Kandydat na męża. Jaki powinien być?

Twoja przyszłość zależy od tego wyboru.
Kandydat na męża. Jaki powinien być?
Fot. iStock
20.03.2017

Większość z nas pragnie stabilnego związku, niezależnie od tego, czy chcemy robić w życiu karierę czy nie. Fajnie jest mieć przy boku kompana, który kocha, doskonale rozumie i z którym można pogadać na każdy temat. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszyscy mężczyźni nadają się na mężów...

Miłość miłością, ale trudno stworzyć prawdziwy związek z facetem, opierając go wyłącznie na uczuciu. Emocje z czasem opadają, a wtedy oczom ukazuje się prawdziwa twarz faceta. Rozczarowanie bywa tak silne, że niektóre kobiety wręcz zastanawiają się, co wcześniej widziały w swoich partnerach. Niestety bywa za późno, aby coś zmienić. Legalizacja związku i dzieci wszystko komplikują. Mogą tylko pluć sobie w twarz, że nie zwracały uwagi na pewne rzeczy. Czasami jednak lepiej dać szansę temu bardziej niepozornemu mężczyźnie, niż przystojniakowi o pięknych oczach.

Jaki powinien być dobry kandydat na męża?

Jest prawdziwym mężczyzną

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, co to znaczy. Prawdziwy mężczyzna jest odpowiedzialny i nie waha się stanąć w obronie kobiety, kiedy zajdzie taka potrzeba. Poza tym dba o najbliższych poprzez ciężką pracę i chęć zapewnienia im stabilizacji. Jak każdy człowiek ma wady, odnosi porażki i ma chwile załamania, ale ostatecznie nie traci ducha i podnosi się po upadku.

Zobacz także: REPORTAŻ: Zostawił mnie mąż...

kandydat na męża

Fot. iStock

Nie czeka długo z oświadczynami

2-3 lata to maksimum, jeżeli oboje związaliście się, będąc po 23. roku życia. Oświadczając się, mężczyzna pokazuje, że traktuje Cię poważnie i chce spędzić z Tobą przyszłość. Prośba o rękę powinna wyjść z jego inicjatywy, bez nacisków z Twojej strony. Mnóstwo kobiet tkwi w związku przez lata i trudno uwierzyć w to, że partnerzy nie wiedzą o ich pragnieniach. Niektóre podejmują otwarte dyskusje, oświadczają się i narażają przy tym na upokorzenie. To nie tak powinno wyglądać. Facet, który jest zdecydowany i oświadcza się po dwóch latach bycia razem, to skarb. Wie, czego chce, dąży do tego i bierze odpowiedzialność za relację z kobietą.

Ma w życiu cele i dąży do ich realizacji

Dobry mąż jest ambitny i pracowity, chociaż tej ambicji nie wolno mylić z pracoholizmem i chęcią zdobywania coraz wyższych stanowisk. Dotyczy tego, aby mężczyzna miał dobrą, stabilną pracę i nie był leniwy, zarówno w pracy, jak i w domu. Kobiece barki są w dzisiejszych czasach mocno obciążone obowiązkami zawodowymi, domowymi oraz towarzyskimi, dlatego powinna mieć ona w mężczyźnie silne wsparcie, choćby tylko finansowe. Facet, który nie dąży do poprawy swojej sytuacji materialnej, nie ma ambicji i myśli tylko o tym, jak wygodnie i przyjemnie spędzić czas, nie będzie dobrym materiałem na męża. No chyba, że chcesz, aby wszystko spoczywało na Twojej głowie.

kandydat na męża

Fot. iStock

Ciebie stawia na pierwszym miejscu

Nie mamusia, nie szef, nie kumpel, ale Ty. Jesteś jego życiową partnerką, najbliższą osobą na świecie, a przynajmniej tak powinno być. Znane są przypadki związków, w których facet zostawia kobietę i leci na skinienie mamusi albo kumpla. Ona siedzi zmęczona z dzieckiem w domu, a on wychodzi sobie na piwo. Kolejny przykład to szef, który wysuwa propozycję oddelegowania go do innego oddziału w innym mieście, a facet podejmuje decyzję, nawet nie konsultując się z kobietą. Takie przypadki się zdarzają, ale jeszcze przed zawarciem małżeństwa widać niepokojące oznaki.

Rodzina jest dla niego ważniejsza niż kariera

Dążenie do coraz wyższego stołka jest niebezpieczne dla związku. Mężczyzna podporządkowuje wszystko pracy i nie zwraca uwagi, że zaniedbuje przez to bliskie osoby. Wizja awansu oraz prestiżu przesłania wszystko. Facet, który dobrze rokuje na męża, najbardziej w życiu ceni rodzinę. Wtedy kobieta może być pewna, że jej nie zostawi i będzie skłonny do pewnych poświęceń w imię wyższego dobra.

Zobacz także: Mój mąż – mój gwałciciel

 

kandydat na męża

Fot. iStock

Ma podobne plany na przyszłość, ceni te same wartości

Przeciwieństwa się przyciągają, to prawda, ale w dłuższej perspektywie nie rokują dobrze. Twój mąż powinien mieć podobne poglądy, plany na przyszłość i cenić podobne wartości. W innym przypadku będzie dochodziło do ciągłych nieporozumień. Jeżeli pojawią się dzieci, różnice pomiędzy Wami jeszcze bardziej się pogłębią. Katolikowi trudno będzie zrozumieć ateistkę i na odwrót. Osobie spokojnej, która woli spędzać czas w domu, trudno będzie zrozumieć rozrywkowego partnera. Osobie, która chce mieszkać za granicą, trudno będzie dogadać się z partnerem pragnącym założyć rodzinę na miejscu. Nawet jeżeli ktoś z Was pójdzie na kompromis, po latach ta decyzja może odbić się na małżeństwie, bo pragnienia jednej osoby pozostaną niezaspokojone.

Jest dobry

Jak on traktuje innych ludzi? Zwróć na to uwagę. Czy szanuje kobiety? Jak odnosi się do matki i sióstr? Czy ustępuje innym miejsce w środkach komunikacji miejskiej? Czy nie traktuje ludzi z góry i pomaga słabszym? Czy nie wyśmiewa się z kalek i osób, które odnoszą porażki? Pamiętaj, że w przyszłości, gdy uczucie przygaśnie, równie brzydko może odnosić się do Ciebie. Sposób traktowania innych ludzi mówi o nim wszystko.

kandydat na męża

Fot. iStock

Nie ma nałogów

Niektóre kobiety mogą się spierać, że nałóg może pojawić się w każdej chwili – i to prawda – ale po co pakujesz się w związek z mężczyzną, o którym z góry wiesz, że lubi pić lub grać w pokera. To tak jakbyś sama kopała sobie grób. Każdy ma jakieś słabości, ale trzeba umieć rozróżnić te poważne od takich, na które można przymknąć oko, czyli np. jego słabość do niezdrowego jedzenia. Nie łudź się, że będziesz miała na niego wpływ i on z miłości rzuci dla Ciebie nałóg. Znane są przypadki, kiedy uzależnieni mężczyźni okradali swoje żony, a nawet dzieci, bo nad sobą nie panowali.

Nigdy Cię nie zawiódł

Ważne jest, czy on dotrzymuje składanych obietnic, czy nie oszukuje Cię w istotnych sprawach. W przyszłości nie będzie lepiej, on się nie zmieni, nie wmawiaj sobie tego. Jeżeli obiecuje Ci pomóc przy zakupach, ale nagle dzwoni do niego znajomy i on zostawia Cię samą, chociaż jest bardzo potrzebny, takie sytuacje na pewno będą się powtarzać. Tak samo gdy od kilku lat obiecuje, że pójdzie na studia albo poszuka lepszej pracy, a nic w tym kierunku nie robi. Takie zdarzenia pokazują, czego możesz spodziewać się w przyszłości.

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 3.29 / 5
gość (Ocena: 5) 30.03.2017 12:46
Kandydat taki przedewszystkim mowi ze chce zalozyc rodzine, miec zone. ZAWSZE to mowi, ci ktorzy tego nie robia nawet zapytani tymi kandydatami zdecydowanie nie sa. Proste...to jest na prawde proste;)Dodam ze pisze o doroslym facecie lub w dlugich zwiaskach gdzie po 4 latach np. wspolnego mieszkania wszystko jest jasne jak zloto..a jesli ktos ma watpliwosci powinien zdecydowanie zmienic partnera i nie ciagnac farsy dalej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2017 10:14
A ja nie wiem co mam zrobic z moim facetem. Jestesmy ze soba prawie 3 lata, mieszkamy razem, myślalam ze planujemy wspólnie przyszlosc... ale on od jakichś 4 miesięcy zmienil się, jest cały czas przygnębiony i wkurzony, albo totalny smutek i apatia albo szał nerwów na wszystko wokół. Chodzi do pracy ale porzucił wszystkie zajęcia dodatkowe, nie zajmuje się juz ani swoją nauką i rozwojem, ani swoimi hobby, przestal chodzic na siłownie, przestał robić cokolwiek, także w domu, także w naszym związku. Od tych 4 miesiecy nie wyszlismy nigdzie razem, ani raz tego nie zaproponowal ani nie przystał na moje inicjatywy. Kiedy z nim rozmawiam, on mówi że mnie kocha i chce byc ze mną, ale nie wie co mu sie dzieje, czemu taki jest. Widzę że się męczy i ja też jestem na skraju wytrzymałości. Nie wiem czy mam o co walczyc? Czy go zostawić? Może on ma jakąś depresje, ale nie mamy problemów żadnych... on nie chce o tym gadac ani nie chce poszukac pomocy. A ja tak trwam i nie chce odchodzić ale tak się już nie da żyć. On tylko wraca z pracy i gnije na kanapie bez słowa, jak juz wstaje to tylko go wszystko denerwuje i klnie na wszystko, na źle odstawiony kubek, na kabel pod nogami itd. Co radzicie?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.03.2017 15:42
wciągać trawę? ... serio? poziom dziennikarstwa poniżej zera
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 20.03.2017 06:46
"Wciąga trawę" ... wtf
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.03.2017 04:39
Kandydat na męża. Jaki powinien być? Taki, który zechce nim być, czyli głupi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie