Kiedy on KŁAMIE, gdy mówi "kocham cię"?

W tych przypadkach powinnaś zachować ostrożność!
Kiedy on KŁAMIE, gdy mówi "kocham cię"?
fot. iStock
03.05.2017

Jakiś czas temu związałaś się z facetem, który bardzo Ci się podoba. Zaryzykowałabyś nawet stwierdzenie, że kochasz go. Nie jesteś jednak pewna jego uczuć i czekasz z niecierpliwością na magiczne słowa „kocham Cię”. Musisz jednak wiedzieć, że niektórzy faceci nadużywają go albo wypowiadają bezmyślnie. Wszystko zależy od sytuacji, charakteru mężczyzny oraz jego intencji.

Kiedy nie powinnaś dawać wiary jego słowom? W jakim przypadku lepiej zachować czujność? Zrób to dla własnego dobra i nie pozwól, aby wzruszenie i emocje zagłuszyły rozsądek, bo potem będziesz żałować.

Zakochani nie myślą racjonalnie. W tych sytuacjach w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka...

Kiedy wyznaje Ci to po bardzo krótkim czasie znajomości

Wyjątki się zdarzają, ale mimo wszystko pierwsze wyznania z reguły padają najwcześniej po trzech miesiącach znajomości. Kiedy on mówi „kocham Cię” po dwóch tygodniach znajomości, być może tak myśli, ale myli prawdziwe uczucie z zauroczeniem. Na początku znajomości nietrudno jest dać się ponieść emocjom. Powinnaś jednak patrzeć na takie wyznanie z przymrużeniem oka. Żeby kogoś szczerze pokochać, trzeba go poznać.

Zobacz także: Kłamstwa dla dobra związku: Kiedy nie musisz być z ukochanym szczera w 100 procentach?

 

zakochany facet

Fot. iStock.com

Kiedy krótko po wyznaniu wyciąga od Ciebie pieniądze

Niestety zdarzają się przypadki, że facet jest z kobietą ze względów finansowych. Mówi jej słodkie słówka, traktuje jak księżniczkę, a niedługo potem prosi o pożyczkę. I jak odmówić komuś, kto niedawno zachowywał się niczym książę z bajki? Ponieważ trudno jest stwierdzić od razu, że kłamie, kobiety często się nabierają. Wniosek jest jeden: męskie wyznanie nie jest gwarantem miłości, a pożyczki nie wchodzą w grę. Chyba, że znasz go kilka lat i jesteś w stu procentach pewna, z jakim człowiekiem masz do czynienia.

Kiedy jednocześnie próbuje namówić Cię na seks

W takim przypadku faceci kłamią najczęściej. Wiadomo, że kobiety miękną, kiedy słyszą miłosne wyznanie. Mężczyźni bezwzględnie wykorzystują ich ufność, aby zaciągnąć je do łóżka. Jeżeli on mówi „kocham Cię” w okresie, gdy próbuje namówić Cię na pierwszy seks, bądź bardzo ostrożna i nie ufaj mu.

Gdy powtarza to bardzo często

Faceci rzadko mówią „kocham Cię” i dlatego wyznanie jest takie wyjątkowe. Nadużywanie tych słów powinno Cię zaniepokoić. Mężczyźni są oszczędni w mówieniu o uczuciach. Gdy słowom towarzyszy lekki, niezobowiązujący ton, bądź czujna. Także wówczas, gdy on wykazuje tendencję do górnolotności i regularnego wypowiadania słodkich słówek. Prawdopodobnie jest fałszywy i chodzi mu o jakieś korzyści.

miłość

Fot. iStock.com

Gdy mówi to podczas stosunku

Emocje, fizyczne odczucia, napięcie – to wszystko powoduje, że mówimy i reagujemy w wyolbrzymiony sposób. Dlatego, kiedy jemu zdarzy się wyznać Ci miłość podczas erotycznych uniesień, nie przywiązuj do tego wagi. Zrobił to pod wpływem chwili i być może nawet nie będzie potem nic pamiętał. Jeżeli on kocha Cię naprawdę, poznasz to głównie po jego twarzy i sposobie, w jaki mówi. Pewnikiem jest natomiast lekkie wzruszenie, drżenie ciała, czułe spojrzenie...

Gdy nie okazuje tego poprzez czyny

Faceci okazują uczucie bardziej poprzez czyny niż słowa. Ale wcale nie chodzi o szarmanckie zachowanie. Mężczyzna, który kocha, bardziej przedkłada Twoje dobro niż swoje i widać to w codziennych sytuacjach. Przyjeżdża po Ciebie do pracy, chociaż ma nie po drodze, robi Ci rano kanapki, gotuje rosół, gdy jesteś chora, wstaje zamiast Ciebie do dziecka... Takich przykładów jest mnóstwo i dobrze jest je doceniać. Mężczyzna, który zachowuje się w ten sposób to skarb. Szarmanckie zachowanie czy nawet czułość jeszcze o niczym nie świadczą. Podobnie jak słowa. One muszą iść w parze z czynami.

Zobacz także: Jak randkować z nieśmiałym facetem?

wyznanie miłości

Fot. iStock.com

Gdy do tej pory spędziliście ze sobą mało czasu

Być może spotykacie się od wielu miesięcy, ale tak się składa, że widujecie się rzadko. Np. raz na tydzień. Trudno wtedy o prawdziwe uczucie. Ono rodzi się i umacnia, gdy zaczynają Was łączyć wspólne doświadczenia. Im trudniejsze, tym mocniejsza jest miłość. Jeżeli widujecie się w weekendy i po prostu przyjemnie spędzacie czas, Wasze uczucie nie zostało poddane próbie. On prawdopodobnie myli miłość z zauroczeniem.

Gdy jest pod wpływem alkoholu

Mówi się, że po alkoholu mówi się prawdę, ale nie w tym przypadku. Facet nie myśli trzeźwo i nie jest w stanie określić swoich uczuć. Plecie trzy po trzy. Nie dawaj wiary jego słowom.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo