Kiedy on się wreszcie oświadczy? Wyniki tego sondażu zdradzają, czemu partner nie prosi Cię o rękę!

Faceci twierdzą, że chcą to zrobić, ale... nie mogą. Dlaczego?
Kiedy on się wreszcie oświadczy? Wyniki tego sondażu zdradzają, czemu partner nie prosi Cię o rękę!
Fot. iStock
06.04.2017

Z jednej strony nie wyobrażamy sobie bez nich życia, z drugiej - nie mamy o nich najlepszego zdania. Współcześni mężczyźni wydają nam się o wiele mniej zdecydowani, niż faceci z pokolenia naszych ojców czy dziadków. Cenią przede wszystkim własną wygodę i boją się odpowiedzialności. Dowód? Nie spieszy im się do założenia rodziny. Ślub to dla nich przykra ostateczność, a nie cel sam w sobie. Tak przynajmniej nam się wydaje.

Najnowsze badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii na grupie 3 tysięcy mężczyzn udowadnia, że to wcale nie musi być prawda. Faktycznie, na zaręczyny musimy czekać coraz dłużej i narzeczonymi zostajemy coraz później, ale nie zawsze wynika to ze strachu. Wyniki sondażu pokazują, że niemal połowa młodych facetów chce się oświadczyć, ale… nie może.

Na przeszkodzie staje 5 najczęstszych powodów. Jeden z nich okazuje się szczególnie istotny. Podejrzewasz, o co może chodzić?

Zobacz również: „Dziewczyna naciska na pierścionek zaręczynowy, a ja mam dopiero 33 lata!” (Historia Mateusza)

 

kiedy on się oświadczy

fot. iStock

5. Zasugerowano mi, że nie powinienem tego robić

To najmniej popularny powód, dlaczego on jeszcze się nie oświadczył. Warto mieć jednak na uwadze, że 4 procent mężczyzn wstrzymuje się z wręczeniem ukochanej pierścionka, bo tak doradzili mu członkowie najbliższej rodziny lub przyjaciele. Panowie liczą się ze zdaniem ważnych dla siebie osób.

4. Myślę, że jej ojciec nie wyrazi na to zgody

Nawet w XXI wieku to wciąż bardzo istotna kwestia. Staroświeckim zwyczajem wielu mężczyzn najpierw prosi o opinię przyszłego teścia, a dopiero po jego akceptacji oświadcza się ukochanej kobiecie. Niemal co dziesiąty (dokładnie 9 procent) nie ma na to odwagi, bo spodziewa się sprzeciwu ojca przyszłej panny młodej.

Zobacz również: Co będziesz czuła tuż po zaręczynach? 6 (niekoniecznie przyjemnych) etapów

kiedy on się oświadczy

3. Boję się, że ona nie kocha mnie tak, jak ja ją

Mężczyźni wydają się zdecydowanie pewniejsi siebie i bardziej przebojowi od nas, ale to chyba tylko pozory. Wewnętrznie są bardzo rozedrgani, bo boją się otwarcie rozmawiać o uczuciach. 19 procent zakochanych facetów odkłada zaręczyny do momentu, kiedy nabiorą pewności, że wybranka także nie widzi poza nimi świata.

2. Czekam na idealny moment

Do tej pory było bardzo konkretnie, ale ta odpowiedź nie jest do końca jasna. Możliwe, że skupiają się w niej wszystkie wspomniane wcześniej wątpliwości. 21 procent ankietowanych twierdzi, że to jeszcze nie jest ten moment. O co może im chodzić? Tego możemy się jedynie domyślać. Na pierwszym miejscu znalazł się jednak bardzo konkretny powód.

Zobacz również: 5 znaków, że twój chłopak wkrótce zamierza ci się oświadczyć

 

kiedy on się oświadczy

fot. Thinkstock

1. Nie stać mnie na kupno pierścionka i organizację wesela

Można było się tego spodziewać - wszystko rozbija się o pieniądze. Mężczyźni zdają sobie sprawę, że nie jest to tania przyjemność. Kobieta oczekuje pierścionka z wielkim brylantem, a zaręczyny muszą w końcu doprowadzić do ślubu. Organizacja tej imprezy też wymaga ogromnych środków. Panowie podchodzą do tego tematu ambitnie i odpowiedzialnie.

Wychodzi więc na to, że jeśli po wielu latach związku on wciąż się nie oświadczył i nic na to nie wskazuje - wcale nie musi chodzić o jego lekkomyślność czy gasnące uczucie

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 07.04.2017 16:08
zobacz odpowiedzi (2)
Morelka (Ocena: 5) 06.04.2017 22:55
No powód nr 1 jest dość logiczny i da się go zrozumieć :) ja jestem w związku 6 lat prawie, o zaręczynach rozmowy były, na razie jeszcze pierścionka nie mam. Właśnie dlatego, że mój mężczyzna studiuje, pracuje, lecz nie zarabia kokosów i musi się sam utrzymywać..a że ja jestem cierpliwa i wyrozumiała, to nie zmuszam go do natychmiastowych oświadczyn :)
odpowiedz
jajaja (Ocena: 5) 06.04.2017 10:45
hmmmm mój tez jest skąpiradłem ! i nie da zarobić pederastą w sukience :( także moje marzenia o białej sukni i ślubnym kobiercu pójdą w zapomnienie bo przecież go do tego nie zmuszę :(
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 06.04.2017 03:21
"Kiedy on się wreszcie oświadczy?" Odp: Jak całkowicie straci rozum.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie