Przyznaj się: Czy popadłaś w obłęd z miłości?

To może zdarzyć się każdej z nas.
Przyznaj się: Czy popadłaś w obłęd z miłości?
Fot. Thinkstock
02.04.2017

Miłość robi z ludzi wariatów. Kiedy kobieta jest zapatrzona w mężczyznę, potrafi być zakręcona na punkcie wszystkiego, co on mówi, zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób. Kierunek jej myślenia bardzo szybko może zawrócić o 180 stopni. Najlepiej zachować trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość, ale to niełatwe zadanie. Hormony buzują i przez to utrudniają odbieranie świata zewnętrznego. To dlatego kobiety popełniają szaleństwa w imię miłości, dają się zwodzić oszustom, którzy pragną od nich tylko pieniędzy i tak łatwą padają ofiarą pospolitych uwodzicieli.

O popadanie w skrajność nietrudno także w normalnym związku, gdzie partnerzy się kochają, szanują i planują wspólną przyszłość. Największym zagrożeniem dla takiej relacji jest właśnie paranoja.

Jeżeli uważasz, że Tobie na pewno nie grozi, być może właśnie jesteś na najlepszej drodze do popadnięcia w miłosny obłęd. Przekonaj się, czy poniższe objawy nie są Ci obce.

Zobacz także: Historia Rafała: „Czy moja dziewczyna jest ze mną tylko dla pieniędzy? Ostatnio poprosiła mnie o kupno...”

obłęd z miłości

Fot. Thinkstock

Uważasz, że on postrzega Cię jako niezbyt atrakcyjną

Być może nie przypominasz z wyglądu jego byłych, ale to nie znaczy, że nie masz u niego szans. Faceci lubią różne typy kobiet, zarówno jeśli chodzi o kolor włosów, kształt twarzy i rozmiar sylwetki. Wielu mężczyzn przyznaje, że kobiety, z którymi są, wcale nie zaliczają się do ich ulubionego typu, ale i tak przyciągają niczym magnes. Kochają swoje partnerki za osobowość i to, co czują w ich towarzystwie. Dlatego nie przekreślaj od razu tej znajomości i nie wmawiaj sobie, że nic z tego nie będzie.

Zakładasz, że on nie chce z Tobą rozmawiać

Masz wrażenie, że on szuka ucieczki za każdym razem, gdy Cię widzi? Nerwowo spogląda w telefon albo rozgląda się na boki? Jeżeli podczas rozmowy nigdy nie dał Ci do zrozumienia, że jesteś niemile widziana, nie musisz się od razu tak nakręcać. Po pierwsze Twoje wyobrażenie może być wyolbrzymione, po drugie za bardzo wszystko analizujesz, a po trzecie

Obawiasz się, że weźmie Cię za desperatkę

Chcesz napisać do niego pierwsza i boisz się, że wyjdziesz na desperatkę? Oznaką desperacji jest ciągłe uganianie się za facetem albo facetami. Jeżeli raz dasz mu do zrozumienia, że chcesz podtrzymać kontakt, na pewno nie wywołasz negatywnego wrażenia. Chociaż faceci wolą gonić niż być gonieni, oczekują inicjatywy również z Twojej strony. Gdy będziesz zbyt obojętna, nic z tego nie będzie.

obłęd z miłości

Fot. Thinkstock

Myślisz, że on już na pewno Cię nie polubi

Ok. Popełniłaś błąd. Wiele zależy od tego, co zrobiłaś, ale jeśli chodzi o niezbyt trafne sformułowanie, krzywy uśmiech lub coś podobnego, przesadzasz. Wkrótce zamienisz się w znerwicowaną paranoiczkę, a mężczyźni lubią kobiety opanowane i radosne. Nie planuj dokładnie, co powiesz i jak się zachowasz. Bądź sobą i bądź wyrozumiała dla własnych błędów. A gdy on obraża się o drobiazgi, chyba nie jest wart uwagi.

Jesteś przekonana, że tracisz czas

Czas tracisz wtedy, gdy wiesz, że ona ma dziewczynę albo wyraźnie dał Ci do zrozumienia, że nie jest zainteresowany. Wtedy naprawdę powinnaś odpuścić i postarać się o nim zapomnieć. W każdym innym przypadku możesz zawalczyć o jego zainteresowanie. I pamiętaj o tym, aby nie poddawać się, gdy po kilku pierwszych razach nie zobaczysz efektów. Zresztą nie powinnaś się za bardzo wysilać. Po prostu daj się zauważyć i poznać. To on ma o Ciebie walczyć.

Sądzisz, że on chce Cię wykorzystać

Nie wszyscy faceci są źli. Jeżeli uważasz, że każdy, kogo spotkasz, jest do Ciebie źle nastawiony, że ludzie ciągle chcą Cię wykorzystywać, problem prawdopodobnie leży w Tobie, a nie w nim. Jego komplementy czy gesty uznania, a nawet próby dobierania się do Ciebie jeszcze o niczym nie świadczą. Jeżeli on nie ma opinii podrywacza, nie przypinaj mu od razu niepochlebnej łatki.

Zobacz także: Kandydat na męża. Jaki powinien być?

obłęd z miłości

Fot. Thinkstock

Martwisz się, że mu przeszkadzasz

To też jakiś rodzaj zaburzenia w myśleniu. Zastanów się, czy nie masz problemu z poczuciem własnej wartości, bo ludzie na ogół naprawdę nie denerwują się, gdy ktoś do nich podchodzi, wysyła im wiadomość czy telefonuje. To nie ma znaczenia, że on od razu nie odpisuje czy nie odbiera. Może odłożył telefon na bok i nawet nie zauważył, że ktoś próbuje się z nim skontaktować. A może myśli, co odpisać, żeby zrobić na Tobie dobre wrażenie? Powody bywają różne.

Uważasz, że to, co mówisz, brzmi głupio

Gdybyś była pijana, to co innego, ale w normalnej sytuacji szanse są niewielkie. Poza tym każdy mówi czasami coś głupiego i nie można się tym tak bardzo przejmować. Jeżeli on nadal chce utrzymywać z Tobą kontakt, wszystko jest w porządku. Wyluzuj.


Masz maniakalne myśli, że jesteś dla niego tylko przyjaciółką

Czas pokaże, czy tak naprawdę jest. Możesz sprawdzić jego reakcję, np. poprzez wyjątkowo ładny ubiór, który podkreśla Twoje kształty. Są też inne sposoby. Np. opowieść o znajomym, który Cię podrywa. Jego reakcja powie Ci wszystko. Nie przesądzaj od razu, że jesteś tylko przyjaciółką, chociaż oczywiście może tak być. Nie rób sobie dużej nadziei, ale też nie przekreślaj znajomości pod tym względem.

 

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
ddsds (Ocena: 5) 18.10.2017 12:42
Chcialbym polecić odwiedzenie strony magiamilosna.co.pl, znajdziecie tam wiele informacji na temat ezoteryki i miłości.
odpowiedz
ala16 (Ocena: 5) 03.04.2017 14:58
moja przyjaciółka czuła się gruba a chciała zaiponować chłopakowi i stracić na wadze, ale zaczęła z wysokiego C i trafiła do szpitala po głodowce. na szczęscie teraz juz jest mądrzejsza, stosuje Iqgreen i zdrowo traci na wadze :D i chyba już nie mysli o tamtym chłopaku bo się nią już lepsi interesują
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo