Dlaczego faceci najczęściej nas rzucają? Wyniki tych badań dają do myślenia!

Wiemy też, z jakiego powodu my od nich odchodzimy. To trzeba wiedzieć.
Dlaczego faceci najczęściej nas rzucają? Wyniki tych badań dają do myślenia!
Fot. Thinkstock
02.04.2017

Każda z nas marzy o trwałym związku na całe życie, ale czasami rzeczywistość przerasta oczekiwania. Idealny do tej pory partner nagle traci w naszych oczach na atrakcyjności. Zaczyna przeszkadzać nam jego charakter, wygląd czy poglądy. Czasami jeden drobny szczegół potrafi zaważyć na przyszłości takiej relacji. Problem, który zawsze można jakoś rozwiązać, staje się przyczyną rozstania. Z jakiego powodu najczęściej do tego dochodzi?

Sprawdzili to twórcy aplikacji randkowej What`s Your Price. Jej użytkownicy zostali poproszeni o wskazanie, dlaczego ich ostatni związek się rozpadł. W ten sposób powstała lista 5 najczęstszych powodów rozstań. Zarówno z damskiej, jak i męskiej perspektywy. Nawet w tej kwestii nie jesteśmy raczej zgodni. Co innego skłania kobietę do zerwania, a co innego staje się problemem nie do przeskoczenia dla faceta.

Przekonaj się, co najbardziej odrzuca od nas mężczyzn. Kto wie, może dzięki tej wiedzy uratujesz swój związek…

Zobacz również: Zazdrość na 10 sposobów. Jak wzbudzić ją w mężczyźnie?

 

powód rozstania

fot. iStock

Dlaczego kobiety porzucają?

1. Różnice w poglądach politycznych - 35 procent

W naszym kraju o to naprawdę nie trudno. Społeczeństwo podzieliło się na przynajmniej dwa obozy, które nie potrafią się ze sobą dogadać.

2. Nieudane życie seksualne - 24 proc.

Miłość, zaufanie czy wzajemne wsparcie to nie wszystko. Jeśli między partnerami nie iskrzy w sypialni, to taka relacja nie ma szans na przetrwanie.

3. Problemy finansowe - 13 proc.

Nie oznacza to, że jesteśmy utrzymankami, ale bardzo cenimy stabilizację. Słabo zarabiający lub zadłużony mężczyzna to kiepska partia.

4. Zazdrość - 10 proc.

Albo same jesteśmy zazdrosne o partnera, albo to on ciągle podejrzewa nas o zdradę. Bez względu na okoliczności, to zawsze toksyczny układ.

Zobacz również: „On ze mną zerwał, a ja…” Jakie kłamstwa wmawiamy sobie, gdy rzuca nas facet?

 

powód rozstania

fot. iStock

5. Brak zaufania - 6 proc.

Może to banał, ale bez niego nie da się stworzyć trwałej relacji. Badane też to potwierdzają.

Dlaczego mężczyźni porzucają?

1. Przybranie na wadze - 27 procent

Mogłyśmy to podejrzewać, ale chyba nikt nie wierzył w aż taką szczerość ze strony mężczyzn. Ci otwarcie przyznają, że partnerka przy kości to dla nich zbyt wiele.

2. Brak swobody - 20 proc.

Faceci bardzo nie lubią czuć się uwiązani. Dla nich idealny związek to relacja, w której partnerzy cieszą się niemal nieograniczoną wolnością.

Zobacz również: Zaskakujące wnioski naukowców: faceci nie znoszą tych kobiecych nawyków

powód rozstania

fot. iStock

3. Zazdrość - 18 proc.

Zawsze szkodzi. Zarówno w sytuacji, kiedy on jest o nas zazdrosny, jak i my o niego. W atmosferze podejrzliwości trudno budować związek.

4. Nieudane życie seksualne - 12 proc.

Dla nas to problem numer 2, a panowie seks stawiają dopiero na 4. pozycji. Wbrew pozorom, nie jest to więc dla nich najważniejsza kwestia.

5. Niewierność - 8 proc.

Trudno im się dziwić. Kiedy facet ma pewność, że kobieta go zdradziła, raczej nie będzie potrafił jej wybaczyć. To niemal zawsze oznacza rozstanie.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.04.2017 12:17
Nie podoba im się, gdy kobieta przytyje? Szkoda, że nie widzą swoich wiszących brzuchali po piwsku i siedzeniu przed kompem bądź tv. Nie mówię, że wszyscy... ale teraz już nawet wśród młodych chłopaków to standart i jakaś plaga ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie