10 zaskakujących cech, których powinnaś szukać w facecie

W kółko słyszysz, że facet, którego wybierzesz, powinien być pracowity, zaradny, opiekuńczy. To także. Ale co jeszcze?
10 zaskakujących cech, których powinnaś szukać w facecie
Fot. iStock
26.03.2017

Podobno można zjeść z kimś beczkę soli i go nie poznać. Ale próbować warto, szczególnie jeśli chodzi o (jeszcze) chłopaka czy (już) mężczyznę, u boku którego chciałabyś się widzieć. Pewnie świetnie się orientujesz, czego w drugim człowieku trzeba szukać przede wszystkim, choć lista pożądanych cech – zwłaszcza gdy chodzi o kogoś, z kim chciałabyś spędzić życie (bądź przynajmniej jakiś jego wycinek) – jest bardzo długa. Oto dość nietypowe cechy, które liczą się bardziej niż przypuszczasz.

Zobacz także: Kandydat na męża. Jaki powinien być?

Lubi zwierzęta
Sąd w Pucku na osiem miesięcy więzienia skazał dwóch zwyrodnialców, którzy skatowali i żywcem zakopali psa. W sondzie Radia Zet na pytanie, czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być surowsze, 96 proc. odpowiedziało, że tak, bo to bestialstwo. Fakt, jak człowiek traktuje zwierzę, bardzo dużo mówi o jego naturze i charakterze. Jeśli wypatrzyłaś sobie faceta, który zwierząt nie szanuje, a wręcz robi im krzywdę, on z dużym prawdopodobieństwem tak samo będzie traktował ludzi. Czyli również ciebie!

Jest dobroduszny
Co właściwie mówi ci to słowo? Dla wielu przedstawicieli młodego pokolenia nic konkretnego nie kryje się za byciem dobrodusznym. A co na ten temat mówią Wikicytaty? Że to postawa charakteryzująca się dobrocią, życzliwością, ufnością i szlachetnością. To słowo rzadko dziś używane, prawda? Tymczasem ktoś o takim usposobieniu jest godny zaufania, uczciwy, słowny – oddany przyjaciel i wierny partner w jednym.

Umie pić z umiarem
Jest pewne powiedzenie: „Chcieliśmy pić z umiarem, ale umiar nie chciał pić z nami” – używane w kontekście przeholowania z trunkami. Śmieszne, bo śmieszne, jednak picie z umiarem bynajmniej nie powinno być postrzegane w kategoriach żartu. Każdy ma prawo się napić, byle robił to z głową. Dorosły mężczyzna powinien umieć się kontrolować, zwłaszcza jeśli przesadzi z ilością alkoholu – w ogóle lepiej, żeby potrafił w odpowiednim momencie powiedzieć STOP. To, jak on zachowuje się po spożyciu, wiele ci o nim powie.

cechy idealnego faceta

Fot. iStock

Uprasuje sobie i upierze
Nie chodzi o to, żeby facet przejął na siebie wszystkie domowe obowiązki. Nie na tym feminizm polega. Zdrowy feminizm dąży do równouprawnienia, które oznacza, że tak jak ty pracujesz, tak on nie oczekuje, że pranie, sprzątanie, gotowanie czy robienie zakupów będą wyłącznie na twojej głowie. Uwierz, nie chcesz mieć w domu samozwańczego macho, który nawet herbaty sobie nie zrobi, uważając, że to działka kobiety. Poszukaj mężczyzny (!), który nie ma dwóch lewych rąk i skrajnie konserwatywnego światopoglądu.

Może żyć offline
Żyjemy w czasach, w których dostęp do nowoczesnych technologii stał się powszechny. Dla większości z nas dzień bez telefonu jest czymś niewyobrażalnym. Ale trzeba sobie umieć postawić granicę. Facet bez ustanku przyklejony do smartfona, macbooka, tabletu, grzebiący w sieci nawet podczas spotkań towarzyskich i niemający żadnych innych zainteresowań, to człowiek niewart uwagi. O czym właściwie miałabyś z nim rozmawiać? Szukaj kogoś, kto nie jest do przesady oderwany od rzeczywistości i codziennych spraw.

Jest przyzwoity
To kolejna cecha, o której pamięta się coraz rzadziej. A szkoda, bo przyzwoitych ludzi w tych czasach ze świecą szukać. Przyzwoity mężczyzna nie zrobi ci świństwa. Zawsze dotrzyma słowa. Z szacunkiem będzie traktował ciebie i inne kobiety w waszym otoczeniu. Wywiąże się z obietnic. Potrzebujemy przyzwoitych mężczyzn jak powietrza! W końcu słynne słowa śp. Władysława Bartoszewskiego to „Warto być przyzwoitym”.

Czyta z zainteresowaniem
Nie tylko statusy znajomych na Facebooku ;-). Facet, który chętnie czyta książki, czasopisma i gazety, jest ciekawy świata i ma szerokie horyzonty – a to dobry prognostyk. Niestety, takie nastały czasy, że nie dość, że ludzie nie czytają, to jeszcze mówią o tym z dumą. Skutek taki, że rosną nam całe pokolenia wtórnych analfabetów. Tymczasem badania bezsprzecznie dowodzą, że czytanie rozwija inteligencję i wrażliwość, a także pomaga zrozumieć własne emocje.

cechy idealnego faceta

Fot. iStock

Znalazł równowagę między pracą a całą resztą
Praca jest jedną z głównych wartości w życiu człowieka, lecz pracoholizm to o jeden krok za daleko. Wszyscy w dzisiejszych czasach pracujemy dużo, dlatego musimy znaleźć równowagę pomiędzy zawodowymi obowiązkami a życiem osobistym. Wspaniale, jeśli ten facet jest zaradny i pracowity. Niedobrze natomiast, jeśli całe jego życie kręci się wokół pracy – nawet na urlopie pisze raporty, a w sypialni telefon jest mu bliższy od kobiety.

Potrafi oszczędzać
Nie szukaj faceta, który mając milion, cały milion wydaje. Szukaj faceta, który mając tysiąc złotych, wydaje dziewięćset. Fajnie mieć dużo pieniędzy, ale jeszcze fajniej tak gospodarować budżetem, żeby zawsze coś odłożyć – na niespodziewane wydatki, na realizację marzenia, na konkretny cel, na czarną godzinę. Będziesz się czuła przy kimś takim pewnie i spokojnie. Oszczędność to dobra cecha, tylko nie pomyl jej z chytrością i skąpstwem.

Zależy mu na zdrowiu
Pewnie nie jest dla ciebie tajemnicą, że większość mężczyzn stroni od lekarzy. Zmusić ich do kontrolnych badań graniczy z cudem… A już wysłać takiego do dentysty – marzenie ściętej głowy. Gdy chorują, udają, że nic im nie jest. Nie chcą się leczyć, wszystkim wmawiają, że czują się świetnie. Być może na własnej skórze przekonałaś się już, jakie to bywa dla kobiety uciążliwe. Jeśli więc poznałaś mężczyznę, któremu zależy na własnym zdrowiu (dba o dietę, uprawia sport, nie unika dentysty, wie, że raz na jakiś czas trzeba się zbadać, nie zasuwa na motocyklu dwieście na godzinę), trzymaj się go!

Przeczytaj także: Nasze życie po zdradzie

EPN

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie