14 rzeczy, które on powinien wiedzieć o Twoim eks

Nie unikaj odpowiedzi na te pytania. Sprawdź, czy przypadkiem nie przemilczałaś pewnych spraw i czym to grozi.
14 rzeczy, które on powinien wiedzieć o Twoim eks
Fot. iStock
20.02.2017

Temat byłego faceta przeważnie zalicza się do rodzaju drażliwych i niełatwo poruszać go, wchodząc w związek z innym mężczyzną. Podczas pierwszych spotkań lepiej pomijać rozmowę o dawnej miłości i nie wdawać się w zbędne szczegóły, ponieważ tym samym dajemy do zrozumienia, że to jeszcze nie jest zamknięty rozdział życia. Jednak po jakimś czasie to zupełnie naturalne, że nowy partner chciałby wiedzieć więcej i ma do tego prawo.

Związek powinien opierać się na zaufaniu. Trudno obdarzyć nim drugą połówkę, jeżeli wyraźnie unika pytań o przeszłość i niejasno odpowiada na pytania. Poza tym, jeżeli się kogoś kocha, chce się o nim wiedzieć jak najwięcej. Nie można też wykluczyć, że poprzednia relacja w jakiś sposób będzie oddziaływała na nową. Np. w przypadku, gdy nie wszystkie uczucia wygasły.

Wiele kobiet zastanawia się, co powiedzieć, ile nowy partner powinien wiedzieć. Które pytania z jego strony są zupełnie normalne, a które przekraczają granicę intymności. Jeżeli masz wątpliwości, koniecznie przeczytaj poniższe sugestie. Dzięki temu być może unikniecie niepotrzebnych kłótni. Będziesz również miała czas, żeby przemyśleć odpowiedzi.

Zobacz także: 8 sygnałów, po których poznasz, że jeszcze na wcześnie na randki po rozstaniu

eks

Fot. iStock

Jak długo byliście razem?

Taka wiedza to podstawa. Jest bardzo duża różnica pomiędzy kilkumiesięcznym związkiem a kilkuletnim. Twój facet powinien wiedzieć, jak poważna była Wasza relacja i czy planowaliście wspólną przyszłość.

Dlaczego się rozstaliście?

To Ty zerwałaś czy on i dlaczego? Niektórzy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, czasami kłamią i zwalają winę na drugą osobę, ale dobrze jest być szczerą. Poza tym otwarte przyznanie się do błędu budzi zaufanie i świadczy o dojrzałości. Każdy człowiek je popełnia, ale ważne jest wyciąganie wniosków.

eks

Fot. iStock

Za co kochałaś poprzedniego faceta? Co Cię w nim urzekło?

Nie ma nic złego w tym, że facet zada podobne pytanie. W ten sposób poznaje lepiej Ciebie, ponieważ dowiaduje się, co cenisz w ludziach najbardziej. Jeżeli powiesz mu, jakie zachowanie i cechy podobają Cię się u facetów, prawdopodobnie będzie się starał rozwijać się pod tym względem.

Jak miał na imię?

On na pewno będzie chciał zobaczyć profil Twojego byłego w mediach społecznościowych albo zrobić mały wywiad środowiskowy na jego temat. Powiedz mu, jak eks miał na imię i pozwól mu na to. Ty na pewno postąpiłabyś podobnie.

Zobacz także: Czy warto do siebie wracać?

eks

Fot. iStock

Czy zaraziłaś się czymś od niego drogą płciową?

Choroby nabyte drogą płciową wcale nie są taką abstrakcją. Facet powinien mieć świadomość, że zaraziłaś się czymś od byłego. Wasze intymne kontakty narażą na chorobę i jego.

Gdzie się spotkaliście?

Gdzie i w jaki sposób doszło do spotkania to temat, który zawsze budzi zainteresowanie. Tak po prostu. Dzięki temu można się dowiedzieć, czy była to fascynacja od pierwszego wejrzenia.

eks

Fot. iStock

Czy nadal masz z nim kontakt?

Twój nowy facet powinien wiedzieć, czy nadal utrzymujesz kontakt z byłym. Jeżeli ukryjesz ten fakt, będzie miał słuszny powód, żeby Ci nie ufać.

Jak on wygląda?

Czy jest przystojny? Czy jest dokładnie w Twoim typie? Nowy facet może być odrobinę zazdrosny i zapewne zechce porównać swój wygląd do wyglądu eks. Pamiętaj o tym, żeby nie przedstawiać go w superlatywach, bo w ten sposób wzbudzisz w nim niepotrzebną zazdrość.

eks

Fot. iStock

Czy ktoś Was ze sobą zapoznał?

Facet będzie wiedział, czy utrzymujesz z tą osobą kontakt, a być może za jej pośrednictwem także z byłym facetem. Dla niego to istotne, jakie relacje ich łączyły. Im więcej wspólnych znajomych, a zwłaszcza takich, z którymi zarówno Ty, jak i eks macie dobry kontakt, tym większe ryzyko odnowienia kontaktu.

Czego w nim nie lubiłaś?

Przyznaj się, czego w nim nie lubiłaś. W ten sposób Twój nowy facet będzie świadomy, jakich błędów nie powielać.

eks

Fot. iStock

Czy zdarzyło Ci się go przypadkiem spotkać?

Takie spotkanie może potem wyjść na jaw i wzbudzić nieufność u nowego faceta. Niewykluczone, że zacznie podejrzewać, iż specjalnie pominęłaś ten fakt, zwłaszcza jeżeli byliście ze sobą długo.

Czy on był Twoim pierwszym kochankiem?

Mężczyźni lubią być tymi pierwszymi. Pierwsi partnerzy seksualni zawsze pozostają w pamięci. Jeżeli tak było w przypadku Twojego eks, powiedz o tym nowemu facetowi. Dla niego to sygnał, że poprzedni partner był dla Ciebie wyjątkowo ważną osobą.

eks

Fot. iStock

Czy on jest niebezpieczny?

Czasami zdarzają się przypadki, że były facet nie może pogodzić się z rozstaniem i odgraża się. Nie wiadomo, czy nie zechce Cię odzyskać albo nawet skrzywdzić Twojego nowego faceta. Powinnaś go uprzedzić, że grozi mu niebezpieczeństwo.

Czy już nic do niego nie czujesz?

To chyba jedno z ważniejszych pytań. Ukochany ma prawo wiedzieć, czy już nic nie czujesz do byłego, a zwłaszcza, czy jest ryzyko, że będziesz chciała do niego wrócić.

Zobacz także: Sprawdź, czy to odpowiedni moment na nowy związek!

 

Komentarze (3)

Ocena: 3 / 5
Anonimka (Ocena: 3) 20.02.2017 12:19
Mój powiedział, że nie chce nic wiedzieć na temat moich byłych. To dobrze, czy źle?
zobacz odpowiedzi (1)
kasiula240 (Ocena: 5) 20.02.2017 09:55
A jeżeli nie kochałam swojego eks? To chyba lepiej było by skłamać niż wyjść na nieczułą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo