Pierwsze wspólne Walentynki: Czy powinniście je obchodzić, jeśli spotykacie się od niedawna?

14 lutego to wyjątkowo stresująca data dla nowych związków.
Pierwsze wspólne Walentynki: Czy powinniście je obchodzić, jeśli spotykacie się od niedawna?
Fot. iStock
11.02.2017

Święto zakochanych z założenia ma być dniem pełnym dobrych emocji. W związkach z dłuższym stażem zapewne tak to wygląda, ale jak świętować Walentynki, jeśli spotykamy się od niedawna? Czy w ogóle warto je celebrować, a jeśli tak - to w jaki sposób? Przed tymi pytaniami staje chyba każda para, która dopiero rozpoczyna wspólną drogę. Wątpliwości jest sporo i do samego końca nie wiadomo, jak się zachować.

Udawanie, że 14 lutego to dzień jak każdy inny może się na nas zemścić. Podobnie jak przesadne zaangażowanie, jeśli druga strona poczuje się skrępowana. Ale to nie oznacza, że w tej kwestii nie obowiązują żadne zasady. Jak przekonuje serwis metro.co.uk, sytuacja wcale nie jest beznadziejna. Zastanów się, co tak naprawdę was łączy, a dowiesz się, jak najlepiej spędzić ten wyjątkowy dzień.

Chcesz uniknąć kompromitacji i nie wyjść na desperatkę (a tym bardziej nieczułą zołzę)? Te porady na pewno nieco rozjaśnią sytuację.

Zobacz również: Prezent dla chłopaka na Walentynki: Faceci zdradzili, o czym tak naprawdę marzą!

 

jak obchodzić walentynki

fot. Thinkstock

Święta osobno = bojkot Walentynek

Cytowany przez portal ekspert dostrzega ciekawą zależność. Jego zdaniem wszystko zależy od tego, jak spędziliście ostatnie święta Bożego Narodzenia. Jeśli osobno - 14 lutego nie musicie się starać. Jeśli jednak razem - lepiej nie ignorować święta zakochanych.

Pary, które poznały się dopiero po świętach, są ze sobą maksymalnie 1,5 miesiąca, a to chyba jeszcze nie moment na specjalne celebrowanie miłości. Poza tym, skoro nie wręczyliście sobie prezentów w święta, to w Walentynki byłoby to krępujące. Zaczekajcie do kolejnego roku.

jak obchodzić walentynki

fot. Thinkstock

Nie liczy się czas, ale jakość związku

Niektóre pary angażują się wyjątkowo szybko i już po miesiącu wyznają sobie miłość. Inne zwlekają z deklaracjami, bo najpierw chcą się gruntownie poznać. Oba rozwiązania są dobre, jeśli właśnie tego potrzebujecie. Świętowanie Walentynek powinno zależeć właśnie od nastawienia.

Jeśli z twoich ust padały już deklaracje typu „kocham cię” - 14 lutego możesz to powtórzyć i celebrować ten dzień jak każda inna para. Jeśli jednak wasza relacja rozwija się powoli i nie jesteś nawet pewna, czy to związek - wstrzymaj się.

jak obchodzić walentynki

fot. Thinkstock

Nie staraj się za bardzo, ale też nie zapominaj

Ta rada wydaje się wyjątkowo praktyczna i życiowa. Chodzi mniej więcej o to, że ignorowanie 14 lutego może zostać źle odebrane przez twojego partnera. Nawet jeśli chodzicie ze sobą zaledwie od 3 tygodni i tak naprawdę nie wiecie, do czego to zmierza.

Najbezpieczniej będzie poruszyć ten temat, życzyć szczęśliwych Walentynek, a może nawet wręczyć drobny upominek. Na pewno niewskazana jest przesada - wystawna kolacja, wspólny wyjazd na romantyczny weekend czy drogie prezenty. To może tylko zaszkodzić.

Zobacz również: HISTORIA NATALII: „Nienawidzę Dnia Zakochanych. Opowiem Wam, jak wyglądały najgorsze walentynki w moim życiu...”

jak obchodzić walentynki

fot. Thinkstock

Nie obrażaj się, jeśli on zapomni

Prawda jest taka, że to niemożliwe i na pewno będzie świadomy, że właśnie obchodzimy Walentynki. Twój partner, którego znasz przecież od niedawna, ma pełne prawo zignorować ten dzień. Nie dlatego, że ma ci coś do zarzucenia. Zwyczajnie nie wie jak się zachować albo wychodzi z założenia, że to jeszcze za wcześnie.

Nie panikuj, bo nie zaprosił cię na kolację, ani nawet nie wręczył najtańszych czekoladek. To nie musi oznaczać żadnego kryzysu i oddalania się od siebie. Czasami po prostu nie wiadomo jak się zachować. A uwierz, że jemu też nie będzie z tym komfortowo. Pewnie by chciał, ale strach przed ośmieszeniem okazał się silniejszy.

 

jak obchodzić walentynki

fot. Thinkstock

Nie udawaj, że zapomniałaś

My też miewamy wątpliwości i zazwyczaj kończy się to tym, że próbujemy zignorować Walentynki. Udajemy, że ten dzień nie istnieje i w sumie nigdy nie słyszałyśmy o święcie zakochanych. Wiedz jedno - on na pewno w to nie uwierzy. Każda kobieta doskonale wie, jaki dzień obchodzimy 14 lutego.

Eksperci radzą, by zamiast wymazywać to święto z kalendarza, przy okazji o nim wspomnieć. Nie musisz wyznawać mu miłości i kupować prezentów. Wystarczy nawet SMS, w którym życzysz mu szczęśliwych Walentynek. On odpisze w podobny sposób i sprawa załatwiona.

 

jak obchodzić walentynki

fot. Thinkstock

Porozmawiajcie o tym

Wszystkie te rady opierają się na domysłach i tym, co wypada. Nie sprawdzą się jednak w każdym związku, bo łączące nas uczucie ma różną dynamikę. Najlepszym sposobem jest jak zawsze rozmowa. Jeśli on pomija ten temat - możesz poruszyć go sama.

Zapytaj go, czy chce świętować Walentynki. Umówcie się, czy spędzicie ten dzień jak każdy inny, czy może jednak zadbacie o to, by pierwsze wspólne święto zakochanych wyglądało jednak bardziej tradycyjnie. Ustalcie konkretnie, czy gdzieś wychodzicie i czy przewidziane są upominki. To oszczędzi wam sporo nerwów.

Zobacz również: Pomysł na Walentynki tylko we dwoje

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Emilka (Ocena: 5) 13.02.2017 09:39
Ja boje się ze mój facet ze mną zerwie bo nie mam pieniędzy na spędzenie z nim walentynek już nawet mi to powiedział że jak nie będę mieć pieniędzy to koniec
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2017 13:12
Ja pierwszy raz spotkałam się ze swoim obecnym chłopakiem w walentynki ;) akurat wypadały w weekend, więc oboje mieliśmy czas, a poznaliśmy się na tinderze. i było jak na normalnej randce - spacer, kolacja. Tylko ze więcej zakochanych w około.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie