Jak zachowywać się podczas wizyty u faceta? 7 przykazań idealnej dziewczyny

Dzięki tym radom unikniesz poważnych wpadek wizerunkowych!
Jak zachowywać się podczas wizyty u faceta? 7 przykazań idealnej dziewczyny
Fot. Thinkstock
01.02.2017

W pierwszym okresie związku staramy się zrobić na mężczyźnie jak najlepsze wrażenie. Potem czujemy się coraz bardziej swobodnie. Towarzyszy nam poczucie akceptacji ze strony ukochanego, a poza tym przyzwyczajamy się do jego obecności. Nie ważymy już tak starannie słów i nie przywiązujemy ogromnej uwagi do zachowania. Niestety nie zawsze ma to pozytywny skutek. Powinnyśmy mieć wzgląd na to, że facet dostrzega niuanse, chociaż o nich nie wspomina i wyciąga wnioski... Zwłaszcza, kiedy przebywamy w jego mieszkaniu, musimy zachować ostrożność. Nawet gdy on mówi „Czuj się jak u siebie w domu”, lepiej nie brać tego dosłownie.

Jak etykieta nakazuje się zachowywać? Czego musisz bezwzględnie unikać? Dzięki tym wskazówkom nie popełnisz gafy i zaskarbisz sobie uznanie ukochanego.

Sprzątaj po sobie

On może być brudasem i mieć bałagan podczas Twojej wizyty, ale to w żaden sposób Cię nie usprawiedliwia. Powinnaś po sobie posprzątać. Kiedy będziesz u niego nocować, nie rozrzucaj ubrań na podłodze, myj wannę i zwróć uwagę, czy nie zostawiasz w łazience swoich włosów. Staraj się być wzorem porządku. Faceci jedno mówią, a drugie myślą...

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Krępujące momenty na randce, kiedy facet nie wie, jak się zachować

wizyta u chłopaka

Fot. Thinkstock

Nie zostawiaj u niego swoich rzeczy

Wypada pozostawić u niego co najwyżej szczoteczkę do zębów i jeden zestaw ubrań na zmianę, ale nic więcej. Powinnaś poczekać, aż sam zaproponuje coś więcej. Może nawet zrobi Ci miejsce w szafie i da klucz do swojego mieszkania... Musisz jednak dać mu swobodę i nie decydować za niego. Inaczej ryzykujesz, że on odbierze Twoje zachowanie jako próbę wprowadzenia się do niego, przejęcia sterów w związku, itd. Nie każdy facet lubi dominujące kobiety.

wizyta u chłopaka

Fot. Thinkstock

Nie używaj jego rzeczy bez pytania

Jeżeli nie jesteście razem zbyt długo, nie powinnaś ruszać jego rzeczy bez pytania, nawet gdy chodzi tylko o pidżamę czy sok z lodówki. Postępując w ten sposób, nie narazisz się na podejrzenie szperania. Nikt nie lubi grzebania w swoich rzeczach, a zwłaszcza przez osobę, która jeszcze nie należy do grona najbliższych. Używanie cudzych rzeczy bez pytania to przejaw braku wychowania, a także panoszenia się.

Zobacz także: Co robić, by zepsuć randkę, czyli 5 kobiecych zachowań, które doprowadzają facetów do szału!

wizyta u chłopaka

Fot. Thinkstock

Nie przesiaduj u niego zbyt długo

Musisz wziąć pod uwagę, że zaproszenie faceta niekoniecznie obejmuje cały wieczór albo i noc. Z kolei jeżeli prosi Cię o przenocowanie, nie znaczy to, że ma na myśli także spędzenie z Tobą następnego dnia. Wypada spytać, czy w grę wchodzą jeszcze inne, osobiste plany, czy musi zrobić coś ważnego. Jeżeli tak, powinnaś opuścić mieszkanie we właściwym czasie. Poza tym nawet gdy jesteście ze sobą już długo, lepiej nie przesiadywać u niego i wcześniej planować wspólnie spędzany czas.

wizyta u chłopaka

Fot. Thinkstock

Pomagaj mu przy przygotowywaniu jedzenia

Chociaż jesteś u niego gościem, to nie tym oficjalnym. Spędzacie razem dużo czasu, dobrze się znacie, więc wypada pomóc mu przy przygotowywaniu posiłków. Siedzenie z założonymi rękami, podczas gdy on pracuje, jest niegrzeczne. Jeżeli przygotował jedzenie przed Twoim przybyciem, zaproponuj udział w zmywaniu.

wizyta u chłopaka

Fot. Thinkstock

Respektuj innych domowników

Jeżeli facet mieszka z rodzicami, nie kręć się u niego ubrana w pidżamę czy szlafrok. Jego matka na pewno nie będzie chciała oglądać Cię w takim stanie. Rodzice bywają staroświeccy i dla nich to oznaka braku szacunku. Również spotkanie z ojcem może być bardzo niezręczne. Upewnij się, że dobrze traktujesz jego zwierzaki i młodsze rodzeństwo. Gdy do domowników zaliczają się także dziadkowie, postaraj się zachowywać podwójnie poprawnie.

 

wizyta u chłopaka

Fot. Thinkstock

Zachowuj się cicho i spokojnie

Nie wydzieraj się na cały głos, nie puszczaj muzyki na cały regulator, itd. Pamiętaj, że najbliżsi ukochanego mają na niego wpływ. Chyba nie chcesz być przez nich postrzegana jak rozwydrzona, niewychowana pannica? Zwróć również uwagę na sąsiadów. Możecie być z facetem sami w mieszkaniu, ale oni mają uszy, a niektórzy chętnie doniosą jego rodzicom, że zachowujesz się zbyt głośno i przeszkadzasz.

Zobvacz także: 7 prawdziwych powodów, dla których on nie chce się zaangażować!

 

Komentarze (9)

Ocena: 4.11 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2017 21:07
Niestety sama prawda. Jakbym slyszala mojego P. Bardzo go wkurzalo takie zachowanie u bylej. Mi na szczęście trochę więcej wybacza.;-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2017 14:35
To normalne sprawy, podstawa kulturalnego zachowania w przypadku, gdy dwoje ludzi dopiero sie spotyka i ktoś nas zaprasza do swojego domu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2017 08:57
A co jak facet wciąż mieszka z rodzicami a jego matka z niewiadomych powodów mnie nienawidzi?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 01.02.2017 08:30
Tylko w kółko ciągle porady jak być idealną dziewczyną, a fakt jest taki, że w Polsce jest masa beznadziejnych facetów którzy wymagają nie wiadomo czego. No ale jak zasady i strofowanie to tylko pod adresem kobiety...
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo