Przygotuj się na wstrząs: Co zmieni się w Twoim życiu, gdy po latach bycia singielką zaczniesz znowu się z kimś spotykać?

Przygotuj się na wstrząs i pożegnaj dawne przyzwyczajenia.
Przygotuj się na wstrząs: Co zmieni się w Twoim życiu, gdy po latach bycia singielką zaczniesz znowu się z kimś spotykać?
Fot. Thinkstock
06.02.2017

Jeśli nigdy jeszcze nie miałaś chłopaka albo zrobiłaś sobie kilkuletnią przerwę od relacji damsko-męskich, możesz mieć poczucie, że wypadłaś już z gry. Zapomniałaś lub nigdy nie zdążyłaś się przekonać, jak to jest być w związku. Masz swoje przyzwyczajenia, które trudno zmienić i nawet nie zwracasz uwagi na szczegóły, które płeć przeciwna natychmiast wyłapie. Kiedy wreszcie się zakochasz - twoje życie stanie na głowie.

Nagle okaże się, że musisz mieć wszystko pod kontrolą, a cały świat wcale nie kręci się wyłącznie wokół ciebie. Wypadałoby zadbać o wygląd, żeby nie odstraszyć adoratora i zorganizować swój czas w taki sposób, aby i dla niego znalazło się miejsce w twoim planie dnia. Przed tobą sporo wyzwań i konieczność podejmowania wyborów, które które jeszcze nigdy lub dawno nie zaprzątały ci głowy.

Do obecności faceta trzeba się przyzwyczaić. A z czym na pewno musisz się liczyć?

Zobacz również: Facet zrobił coś dziwnego, żeby mi zaimponować. Chyba naprawdę mu zależy!

 

zachowanie w związku

fot. Thinkstock

Zaczniesz zwracać uwagę na swoją bieliznę

Wcześniej było ci wszystko jedno. Mogłaś założyć na siebie cokolwiek. Stare, rozciągnięte i poplamione majtki? Najważniejsze, że wygodne. W związku to jednak nie przejdzie, bo zawsze będziesz musiała liczyć się z tym, że w pewnym momencie przyjdzie ci się obnażyć przed facetem. W obawie przed kompromitacją kupisz sporo nowych rzeczy. A nawet zaczniesz je zmieniać dwa razy dziennie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy on zobaczy cię bez odzieży wierzchniej.

zachowanie w związku

fot. Thinkstock

Przestaniesz się wysypiać

Z różnych powodów. Najpierw będziecie musieli dostosować swój plan dnia do siebie, co może być trudne, jeśli on jest nocnym markiem. Nie wspominając o wymianie SMS-ów i telefonach, które nigdy się nie kończą, a rozmowa najlepiej klei się późną nocą. Kiedy zdecydujecie się ze sobą zamieszkać - zatęsknisz za swoim wygodnym łóżkiem i świętym spokojem. On będzie się kręcił i chrapać, a ty będziesz potrzebowała sporo czasu, żeby się do tego przyzwyczaić. Seks do rana też zrobi swoje.

zachowanie w związku

fot. Thinkstock

Stracisz poczucie niezależności

Przez lata byłaś królową swojego losu. Mogłaś robić, co chciałaś i kiedy chciałaś. Oczywiście, przejmowałaś się zdaniem innych, ale wszelkie decyzje podejmowałaś samodzielnie. To się nagle skończy. Będąc w związku będziesz musiała pogodzić się z tym, że świat nie kręci się jednak wokół ciebie. On może mieć zupełnie inne potrzeby i przydałoby się uszanować ten fakt. Kiedy kompromisy zaczną sprawiać ci przyjemność - to będzie znak, że naprawdę się w nim zakochałaś.

Zobacz również: Czy powiedzieć facetowi, że go zdradziłam? (Bezwstydna historia Sandry)

 

zachowanie w związku

fot. Thinkstock

Dostaniesz obsesji na punkcie depilacji

Do tej pory mogłaś sobie pozwolić na większą swobodę w tej kwestii. Nie miałaś ochoty się ogolić - po prostu tego nie robiłaś. Ryzyko, że ktoś zobaczy twoje owłosione ciało było przecież minimalne. To też się zmieni. I to diametralnie. Nawet kilka razy dziennie zaczniesz sprawdzać, czy twoje nogi są wystarczająco gładkie, a pod pachami nie przebił się chociaż jeden włosek. Podobnie w przypadku strefy intymnej. Nie znasz dnia ani godziny, kiedy przyjdzie ci się rozebrać.

zachowanie w związku

fot. Thinkstock

Telefon przyrośnie do twojej dłoni

Nawet nie dlatego, że tak często będziecie do siebie pisali lub dzwonili. To całkiem możliwe, ale zdecydowanie więcej czasu poświęcisz na czekanie i sprawdzanie. Statystycznie co 15 sekund będziesz sprawdzała, czy przypadkiem nie dostałaś od niego SMS-a. Albo co gorsze - próbował się dodzwonić, ale ty nie usłyszałaś dzwonka. Współczesne związki, czy tego chcemy, czy nie, opierają się na tego typu komunikacji. Wielokrotnie złapiesz się na tym, że rezygnujesz z czegoś albo nie potrafisz zasnąć, bo zastanawiasz się, kiedy on znowu się odezwie. Albo myśląc nad tym, czy to dobry moment, by samej się do niego odezwać.

 

zachowanie w związku

Przypomnisz sobie, jak liczysz się ze zdaniem najbliższych

Szczególnie wtedy, kiedy przyjdzie moment poznania go z twoimi rodzicami. To będzie walka na dwa fronty. Najpierw przygotujesz do tego chłopaka, udzielając mu porad, co powinien mówić, jakich tematów unikać i jak się zachowywać. Później poinstruujesz rodzinę - o co nie może go pytać i jak nie narobić ci wstydu. Po wszystkim będziesz marzyła o tym, żeby obie strony przypadły sobie do gustu, wypytując ich o wrażenia. Bo związek to niby tylko twoja sprawa, ale każda z nas potrzebuje też akceptacji z zewnątrz.

 

zachowanie w związku

fot. Thinkstock

Będziesz musiała nauczyć się sformułowania „my”

To słowo nie występowało w twoim słowniku albo zdążyło już z niego wypaść. Wiele razy przyłapiesz się na tym, że będziesz mówiła „ja”, chociaż powinnaś użyć liczby mnogiej. I będzie ci z tego powodu bardzo głupio, bo to tak, jakbyś zapomniała o swoim chłopaku. Jednak nie tylko o terminologię chodzi. „My” ma znaczenie także praktyczne, bo oznacza, że naprawdę niemal wszystko będziecie robić razem. I nie zawsze będziesz z tego powodu zadowolona, bo poczujesz, że utraciłaś wolność. Coś za coś.

Zobacz również: Dlaczego, mężczyźni boją się dobrych związków - TOP 5

Komentarze (4)

Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 07.02.2017 17:43
po tym artykule staropanieństwo brzmi jak bajka :>
odpowiedz
Anapolis (Ocena: 4) 07.02.2017 14:35
Nie wiem jaki był zamysł autorów artykułu, ale wyszło na to, ze lepiej pozostać singielką :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2017 10:23
bzdury
odpowiedz
Karinka (Ocena: 5) 06.02.2017 08:11
Bardzo fajny artykuł. Sporo w nim prawdy. Przez lata byłam sama, ale aż wkoncu pojawił się mój narzeczony, bardzo długo zajęło mi przyzwyczaić się że już nie jestem sama i muszę wszystkie decyzję podejmować z nim o czym zapomniałam na poczatku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo