Kłamstwa dla dobra związku: Kiedy nie musisz być z ukochanym szczera w 100 procentach?

Czasami bardziej opłaca się milczeć albo skłamać.
Kłamstwa dla dobra związku: Kiedy nie musisz być z ukochanym szczera w 100 procentach?
Fot. iStock
18.04.2017

Zaufanie to podstawa każdego związku. Bez niego nie przetrwa żadna relacja. Dotyczy ono spraw poważnych i błahych. Są jednak rzeczy, które zdecydowanie lepiej trzymać przed facetem w tajemnicy. Właśnie dla dobra Was obojga. Paradoks? Wcale nie. Po prostu prawda niekiedy może boleć i rodzi pretensje. W jakich sprawach wręcz powinnaś się z nią mijać, aby miłość pomiędzy Wami kwitła?

Jego styl, który Ci się nie podoba

Niektórzy mężczyźni rodzą się z wyczuciem modowym i dobieranie do siebie poszczególnych części garderoby nie sprawia im najmniejszej trudności. Kobiety czują się dumne za każdym razem, gdy pojawiają się w ich towarzystwie. Jeżeli Twój facet się do nich nie zalicza, nie rozpaczaj i pamiętaj, ze to nie jego wina. Kiedy spyta Cię, jak wygląda, a Ty masz ochotę po prostu krzyczeć, postaraj się znaleźć przynajmniej jedną rzecz, która Ci się podoba. Możesz także zasugerować inne zestawy albo zaproponować mu zupełnie inny styl ubierania się. To naprawdę doskonała okazja.

Myśli o byłym

Może się zdarzyć, że jeszcze o nim nie zapomniałaś. Bywa też, że przy niektórych okazjach przypominają Ci się wspólnie spędzone chwile. Nawet jeżeli czujesz się niepewnie i myślisz o powrocie do niego, nie mów o tym obecnemu facetowi. W każdej chwili Twoje zdanie może ulec zmianie. Daj sobie czas. Wiele dziewczyn żałuje potem podobnych wyskoków.

Zobacz także: Historia Rafała: „Czy moja dziewczyna jest ze mną tylko dla pieniędzy? Ostatnio poprosiła mnie o kupno...”

szczerość w związku

Fot. iStock

Brak sympatii do jego rodziny

Niektórych ludzi się nie lubi się, ot tak. Nic nam nie zrobili, są dobrymi ludźmi, ale z jakiegoś powodu irytują albo trudno się z nimi dogadać. Jest mało prawdopodobne, że wszyscy członkowie rodziny faceta wzbudzą Twoją sympatię. Niestety lepiej robić dobrą minę do złej gry i zachować z nimi poprawne relacje. Pamiętaj, że Twój ukochany nie wybrał sobie rodziny.

Zła opinia o jego kumplach

Kumple są ważni dla faceta. Z jakiegoś powodu ich polubił i są częścią jego życia. Nikt nie zmusi Cię, żebyś często się z nimi zadawała, ale musisz zaakceptować fakt, że będą Wam czasami towarzyszyć. Nie musisz z nimi znaleźć wspólnego języka, ale traktować ich z szacunkiem i być uprzejmą już tak.

Twój piękny wygląd

On mówi Ci, że pięknie wyglądasz, a Ty od razu rozpoczynasz tyradę, jak to spędziłaś godzinę na robieniu makijażu, a drugą na prostowaniu włosów? Ukochany nie powinien wiedzieć, jak dużo czasu zajmuje Ci doprowadzenie się do porządku. Faceci zaczynają się przywiązywać do kobiet ok. po roku. Stopniowo dawkuj mu prawdę. Najlepiej, żeby myślał, że urodziłaś się cudownie piękna.

szczerość w związku

Fot. iStock

Zazdrość o jego byłą

Nie kryjąc się z zazdrością, dajesz do zrozumienia, że ona jest zagrożeniem dla związku. Facet jest jeszcze gotów pomyśleć, że popełnił błąd, rozstając się z nią i wiele przez to stracił. On powinien myśleć, że jesteś wygraną na loterii, więc nie pokazuj po sobie, że się martwisz.

Nieudany seks

Faceci są bardzo czuli na tym punkcie. Zaspokojenie kobiety stawiają sobie za najważniejszy cel. Ale może być różnie. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Gdy coś pójdzie nie tak, nie mów mu o tym. Postaraj się znaleźć jakieś zalety. Inną sprawą jest, gdy nagminnie nawala. Wtedy wskazana jest szczera rozmowa i być może wizyta u specjalisty.

Brak sympatii Twoich znajomych lub rodziny

Najważniejsze jest, że Ty go lubisz. Rodzice, znajomi czy sąsiedzi nie będą z nim żyć. Jeżeli Twój facet nie cieszy się ich sympatią, nie informuj go o tym. Na pewno byłoby Ci przykro usłyszeć, że nie jesteś akceptowana przez osoby z jego bliskiego otoczenia. Tak samo on poczułby się niekomfortowo. W tym przypadku nie musisz być z nim szczera w 100 procentach.

szczerość w związku

Fot. iStock

Zemsta na byłym

Zdarzyła Ci się zemsta na byłym? Wszystkie popełniamy błędy. Jeżeli nie żałujesz, to Twoja sprawa, ale nie opowiadaj o wszystkim swojemu facetowi. Jest prawie pewne, że uzna Cię za nienormalną albo wręcz podłą. Mężczyźni lubią kobiety dobre i wrażliwe, a nie takie, które się mszczą, trzymają w sobie urazę i próbują dokuczyć innym. Po wyznaniu o zemście spojrzy na Ciebie zupełnie inaczej.

Podryw innych facetów

Mężczyźni reagują nerwowo, gdy inni podrywają ich dziewczyny. Niekiedy odrobina zazdrości scala związek, ale ogromne powodzenie może przestraszyć faceta i sprawić, że poczuje się bardzo niepewnie. Zacznie się zastanawiać, czy będzie w stanie sprostać Twoim wymaganiom i czy kiedyś nie porzucisz go dla innego.

Prezent, który Ci się nie podoba

Jeżeli on się nie stara i prezent ewidentnie jest dziełem przypadku, powinnaś zastanowić się, czy dalej być z takim facetem, ale częściej to po prostu wynik złego gustu lub brak dokładnej informacji o tym, co lubisz najbardziej. A czasami po prostu zły traf. Nie ten kolor, nie ten fason, nie ten autor, itd. Przymknij oko na prezent i powiedz, że Ci się podoba. W końcu liczą się chęci.

Zobacz także: 40 rzeczy, które faceci robią WBREW SOBIE na początku związku. Tak poświęcają się dla kobiety...

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie