Dawid prosi Was o radę: Lepiej zerwać z dziewczyną przed walentynkami czy po?

Mężczyzna przyznaje się też do małego sekretu.
Dawid prosi Was o radę: Lepiej zerwać z dziewczyną przed walentynkami czy po?
Fot. iStock
16.01.2017

Rozstanie zawsze nastręcza trudności. Nawet jeśli w związku nie układa się od dłuższego czasu, podjęcie decyzji i tak wiąże się z pewnymi wątpliwościami. Kiedy jest najlepsza pora na zerwanie? W jaki sposób to zrobić, żeby zranić go/ją jak najmniej?

Niektóre osoby zrywają ze swoimi połówkami w symboliczne daty, takie jak rocznica związku albo walentynki. „Uważam, że to najlepszy moment” – pisze jedna z internautek. „Wszyscy w walentynki celebrują miłość, ale czy można wymyślić lepszą datę na rozstanie? Dla mnie to byłoby piękne podsumowanie tego, co razem przeżyliśmy i zakończenie pewnego etapu życia” - dodaje. „Swojego chłopaka poznałam rok temu, w walentynki. Za kilka tygodni powinniśmy świętować rocznicę poznania się, ale ja chcę z nim zerwać. Nie układa nam się od miesięcy, a poza tym już nic do niego nie czuję. Od dawna przymierzam się, żeby wyznać mu, jak to wygląda z mojej strony. Wszyscy znajomi mówili, żebym nie zrywała z nim przed świętami, bo mu je zepsuję, przed Sylwestrem też nie, ponieważ Nowy Rok rozpocznie przykrym akcentem, itd. Teraz jest za granicą i znowu nie mam jak tego zrobić. Zobaczymy się w walentynki i nie mam zamiaru dłużej czekać i przejmować się datą” - wyznaje kolejna użytkowniczka.

W niemałej rozterce znajduje się Dawid, który także myśli o rozstaniu ze swoją dziewczyną. Chłopak ma zamiar zrobić to przed walentynkami, ale waha się, czy moment na pewno jest właściwy. Opowiedział nam swoją historię i prosi o radę.

Zobacz także: O czym myślisz po rozstaniu? 5 etapów!

kiedy zerwać

Fot. Thinkstock

- Musicie mi pomóc, potrzebuję zapoznać się z kobiecym punktem widzenia, ponieważ czuję, że jestem w kropce. Znajomych kobiet wolę nie angażować w sprawę, a poza tym istnieje ryzyko, że wszystko się wyda i Kamila dowie się o wszystkim z drugiej ręki. Chcę z nią zerwać, ale wiem, że sprawię jej tą decyzją ogromną przykrość. Nasz związek liczy sobie trzy lata, a ona mnie kocha. Po prostu to wiem.

Dawid zdradza swoje najważniejsze obawy.

- Po pierwsze niepokoi mnie myśl, że ona spodziewa się pierścionka. Od jakiegoś czasu napomyka o poważnych deklaracjach, a raz zobaczyłem, że przeglądała oferty sklepów jubilerskich z pierścionkami zaręczynowymi w Sieci. Jestem wrażliwym i empatycznym facetem. Nigdy nie dałem jej odczuć, jak się sprawy mają, a teraz wszystko zabrnęło za daleko. Tak naprawdę nie kocham jej już chyba od roku, ale szkoda było mi kończyć dłuższą relację no i myślałem, że uczucie nie jest najważniejsze, a liczą się wspólnie przeżyte chwile. Jednak coraz częściej łapię się na oglądaniu za innymi kobietami i wyobrażaniu sobie, jak by było z inną...

kiedy zerwać

Fot. Thinkstock

- Na szczęście nie mieszkam z Kamą, ale każde spotkanie z nią jest dla mnie trudnym przeżyciem. Dziewczyna klei się do mnie, robi maślane oczy, snuje plany na przyszłość. Nie potrafię za bardzo udawać. Nie wiem, czy ona naprawdę nie dostrzega moich prawdziwych uczuć, a raczej ich braku, czy w coś gra i próbuje mnie złapać na haczyk mojej wrażliwości i dobrego serca. Z kobietami to podobno nigdy nie wiadomo.

Mężczyzna przechodzi do sedna.

- Zbliżają się walentynki. Wiem, że Kamila planuje coś szczególnego. Ostatnio wyznała mi, że tym razem ona zadba o to, w jaki sposób spędzimy Dzień Zakochanych. Zdradziła tylko, że zarezerwuje stolik w knajpie, a potem zaprosi mnie do siebie. To pewnie oznacza dobre jedzenie i seks, ale wolałbym, żeby tak się nie starała, bo chciałbym skończyć z nią przed walentynkami.

Dawid zdradza, co przemawia za taką decyzją.

Zobacz także: Czego uczy Cię rozstanie?

kiedy zerwać

Fot. Thinkstock

- Te walentynki byłyby jednocześnie naszą rocznicą związku. Wiem, że to infantylne, ale kiedy podjąłem decyzję o byciu z Kamą, chciałem zachować się romantycznie i poprosiłem ją o chodzenie w walentynki. Dlatego 14 lutego zawsze był dla nas podwójnym świętem. Tym razem stresuję się na samą myśl o nim. Kama być może szykuje jeszcze inne niespodzianki. Boję się, że udając, niepotrzebnie zrobię jej nadzieję i przedłużę związek istniejący - w moim odczuciu - fikcyjnie.

Mężczyzna przyznaje się do małego sekretu.

- Od jakiegoś czasu spotykam się z inną dziewczyną. Nie gram na dwa fronty. Ona wie, że kogoś mam i planuję rozstanie. Spotykamy się tylko po koleżeńsku, aby lepiej się poznać. Nawet nie wiem, czy coś z tego będzie. Nie całowałem się z nią ani nawet nie trzymałem za rękę. Mam swoje zasady.

Jest jedno małe ale....

kiedy zerwać

Fot. Thinkstock

- Kumpel namawia mnie, żebym zerwał z Kamą po walentynkach i pozwolił jej przeżyć ten dzień po swojemu. Jego zdaniem wcale nie musimy okazywać sobie wielkiej miłości, być romantyczni itd. Chodzi o to, żeby Kama miała miłe wspomnienia i nie spędzała walentynek samotnie, płacząc nad zakończoną relacją. Mimo wszystko łatwo mu mówić. Trudno będzie odwieść ją od niektórych zachowań, a moje „miganie się” i unikanie czułości sprawi jej przykrość. Czy to na pewno lepszy pomysł, żeby ten dzień nie okazał się dla niej koszmarem? Zresztą wspominałem już, że udawanie sprawia mi coraz większe trudności.

Czy tylko mnie ta sytuacja wydaje się tak bardzo skomplikowana? Proszę, pomóżcie.

Zobacz także: Jak przeżyć rozstanie i nie popaść w obsesję? 7 sprawdzonych sposobów!

Komentarze (32)

Ocena: 4.34 / 5
Zuza (Ocena: 5) 10.02.2017 01:42
Zrób to asap, najlepiej teraz.
odpowiedz
Doris (Ocena: 5) 17.01.2017 22:49
Lepiej przed. To, że spotykasz się z kimś innym nawet jeśli jest to koleżeństwo - w co osobiście nie wierzę - to świństwo. Dlatego, że chemia już jest między Wami, dobrze się ze sobą czujecie, są na pewno flirciki itp. Ale uznajmy, że jest to Twoja sprawa i się w nią nie powinnam wtrącać. Właśnie ze względu na to, że jesteś z tą dziewczyną 3 lata i bądź co bądź razem trochę przeszliście - powinieneś się zachować jak facet: usiąść, wyznać w 4 oczy że to nie ma sensu bo nie czujesz już tego co kiedyś. Owszem dziewczyna wkurzy się lub będzie lamentować ale przyjmij to po prostu na klatę. Wysłuchaj, wytłumacz, broń Boże nie wspominaj o tamtej lasce, bo złamiesz jej psychikę pod względem zaufania i będzie myślała że ją zdradziłeś. Podjąłeś decyzję już dawno - bądź konsekwentny, nie udawaj, nie dawaj złudnych nadziei - to boli najbardziej.
zobacz odpowiedzi (1)
Jula (Ocena: 5) 17.01.2017 21:40
Mam pytanie. Od długiego długiego czasu podobał mi się chlopak, który raczej nie myślał o związku, jedynie się spotykaliśmy. Teraz osiągnęłam swój cel i jesteśmy razem tyle że podczas spotkań w trakcie rozmowy zaczyna mnie calowac i nasz wspólnie spędzony czas pół na pół składa się z całowania i rozmów (które zazwyczaj ja prowadzę i zaczynam). Prowadząc konwersacje online on wszędzie znajduje sposób żeby zejść jakoś na temat seksu, którego zresztą jeszcze nie uprawialismy. Dlatego moje pytanie czy powinnam z nim porozmawiać czy raczej przeczekać i zobaczyć jak będzie się dalej zachowywał:/
odpowiedz
Jula (Ocena: 5) 17.01.2017 21:39
Mam pytanie. Od długiego długiego czasu podobał mi się chlopak, który raczej nie myślał o związku, jedynie się spotykaliśmy. Teraz osiągnęłam swój cel i jesteśmy razem tyle że podczas spotkań w trakcie rozmowy zaczyna mnie calowac i nasz wspólnie spędzony czas pół na pół składa się z całowania i rozmów (które zazwyczaj ja prowadzę i zaczynam). Prowadząc konwersacje online on wszędzie znajduje sposób żeby zejść jakoś na temat seksu, którego zresztą jeszcze nie uprawialismy. Dlatego moje pytanie czy powinnam z nim porozmawiać czy raczej przeczekać i zobaczyć jak będzie się dalej zachowywał:/
zobacz odpowiedzi (1)
Karo (Ocena: 5) 17.01.2017 21:32
Nie wiesz co twoja (jeszcze) dziewczyna organizuje na walentynki. Zapewne ekscytuje się na myśl jak cudownie spędzicie ten dzień... Nie chciałabym być szczęśliwa przez jeden dzień, skoro za chwilę miałabym być sama. Posiadałabym dodatkowy dzień nad którym bym rozpaczała i myślała 'jak cudownie było, a już nie będzie'. W sumie im szybciej zerwiesz to wydaje mi się lepsze. Tylko jeżeli tego nie chcesz to proszę bez tekstów o rzekomej "przyjaźni", która miałaby jakimś cudem istnieć po rozstaniu ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo