15 rzeczy, które MUSICIE razem zrobić, zanim pomyślicie o ślubie

Bez tego ewentualne małżeństwo będzie skazane na porażkę.
15 rzeczy, które MUSICIE razem zrobić, zanim pomyślicie o ślubie
Fot. Thinkstock
26.12.2016

Mówi się, że człowiek nigdy nie jest wystarczająco gotowy na dziecko czy małżeństwo. Można przeczytać wiele poradników i sporo się naoglądać, a rzeczywistość zawsze nas zaskakuje. Dopiero praktyka czyni mistrza. Sporo w tym prawdy, ale o niektórych sprawach warto pomyśleć jeszcze przed tak ważną decyzją.

Duncan Lindsay, dziennikarz brytyjskiego portalu „Metro”, wylicza, co każda para powinna zrobić, zanim zdecyduje się na ślub. Później może być na to za późno. Im więcej wspólnych doświadczeń i przeżyć, tym większe szanse na to, że dogadamy się w formalnym związku. Dlatego warto prześledzić tę listę punkt po punkcie i nadrobić ewentualne zaległości.

Dopiero potem można zacząć myśleć o byciu ze sobą na poważnie…

Zobacz również: Rok temu wyszłam za mąż. Jestem załamana, nie tak to sobie wyobrażałam...

 

udany związek

fot. Thinkstock

Przeżyć wielką awanturę

Zaczynanie związku od kłótni wydaje się nonsensem, ale to tylko pozory. Jeśli przetrwacie poważny konflikt przed ślubem, to poradzicie sobie z każdym kryzysem w małżeństwie.

Poznać swoich rodziców

Nie chodzi o kilka wspólnych obiadów, kiedy wszyscy sztucznie się uśmiechają i niewiele z tego wynika. Warto spędzić z nimi kilka dni np. w czasie wakacji i poznać się naprawdę.

Doświadczyć kryzysu finansowego

Nikt nikomu nie życzy takich kłopotów, ale jeśli się wydarzą - będziecie mieli szansę okazać sobie wsparcie. Nauczycie się także, że wspólne życie to nie zawsze sielanka.

 

udany związek

fot. Thinkstock

Przygarnąć razem zwierzaka

Pies czy kot w domu to sporo obowiązków, które wypada jakoś pomiędzy siebie podzielić. To doświadczenie przyda się w przyszłości, kiedy zamieszkacie razem i powiększycie rodzinę.

Poznać swoich przyjaciół

Tak jak w przypadku kontaktów z rodzicami - jedno niezobowiązujące spotkanie nie wystarczy. Kiedy poznasz bliżej przyjaciół partnera, dowiesz się więcej także o nim samym.

Ujawnić swoje wady

Czas zrzucić maskę i przestać udawać, że jest się ideałem. Druga strona powinna poznać twoje słabości, żeby nauczyć się z nimi radzić.

Zobacz również: Brzydkie sekrety facetów, którzy są singlami. Na pewno chcesz TO wiedzieć?

udany związek

fot. Thinkstock

Imprezować bez siebie

Większość nowych par przypomina papużki nierozłączki, które wszystko robią razem. To nie uczy wzajemnego zaufania. Czasami warto dać partnerowi wolną rękę.

Nauczyć się przepraszać

Jeśli nie nabędziesz tej umiejętności - dobrego związku, a tym bardziej małżeństwa z tego nie będzie. Przyznawanie się do błędów i szczera skrucha to podstawa zdrowych relacji.

Zrozumieć swoje cele

Każdy z nas dąży do czegoś innego i wypadałoby wiedzieć, jakie są największe marzenia i cele drugiej strony. Bez tego nigdy nie zrozumiesz jej zachowań i decyzji.

 

udany związek

fot. Thinkstock

Wybrać imię dla dziecka

Jeszcze nie było ślubu, a już mamy rozmawiać o dzieciach? To tylko pretekst do tego, by pokazać, czy potraficie się różnić i dyskutować bez zbędnych emocji. W tej kwestii na pewno się poróżnicie.

Robić razem zakupy

Najlepiej spożywcze i na dodatek w wielkim hipermarkecie. Dla większości ludzi to sytuacja stresująca, więc jeśli w trakcie nie dojdzie do awantury - macie ze sobą sporo wspólnego.

Poznać swoje fantazje seksualne

Nikt nie twierdzi, że od razu powinnaś spełniać wszystkie jego zachcianki. Daj mu się przynajmniej wygadać, a on chętnie wysłucha o twoich marzeniach. Bez udanego seksu nic z tego nie będzie.

 

udany związek

fot. Thinkstock

Wyjechać razem na wakacje

Planowanie wyjazdu, jego finansowanie i pakowanie pokażą, czy potraficie ze sobą otwarcie rozmawiać. Jeśli na dodatek w czasie urlopu ze sobą nie zerwiecie - jest dobrze.

Zamieszkać razem

Niektórzy wierzą, że nie jest to konieczne i można zaczekać z tym do ślubu. Zmieniają zdanie w czasie pierwszej awantury o brudne skarpetki rozrzucone po podłodze.

Pokazać, że masz swoje zdanie

Związek opiera się na kompromisach, ale bez przesady. Nie możemy sobie zawsze przytakiwać, bo nie tak wygląda prawdziwe życie. Czasami warto się uprzeć i zmusić partnera do uległości.

Zobacz również: 6 związkowych rad, które musisz usłyszeć!

Komentarze (7)

Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 26.12.2016 19:24
Dziewczyny, co myślicie o sytuacji, kiedy chłopak, z którym jestem rok nie mówi mi w ogóle, że mu zależy, że kocha, że jestem dla niego ważna. Kiedy zapytam, to owszem, odpowiada, że tak (oprócz "kochania", bo o to go nie pytałam), ale sam z siebie nic. Jest dosyć zamkniętym i mało wylewnym człowiekiem, jeśli chodzi o różne kwestie, więc być może to zależy od osobowości, bo przytula mnie i inne takie normalnie... tylko nic nie mówi. Martwi mnie też, że na instagram czy snapa dodaje swojego zwierzaka, samochód, czasem jakiś widoczek, a ze mną zdjęcie raz na ruski rok. Ja wiem, że możecie powiedzieć, że to pierdoły, ale takie pierdoły mnie martwią. Oczywiście rozmawiałam z nim o tym, ale chciałam zaczerpnąć opinii z boku, więc jeśli ktoś się wypowie, będę bardzo wdzięczna. Martwię się po prostu, czy jemu na mnie zależy, czy nie traktuje mnie jak kogoś z kim jest "na przeczekanie", a w razie czego, jak pozna kogoś lepszego, to ma otwartą furtkę. Być może za dużo sobie wkręcam, nie wiem. Powiedział mi też, jak zapytałam (niestety przez fb, bo zobaczymy się dopiero po świętach) czy coś do mnie czuje, że tak, ale nie chce się spieszyć... ale no kurde, spotykamy się rok, a nie miesiąc. Już sama nie wiem co myśleć, wiem że ma taki charakter, ale może faktycznie mu nie zależy. A, i wykorzystywanie mnie tylko do łóżkowych spraw odpada, bo seksu nie uprawiamy. Powiedzcie proszę, co o tym myślicie!
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 26.12.2016 18:21
"imprezować bez siebie" serio? Ja imprezowałam jak bylam nastolatką, później się raczej z biegania co sobote na kluby wyrasta,, no przynajmniej ja i mój chłopak czegoś takiego nie praktykujemy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.12.2016 18:02
mogłoby się zakończyć na "zamieszkać razem", reszta w tedy sama przychodzi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo