Co zrobić, żeby wakacyjna miłość przetrwała?

Lato to czas flirtów i romansów, które przeważnie kończą się wraz z wakacjami. W twoim wypadku może być jednak inaczej.
Co zrobić, żeby wakacyjna miłość przetrwała?
Fot. Thinkstock
24.07.2017

Jeśli zastosujesz się do pewnych zasad, zwiększysz swoje szanse na to, by twój wakacyjny romans przerodził się w związek i przetrwał próbę czasu.

Planeta singli
Wakacyjna miłość dzieje się tu i teraz. Co za tym idzie? Szaleństwo, namiętność, ale i wiele niewiadomych. Jedną z nich jest stan cywilny twojego wakacyjnego chłopaka oraz jego zobowiązania wobec innych kobiet. Fakt, że flirtujecie, nie znaczy, że jesteście singlami, zwłaszcza w lecie, gdy hormony buzują i tak łatwo o zdradę. Jeśli chcesz, by wasza znajomość przetrwała, upewnij się, czy twój ukochany nie tworzy już związku z inną kobietą i czy wszystkie miłosne rozdziały w jego życiu są pozamykane. Jeśli okaże się, że twój wybranek nie jest stuprocentowym singlem, szanse na to, że wasza miłość przetrwa, są znikome.

W tej kwestii istotna jest również twoja postawa. Mów jak najmniej o swoich eks, a jeśli tkwisz jeszcze jedną nogą w jakimś związku, zachowaj to dla siebie. W przeciwnym wypadku twój wakacyjny chłopak pozbędzie się złudzeń, że od razu po powrocie do domu nie przytulisz się do kogoś innego.

Historia Magdy: „Mój facet bije mnie z miłości”

Po nitce (zaufania) do kłębka
Zaufanie do podstawa do zbudowania dłuższej relacji. Warto je wzbudzić, a także obdarzyć nim drugą osobę. Wówczas tworzy się więź, którą niełatwo przerwać. Wiedząc o tym, postaraj się w czasie rozmowy z wakacyjnym ukochanym poruszać bardziej osobiste tematy. Oczywiście musisz to zrobić subtelnie i w taki sposób, by twój wybranek nie poczuł, że wyciągasz z niego tajemnice. Nie bądź nachalna i ośmiel go swoimi szczerymi wyznaniami. Rozmowy o intymnych sprawach zbliżają i pomagają nawiązać nić przyjaźni, a przyjaźń znacznie trudniej zakończyć niż romans.

To tylko seks?
Wakacyjny romans tak jak lato musi być gorący. Namiętne pocałunki i czułe objęcia przy zachodzie słońca to coś, co warto przeżyć. Z przygodnym seksem jednak warto się wstrzymać, zwłaszcza jeśli zależy ci na nowej sympatii i chcesz, by wasza znajomość przetrwała. Wtedy twój wakacyjny chłopak po powrocie do domu będzie czuł niedosyt i odezwie się do ciebie, zanim sama zdążysz się rozpakować.

wakacyjna przygoda

Fot. Thinkstock

Niestety, w czasie wakacji, gdy feromony krążą w powietrzu, a dzikość plaży zachęca do romansów, trudno jest się pohamować i nie pójść na całość. Jeśli i tobie puszczą hamulce (lub już puściły), pokaż swoim zachowaniem, że nikt poza twoim wakacyjnym kochankiem cię nie interesuje. Nie oglądaj się za innymi chłopakami i nie dopuszczaj do flirtu. Wówczas twój wybranek uwierzy, że wasz seks był dla ciebie czymś wyjątkowym, i że poniosło cię pod wpływem uczucia, które do niego żywisz. W przeciwnym wypadku twój ukochany pomyśli, że romansowanie jest dla ciebie standardem i przestanie traktować cię poważnie.

Plany na przyszłość
Wakacyjny związek jest szalony, a zabawa to jego domena. Mimo to postaraj się stworzyć warunki do rozmowy we dwoje. Dowiedz się, jakie twój wybranek ma hobby, czego słucha, jakie filmy ogląda i co lubi robić w wolnym czasie. Być może okaże się, że macie podobny gust muzyczny lub uprawiacie ten sam sport. Nieważne, co was łączy, istotne, by znaleźć wspólne zainteresowanie. Wtedy snucie planów na przyszłość i wybranie konkretnej daty, np. koncertu, na który razem pojedziecie, czy zaplanowanie ferii zimowych będzie czymś naturalnym i zarazem zobowiązującym. Po wakacjach będziesz miała punkt zaczepienia i pretekst, by się odezwać i potwierdzić wspólny wyjazd. Im wcześniej coś zaplanujecie i zdeklarujecie swój udział, tym lepiej. Wtedy twój ukochany będzie wiedział, że myślisz o nim perspektywicznie i że wasza znajomość nie jest tylko chwilowym zauroczeniem.

Dusza (jego) towarzystwa
Znajomi twojej wakacyjnej sympatii mogą się okazać tajną bronią, którą później wykorzystasz. Bądź wobec nich życzliwa, sympatyczna i szczera. Nie podlizuj się, ale w subtelny sposób zabiegaj o względy przyjaciół swojego nowego chłopaka. Jeśli cię polubią, sami będą dążyli, byś przebywała z nimi jak najczęściej, także po wakacjach. Postaraj się również nawiązać bliższą relację z jedną z dziewczyn z ich paczki. Gdy się zaprzyjaźnicie, nie tylko zdobędziesz wiarygodne źródło informacji, ale również sojuszniczkę. Ważne, abyś miała wśród nowych znajomych dobrą opinię, wówczas twój wakacyjny chłopak nie będzie się wstydził waszej znajomości i być może jego przyjaciele zachęcą go stworzenia z tobą poważnego związku.

wakacyjna przygoda

Fot. Thinkstock

Magiczne dwa słowa
Gdy wakacje zaczną zmierzać ku końcowi, postaraj się o romantyczną aurę. Spędzajcie jak najwięcej czasu z dala do wszędobylskich znajomych, oddając się miłosnym uniesieniom. Być może pod wpływem impulsu twój nowy chłopak powie ci coś, co będzie świadczyło o jego uczuciach. Nie licz jednak na słowa „kocham cię”. Większość mężczyzn nie szarżuje wyznaniami miłości. Wystarczy, byś usłyszała coś, co utwierdzi cię w przekonaniu, że twoja sympatia również coś do ciebie czuje.

Jeśli jednak tak nie zdarzy i twój wakacyjny chłopak nie powie ci nic romantycznego, przejmij inicjatywę. Nie zasypuj go raczej czułymi słówkami, bo pod ich ciężarem będzie mu trudno oddychać i istnieje ryzyko, że spłoszy się i ucieknie. Ważne, byś dała mu do zrozumienia, że żywisz do niego ciepłe uczucia, które mają szansę się rozwinąć. Twój wakacyjny wybranek musi wiedzieć, że nie jest pierwszym lepszym, z którym jedynie dobrze się bawiłaś, gdy słońce grzało mocno.

Jeszcze się spotkamy?
Pożegnania z reguły są trudne i smutne. Nawet jeśli ich nie lubisz, nie chowaj głowy w piasek. To, w jakiej atmosferze się rozstaniecie i co powiecie sobie na pożegnanie, może rozstrzygnąć o waszym losie. Zwykłe „cześć” czy pocałunek bez słów mogą zostać zinterpretowane jak koniec znajomości. By temu zapobiec, postaraj się pożegnać bez świadków i przede wszystkim poruszcie temat spotkania po wakacjach. Jeśli ustalicie jakiś termin, nabierzecie pewności, że żegnacie się tylko na chwilę i że wkrótce znów się spotkacie.

EPN

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo