7 pytań dotyczących finansów, które powinnaś zadać facetowi

Dowiedz się, jaka przyszłość Cię z nim czeka...
7 pytań dotyczących finansów, które powinnaś zadać facetowi
Fot. iStock
16.02.2017

Chociaż w związku liczą się przede wszystkim uczucia, podobne poglądy oraz wizja przyszłości, nie powinnyśmy zapominać o kwestiach praktycznych. Mogą być one przyczyną późniejszych konfliktów. Dlatego tak ważny jest „wywiad” oraz obserwacja domu rodzinnego mężczyzny. Dobrze jest zwracać uwagę nawet na takie szczegóły, jak podział obowiązków domowych. To dla faceta wzorzec, który zapewne zechce zastosować, zakładając swoją własną rodzinę.

Kolejną sprawą są kwestie finansowe. One również często przyczyniają się do kłótni pomiędzy partnerami. Chodzi m. in. o podział wydatków, oszczędności oraz cele, na które przeznaczycie pieniądze. Portal cosmopolitan.com wyróżnił najważniejsze pytania, które warto zadawać facetowi, zanim zdecydujemy się na zalegalizowanie związku.

Jeżeli chcesz, aby Wasza relacja była oparta na wzajemnym zaufaniu oraz większej świadomości co do wzajemnych priorytetów, przeczytaj ten artykuł.

Zobacz także: BEZ TAJEMNIC: Co rodzinny dom mówi o Twoim partnerze?

finanse

Fot. iStock

Czy oboje z Twoich rodziców pracowali? Jak dzielili dochód?

Dzięki odpowiedzi na to pytanie, przekonasz się, czy mężczyzna będzie oczekiwał, że dołożysz się do wspólnego budżetu. Ważne jest także zarządzenie pieniędzmi. Czy rodzice dzielili wszystkie wydatki po równo? Może to ojciec pokrywał większą część?

Porozmawiaj z facetem na ten temat i dowiedz się, czy Wasze wyobrażenia na temat wspólnego życia pokrywają się. Jeżeli nie, spróbujcie dojść do kompromisu.

finanse

Fot. iStock

Czy Twoi rodzice kiedykolwiek płacili Twoje rachunki?

Zdaniem niektórych psychologów, uzależnienie finansowe od rodziców w pewnym wieku świadczy o niedojrzałości. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę chwilowe kłopoty finansowe, ale generalnie dojrzali, odpowiedzialni ludzie powinni umiejętnie gospodarować pieniędzmi. Opłata rachunków to podstawa. Jeżeli facet mieszka z rodzicami, dopytaj, czy dokłada się do wspólnych wydatków i w jakim stopniu.

Zobacz także: TEST: Jaki typ faceta wizualnie najbardziej do Ciebie pasuje?

 

finanse

Fot. iStock

Czy są wydatki, których żałujesz?

Wiązanie przyszłości z nieodpowiedzialnym człowiekiem, który popadł w długi, jest ryzykowne. Jeżeli mężczyzna wydał pieniądze na drogą „zabawkę”, np. samochód i przez to ma kłopoty finansowe, nie świadczy to najlepiej o jego przezorności oraz odpowiedzialności. Życie ponad stan zazwyczaj kończy się nieciekawie. Weź pod uwagę, że kiedyś podobne decyzje zaważą również na Twoim życiu.

finanse

Fot. iStock

Czy ktoś jest od Ciebie zależny finansowo?

Mogą to być dzieci z poprzednich związków, rodzice, rodzeństwo w potrzebie, a nawet drodzy przyjaciele. Zależność finansowa innych ludzi od ukochanego będzie miała wpływ na Twoje życie w przyszłości. Wszystko zależy od tego, czy jest to stała pomoc. Jeżeli nie, zapytaj się, czy podobne przypadki zdarzały się w przeszłości. Pomaganie innym dobrze świadczy o człowieku, a rodzinie nawet trzeba pomagać, ale niekiedy dochodzi do wykorzystywania jednego z członków. Czy Twój facet pomaga z rozsądkiem i bierze pod uwagę, że w przyszłości będzie miał swoją rodzinę?

finanse

Fot. iStock

Na jakie wydatki nigdy nie będziesz żałować pieniędzy?

To pytanie po prostu musi paść. Są faceci, którzy nie żałują pieniędzy na ubrania, na drogie gadżety elektroniczne (muszą mieć najnowsze modele tych zabawek), lubią jadać na mieście albo kolekcjonują przedmioty. Jeżeli będziecie chcieli zaoszczędzić pieniądze na ważny cel, np. zakup większego mieszkania, takie wydatki spowolnią jego realizację. Niewykluczone, że będziesz musiała rezygnować z własnych przyjemności, bo facet się na coś uprze. Spytaj się go, czy będzie gotowy ograniczyć wydatki.

finanse

Fot. iStock

O jakim zakupie marzysz najbardziej?

Domek na przedmieściach? Luksusowy samochód? Dobrze byłoby, gdyby Wasze priorytety okazały się zbieżne. W przyszłości na tym tle może pojawić się konflikt, ponieważ będziecie pragnęli czegoś innego. Powiedz mu także, o czym Ty marzysz i dlaczego realizacja tego marzenia jest dla Ciebie ważna. Jeżeli cele okażą się inne, idealnym rozwiązaniem sytuacji jest decyzja, że oboje co miesiąc będziecie odkładać na nie taką samą sumę. Żadna z osób nie powinna być poszkodowana.

finanse

Fot. iStock

Jak sobie wyobrażasz swoje życia za dziesięć lat?

W jakim domu chciałbyś mieszkać? Jakim samochodem chciałbyś jeździć? Co robisz teraz, żeby to osiągnąć? Wiedza pozwoli ustalić Ci, jak dużą wagę przywiązuje on do wysokiego poziomu życia, co jest dla niego priorytetem i czy konsekwentnie dąży do celu. Jeżeli tylko mówi, ale w żaden sposób nie pracuje nad osiągnięciem marzenia, nie wróży to dobrze Twojej przyszłości.

Zobacz także: Chcesz związku a nie jednonocnej przygody? Nie popełniaj więc TYCH błędów!

 

 

Komentarze (3)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 17.02.2017 00:29
Dno...
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 16.02.2017 13:58
nie no bzdura jakaś. Ciekawe co by było, gdyby facet swojej kobiecie zadał takie pytania. Każdy może żałować jakiegoś wydatku. Co , nie macie w szafie sukienki czy bluzki, której nigdy nie założyłyscie? Spodni, które są za małe, bo kupiłyście z nadzieją, że schudniecie? W pewnym wieku rodzice pomagają finansowo i jest to ok, np jak płacą za akademik. Inne rzeczy wychodzą "w praniu" czyli po kilku, kilkunastu miesiącach w związku.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo