7 sygnałów, że on nadal kocha swoją eks. I to mocno...

Przekonaj się, czy warto kontynuować ten związek. Poniższe wskazówki pomogą Ci stwierdzić, jak bardzo poważna jest sytuacja.
7 sygnałów, że on nadal kocha swoją eks. I to mocno...
Fot. iStock
29.01.2017

Pierwsze poważne uczucie jest tym najważniejszym, wyjątkowym, stara miłość nie rdzewieje – bardzo często spotykamy się z podobnymi opiniami. Nie da się ukryć, że mamy zwyczaj idealizowania dawnych romansów. Czy słusznie?

Po jakimś czasie przeważnie pamiętamy już tylko te dobre chwile, a złe po prostu znikają. Zdarza się jednak, że chodzi o coś innego. Jedna z osób została porzucona albo zdradzona. Mimo wszystko nie potrafi zapomnieć, nadal kocha i gdyby tylko nadarzyła się okazja, wróciłaby do tamtego związku. Dlatego ciągle wspomina i marzy, że może kiedyś będą razem. Niestety nie przeszkadza to jej w tworzeniu nowych związków. A nóż uda się zakochać znowu, a jeśli nie – przynajmniej zapomnieć.

Wiele dziewczyn jest w związkach, które z pozoru są udane. Nurtuje je tylko jedna myśl. Czy on nadal kocha swoją byłą? Oto sygnały mogące świadczyć, że tak.

Zobacz także: Jak się pozbyć jego byłej?

miłość do eks

Fot. iStock

Nadal utrzymuje z nią kontakt

Trudno uwierzyć w czysto koleżeńskie relacje kobiety i mężczyzny. Sytuacja przedstawia się jeszcze bardziej nietypowo, gdy wcześniej łączyło ich poważne uczucie. Wszystko wskazuje na to, że mają nieuporządkowane sprawy albo nie są stuprocentowo przekonani co do swojej decyzji i chcą sobie zapewnić furtkę do ewentualnego powrotu. Im bardziej poważny był ich związek, tym gorzej. To zupełnie naturalne, że aktualnej partnerce nie podoba się takie zachowanie. Ma prawo poprosić mężczyznę o zaprzestanie kontaktów dla ich wspólnego dobra. Jeżeli on się nie zgodzi, coś niedobrego jest na rzeczy...

miłość do eks

Fot. iStock

Nie był długo sam

Ryzyko niestałości z jego strony zwiększa się w przypadku, gdy przeszedł od jednego związku do drugiego. Być może chciał w ten sposób zapomnieć o byłej dziewczynie, a może się naprawdę zakochał. Nie wiadomo. Jedno jest pewne – nie zdążył ochłonąć i przemyśleć sprawy. W takich sytuacjach zarówno kobiety, jak i mężczyźni często żałują. Potem wracają do swoich byłych partnerów. Szkoda tylko, że przy okazji łamią serce innej osobie.

Zobacz także: Zazdrość wsteczna niszczy związki - jak ją pokonać?

miłość do eks

Fot. iStock

Wasz romans rozpoczął się podczas trwania jego poprzedniego związku

Zauroczył się, chciał odegrać, a może poważnie zakochał. Jest kilka wytłumaczeń, ale tylko jedno prawdziwe. Niestety faceci bardzo często próbują się odgrywać na kobietach, podrywając inne. Dlatego trzeba uznać tę możliwość za wielce prawdopodobną. Kłótnia, alkohol i seks z nowo poznaną dziewczyną – tak to mniej więcej wygląda. Potem brylują pomiędzy jedną a drugą. Ale są też inne przypadki. Mężczyzna jest znudzony związkiem i nagle poznaje kobietę, która jest niczym powiew świeżego powietrza. Niestety po jakimś czasie okazuje się, że stare uczucie nie przeminęło.

miłość do eks

Fot. iStock

Nie wyrzucił pamiątek

Mężczyźni bywają bardzo sentymentalni. Z pewnością kobietę powinna zaniepokoić sytuacja, gdy jej facet trzyma pamiątki po swojej eks. Mogą to być np. zdjęcia w komputerze lub na telefonie, prezenty, które od niej dostał, albo inne - wiążące go z nią – drobiazgi. Prawdopodobnie wspomina ją, tęskni, a nawet myśli o powrocie. W każdym razie nie wolno tego bagatelizować.

miłość do eks

Fot. iStock

Nigdy nie powiedział o niej złego słowa

W jego oczach to bogini. Ciągle powtarza jaka była wspaniała, jak świetnie robiła to czy tamto. Np. kiedy nowa partnerka gotuje obiad, on przypomina, że eks wspaniale wychodziły pierogi. Oczywiście wszystko brzmi niewinnie i przypadkowo, ale powinno dać do myślenia. Już sam fakt, że on o niej mówi, jest niepokojący. Jeżeli do tego prosi Cię, żebyś coś w sobie zmieniła, bo on tak lubi i jego była tak miała, porozmawiaj z nim poważnie.

miłość do eks

Fot. iStock

Kilka razy nazwał Cię jej imieniem

To mógł być nic nieznaczący przypadek, ale niekoniecznie. Wszystko zależy od wymienionych wyżej sygnałów. Jeżeli on zwrócił się do Ciebie kilka razy jej imieniem, a do zauważyłaś inne niepokojące rzeczy, nie wróży to dobrze Waszemu związkowi. Poproś ukochanego o szczerą rozmowę i nie daj się zbyć.

miłość do eks

Fot. iStock

Wspomina ją jako wielką miłość

Co prawda teraz nie mówi o niej w tym kontekście, ale kiedy byliście w początkowej fazie związku, z jego ust padło podobne wyznanie. To znaczy, że ona była dla niego kimś bardzo ważnym. Musisz się przekonać, czy nadal jest. Byłe „wielkie miłości” mają do siebie to, że potrafią bardzo namieszać w życiu innym ludziom. Generalnie lepiej dystansować się od mężczyzn, którzy ją przeżyli, dopóki nie upewnimy się, że to zakończony etap.

Zobacz także: Jakie zachowania na początku związku odstraszają wszystkich facetów?

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.01.2017 22:51
Mój eks strasznie płakał po swojej byłej. Kiedyś nazwał mnie jej imieniem i po chwili ciszy dodał, że powinnam czuć się przez to zaszczycona :D Wiele, wiele długich miesięcy walczyłam o to, by zerwał z nią kontakt - nie pisał do niej, wywalił jej zdjęcia, usunął jej urodziny wpisane do kalendarza w telefonie itd. W końcu postawiłam mu ultimatum, bo to nas wykańczało. Przy mnie pousuwał wszystko z telefonu, powypieprzał pamiątki itd. Traktował mnie beznadziejnie, zawsze miałam kompleksy z jej powodu, nie czułam się nigdy wyjątkowa. Związek trwał 6 lat. Teraz jestem z facetem, który poza mną świata nie widzi, dopieszcza na każdym kroku i się o mnie ciągle stara. Czuję, że zmarnowałam zbyt wiele cennych lat swojej młodości na kogoś, kto nie potrafił tego docenić :(
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 29.01.2017 15:24
Moja kumpela była 6 lat w związku ze swoim facetem.. Rozstali się m.in. z powodu różnicy charakterów i wypalenia uczucia.. Najlepsze, że wszystko zwalił na nią, bo to niby ona się nie starala...On tydzien po rozstaniu poleciał do laski, z którą chodził jeszze w liceum i wciskał kit, jak to bardzo ją kocha.. Szkoda, że ona nie wie, że od jakiegoś miesiaca wypisuje do mojej kumpeli, że tęskni za nią, a z tą jest tylko z braku laku, bo boi się zostać sam. Szkoda mi tej laski, bo jest ślepo zakochana i wierzy w każde jego słowo, ale z drugiej strony czego się spodziewać po kolesiu, który tydzień po rozstaniu z inną wchodzi w kolejny związek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2017 10:35
Po ok.5 miesiącach związku coś mnie podkusiło, żeby zobaczyć historię jego wyszukiwarki. Zobaczyłam, że codziennie wchodzi po kilka razy dziennie na profil eks na facebooku. Wiem, że kontaktu nie mają żadnego, rozstali się bo ona go zdradziła po ok. 3 miesiącach związku.. Dodam jeszcze, że na początku naszego związku ona próbowała go odzyskać i on mi obiecał, że zerwie kontakt i zablokuje ją. A tu okazuje się, że ją odblokował i kilka razy dziennie ogląda jej profil. Powiedzieć mu o tym, co zobaczyłam? Powinnam zerwać?
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo