”.

„Mam 16 lat i tylko w szkole średniej zaręczałam się już dwukrotnie. Teraz pojawiła się kolejna okazja, ale dam sobie spokój. To po prostu nie działa”.

Zobacz również: Zaręczyny i co dalej?

zaręczyny w młodym wieku

źródło: João Silas / Unsplash

„Jestem 17-latką, która spotkała miłość swojego życia. Zaręczyliśmy się, ale moi rodzice nie akceptują tego związku. Wszystko dlatego, że jesteśmy ze sobą dopiero od 1,5 roku. Ja myślę, że to wystarczająco długo”.

„Mam 18 lat i za niecałe 3 tygodnie wychodzę za mąż. Wiem, że to jest to, czego chcę, a on jest tym jedynym. Ale szczerze mówiąc - jestem przerażona tym, że odbieram sobie młodość”.

„Tak, zaręczyłam się w liceum. Nie, nie jestem w ciąży. Po prostu go kocham”.

„Mam 17 lat, jestem uczennicą szkoły średniej i niedawno się zaręczyłam. Zrobiłam to dlatego, że bardzo chciałabym zostać już mamą. Mój instynkt macierzyński jest bardzo silny i nie ma sensu z nim walczyć”.

„Skończyłam 18 lat i mam 3-letnią córkę. Wiele nastoletnich matek w moim wieku ma już dwoje dzieci, więc dlaczego ludzie mają czelność wmawiać mi, że jestem za młoda na zaręczyny?”.

„Zaręczyłam się na złość rodzicom, którzy wszystkiego mi zabraniają. Mam 15 lat”.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 17:26
Sama myślałam, że w wieku nastoletnim jestem dojrzała, wiem teraz z perspektywy nastu lat, że tak nie jest , większość tych wyznań mnie śmieszy, zwłaszcza te, które mówią, że jestem zaręczona od roku czy iluś, ale nikt nie wie, bo boimy się reakcji rodziców. Świadczy o dziecinadzie dzieciaków i nie rozumieniu jak dla mnie idei zaręczyn, ale może się mylę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 16:38
Pisze się Judyta, debilu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 14:43
WYYYPIERDALAJ!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 12:31
Niektóre zwierzenia są głupie i niedojrzałe np. "zaręczyłam się na złość rodzicom". Ale co do reszty tych normalniejszych zwierzeń to może się udać. Moja przyjaciółka zaręczyła się mając 16 lat, w wieku 18 lat wyszła za mąż, teraz jest już prawie 20 lat szczęśliwą mężatką. Znam też sporo osób, które się z tym nie spieszyły, a zaraz po ślubie był rozwód, więc wiek nie gra tutaj aż takiej roli. To jak wszystko się potoczy zależy od dojrzałości. Tak, istnieją 16 latki bardziej dojrzałe niż np.25 latki, to rzadkość, ale się zdarza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 10:31
Jedyne co ciśnie mi się na usta po przeczytaniu tych zwierzen: hahahahaha XD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo