On Ci się przygląda? Jest kilka powodów... (Wcale nie musi chodzić o zauroczenie!)

Zanim popadniesz w euforię, przeczytaj... Dzięki temu unikniesz ośmieszenia się.
On Ci się przygląda? Jest kilka powodów... (Wcale nie musi chodzić o zauroczenie!)
Fot. iStock
04.02.2017

Wyobraźmy sobie taki scenariusz. Jesteś w klubie. Dookoła Ciebie ludzie wyginają się w takt muzyki, a nad nimi unosi się sztuczna mgła. Z góry co chwila oślepia Cię migająca, świetlna kula. Mimo to wyczuwasz, że ktoś się na Ciebie patrzy. Odwracasz się i napotykasz wzrok nieznajomego. Przez kilka pełnych napięcia sekund patrzycie sobie w oczy, a następnie Ty odwracasz się. Potem jeszcze kilkakrotnie masz wrażenie, że on Ci się przygląda. Nasuwa się pytanie, dlaczego? Czy na pewno chodzi o zainteresowanie Twoją osobą?

A teraz inna sytuacja. Stoisz w publicznym miejscu. Rozmawiasz z innymi. Nagle odwracasz się instynktownie i przyłapujesz znajomego faceta na wpatrywaniu się w Ciebie. Nie jesteście przyjaciółmi, ale znacie się dość dobrze. Jesteś zdziwiona. Zastanawiasz się, czy powodem jest to, że mu się podobasz. Z drugiej strony nigdy w żaden sposób nie dał Ci tego do zrozumienia. Nie możesz zapomnieć o wydarzeniu, bo męskie zainteresowanie jest jak najlepsze pochlebstwo.

Jest mnóstwo wytłumaczeń, dlaczego mężczyzna przygląda się kobiecie. Wiele zależy od tego, która z powyższych sytuacji bardziej przypomina Twoje doświadczenie. Oto najbardziej możliwe powody.

Zobacz także: Kiedy zakochanie zmienia się w miłość?

czemu facet się wpatruje w kobietę

Fot. iStock

Jego przyjaciel jest Tobą zainteresowany

To możliwe w obu opisanych sytuacjach. Mężczyźni są bardzo solidarni, przyjaźń wiele dla nich znaczy. Poza tym często rozmawiają o kobietach i zwierzają się sobie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że podobasz się kumplowi faceta, który się w Ciebie wpatruje. Z troski o jego dobro próbuje Cię ocenić, czy nadajesz się na dziewczynę. Niewykluczone też, że robi to na polecenie przyjaciela, który pragnie się więcej o Tobie dowiedzieć.

czemu facet się wpatruje w kobietę

Fot. iStock

Podobasz mu się

Zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji może chodzić o to, że podobasz mu się. Kobiety często wpadają mężczyznom w oko już od pierwszego wejrzenia. Dlatego przyglądają się im dyskretnie i zastanawiają się, co zrobić, żeby zainicjować kontakt. Inni celowo się wpatrują. To ich metoda na zaintrygowanie wybranki.

Zdarza się też, że facet jest nieśmiały. W żaden sposób nie okazuje swojego zainteresowania, ale czasami patrzy się na ukochaną. Stara się to robić niezauważalnie, jednak bardzo trudno uniknąć wpadki i pozostać niedostrzeżonym. Jeżeli go o to zapytasz, prawdopodobnie wymyśli inny powód. Gdy jego zainteresowanie jest odwzajemnione, powinnaś go trochę ośmielić.

Zobacz także: 10 oczywistych znaków, że facet z Tobą flirtuje

 

czemu facet się wpatruje w kobietę

Fot. iStock

Masz coś pomiędzy zębami, wyglądasz źle

Wrodzona próżność nasuwa nam skojarzenie, że musimy świetnie wyglądać, skoro przygląda nam się jakiś mężczyzna. Niestety może być zupełnie na odwrót, także w przypadku, gdy czujesz na sobie jego wzrok kilka razy w ciągu dnia. Zanim zaczniesz się cieszyć, idź do łazienki i sprawdź, czy wszystko jest w porządku. Nie zapomnij uśmiechnąć się do siebie w lustrze, aby przekonać się, że nic nie utkwiło pomiędzy Twoimi zębami.

czemu facet się wpatruje w kobietę

Fot. iStock

Uważa, że jesteś gorąca

W tym przypadku nie chodzi o zauroczenie, po prostu uważa, że jesteś gorąca. Nie ma zamiaru do Ciebie podchodzić, nawiązywać znajomości itp. Ocenił Cię jako wyjątkowo atrakcyjną i po prostu chce przez chwilę podziwiać Twoje wdzięki. Można porównać to zachowanie do zachowania kobiet, które wpatrują się w zdjęcie przystojniaka albo w nieznajomego mężczyznę, pijącego kawę w kawiarni. Wzbudzają w nich podziw, ale nie zamierzają – z różnych powodów – nawiązywać znajomości. Chodzi o samo uznanie, pozbawione głębszych emocji.

czemu facet się wpatruje w kobietę

Fot. iStock

Zastanawia się, co Ty robisz

Czasami faceci wpatrują się kobiety, bo zastanawiają się, co one wyprawiają. Niektóre kobiece zachowania z męskiego punktu widzenia są dziwne i pozbawione logiki. Ich wrodzona kultura osobista powstrzymuje ich przed zwróceniem Ci uwagi wprost. Wolą obserwować Cię wzorkiem pełnym dezaprobaty. Zastanów się, czy nie robisz niczego nieodpowiedniego, zwłaszcza, gdy przygląda Ci się nieznajomy facet, znajdujecie się w klubie i zdążyłaś już wypić kilka drinków.

czemu facet się wpatruje w kobietę

Fot. iStock

On wyłączył się i nie ma pojęcia, że się na Ciebie patrzy

Każda z nas na pewno zna z autopsji doświadczenie zawieszenia. Przez chwilę zamyślamy się i tracimy kontakt z rzeczywistością. Patrzymy w jeden konkretny punkt, ale nie widzimy go. Niestety czasami nasz wzrok może paść na twarz innej osoby i wywołać jej zdziwienie. Równie dobrze to może być powodem wpatrywania się mężczyzny w kobietę.

czemu facet się wpatruje w kobietę

Fot. iStock

Wydaje mu się, że Cię zna

Podobno każdy człowiek ma gdzieś na ziemi swojego sobowtóra. Ale nieważne, czy to prawda. W każdym razie często możemy spotkać osobę bardzo przypominającą tę, którą już znamy, i mylimy je albo zastanawiamy się, czy to na pewno ona. Wpatrywanie faceta może oznaczać, że kogoś mu przypominasz. Jest jeszcze inna opcja – już kiedyś Cię widział, ale nie pamięta dokładnie gdzie i próbuje sobie to przypomnieć.

Zobacz także: Co zrobić, by on w końcu zaczął cię zauważać?

 

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo