Jakich kłamstw nie da się wybaczyć? TOP 6 najgorszych oszustw w związku

Kłamiąc w tych sprawach, ryzykujesz...
Jakich kłamstw nie da się wybaczyć? TOP 6 najgorszych oszustw w związku
Fot. Thinkstock
03.03.2017

Kłamstwo ma krótkie nogi, a przynajmniej tak się mówi. Mimo to każda z nas od czasu do czasu mija się z prawdą. Jeżeli sprawa, której kłamstwo dotyczy, nie zalicza się do tych z gatunku wielkiego kalibru, co najwyżej narażamy się na ośmieszenie bądź utratę zaufania. Można też wyróżnić tzw. kłamstwa w dobrej wierze. Są wypowiadane, gdy jedna z osób nie chce urazić drugiej lub pragnie ją przed czymś ochronić.

Jeszcze inny rodzaj kłamstw to te popełniane ze strachu. One zazwyczaj dotyczą poważniejszych spraw, a ujawnienie prawdy wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Bardzo często dochodzi do nich pomiędzy zakochanymi, którzy boją się przyznać do występków z przeszłości albo tych aktualnych. Ryzykują jednak utratę zaufania partnera, gdy ten dowie się o wszystkim. Przez to na szali ląduje związek, bo nigdy nie ma pewności, że druga połówka wybaczy kłamstwo i zaufa ponownie. W końcu, czy można otrzymać gwarancję, że nigdy się ono nie powtórzy? Związek bez wzajemnego zaufania prędzej czy później rozpadnie się.

Dlatego, zanim wypowiemy jakieś kłamstwo, powinnyśmy się zastanowić. Jest lista takich, których faceci nie wybaczają. Przekonaj się, w jakich sprawach zawsze lepiej jest powiedzieć prawdę...

Zobacz także: Jak rozpoznać kłamstwo?

 

przyczyny zerwań

Fot. Thinkstock

Fałszywe komplementy

Pochlebstwo to jeden z najlepszych sposobów na ugłaskanie faceta, z czego wiele kobiet skwapliwie korzysta. Słysząc je, mężczyźni prężą się z zadowolenia i stają się bardziej podatni na perswazje ukochanych, a tym samym osiągają one różne cele. Jednak kiedy panowie dowiadują się o wszystkim, są mocno urażeni i bardzo rozczarowani. Cierpi ich męska duma i czują się zrobieni w balona. Fałszywe pochlebstwo jest dla nich jak kpina. Nie potrafią wybaczyć i zaufać ponownie.

przyczyny zerwań

Fot. Thinkstock

Zadowolenie w łóżku

Udawanie orgazmu zdarza się wielu kobietom. Nie chcą rozczarować faceta, robić mu przykrości, a poza tym wolą mieć święty spokój. Szczerość pod tym względem wiąże się z koniecznością przeprowadzenia rozmowy – nierzadko krępującej. Mało osób jest w stanie mówić otwarcie o swoich potrzebach. Seks przychodzi im łatwo, ale już rozmowa o nim nie. Mimo wszystko lepiej od razu powiedzieć facetowi, że coś jest nie tak, nawet jeżeli są to sporadyczne przypadki, a nie dłuższy okres. Wtedy nie straci do Ciebie zaufania, szybciej rozwiążecie problem, a może nawet zbliżycie się do siebie. Kiedy skłamiesz, a on to odkryje, poczuje się zraniony, mało męski i zacznie zastanawiać się, czy w ogóle kiedykolwiek zadowolił Cię w 100 proc. To dla mężczyzn bardzo ważne, dlatego nie potrafią zapomnieć o takim przewinieniu.

Zobacz także: Ratunku, mój facet kłamie!

przyczyny zerwań

Fot. Thinkstock

Długi...

Finanse są ważną kwestią w związku. Jeżeli masz długi, lepiej powiedz o tym facetowi. Wyjaśnij, skąd się wzięły, przyznaj się do błędu, a nawet poproś o pomoc w wyjściu z kłopotów, zwłaszcza w przypadku wspólnego budżetu. On już nigdy Ci nie zaufa, gdy zataisz przed nim sprawę tak wielkiego kalibru. Na pewno nie będzie chciał też związać swojej przyszłości z osobą, przez której nieodpowiedzialność może stracić swoje ciężko zarobione pieniądze.

przyczyny zerwań

Fot. Thinkstock

Liczba partnerów seksualnych

Nawet jeżeli miałaś ich ponad 10, powiedz mu o tym. Inaczej patrzy się na osobę, która przyznaje się do swojej przeszłości, a inaczej na osobę, która robi wszystko, aby ją zataić. W zawstydzeniu i pokorze nie ma nic niewłaściwego, tym bardziej, że każdy zrobił kiedyś coś wstydliwego. Brnięcie w zaparte i udawanie skromnisi tylko pogorszy sprawę, a nigdy nie wiadomo, czy prawda nie wyjdzie na jaw. Łatwo zaplątać się we własne kłamstwa. Mężczyźni nie chcą wiązać się z kobietami, które oszukują w tych sprawach.

przyczyny zerwań

Fot. Thinkstock

Spotykanie się z eks

Jeżeli zdarzyło spotkać Ci się z eks, zawsze powiedz o tym facetowi. Gdy prawda sama wyjdzie na jaw, może nie uwierzyć, że to przypadkiem lub spotkanie miało czysto koleżeński charakter. Kiedy spotykasz się z byłym, bo Twoje uczucia jeszcze do końca nie wygasły i kręcisz na dwa fronty, nie licz, że facet Ci wybaczy. Już nigdy nie będzie potrafił zaufać.

przyczyny zerwań

Fot. Thinkstock

Zdrada

Doprawienie facetowi rogów to najgorsze, co kobieta jest w stanie mu zrobić. Jeżeli powiesz prawdę, być może Ci wybaczy i jakoś odbudujecie relację, ale gdy skłamiesz, a on dowie się o wszystkim, raczej nie ma szans na ratunek. Zdrada, a do tego kłamstwo równa się przegrana... No chyba, że wolisz kłamać i żyć przez cały czas w niepewności i strachu – wyda się, czy nie wyda się.

Zobacz także: Nie chcesz go urazić? Oto lista (białych) KŁAMSTW, które najczęściej mówimy w związku!

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
elka (Ocena: 5) 03.03.2017 16:44
a mój np nie akceptuje powiedzmy więcej niż 3 , więc skłamałam ze było 3 a nie 5. no ale po co to komu wiedzieć, co to zmienia?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2017 08:05
a ja uważam, że wiedza na temat liczby partnerów nie jest nikomu do szczęścia potrzebna. ważne, by wiedzieć czy jest większa od 0, reszta nie powinna nikogo obchodzić. ja z moim partnerem nie rozmawiam na taki temat, oboje nie czujemy potrzeby poruszania go ani posiadania takich informacji.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie