Kiedy on się oświadczy? Faceci wskazali daty najlepsze na zaręczyny!

Całkiem możliwe, że już za kilka dni dostaniesz od niego pierścionek...
Kiedy on się oświadczy? Faceci wskazali daty najlepsze na zaręczyny!
Fot. Thinkstock
20.12.2016

Przed świętami Bożego Narodzenia prawdziwe żniwa przeżywają nie tylko sprzedawcy zabawek, perfum, książek i ubrań. Okazuje się, że ręce pełne roboty mają również jubilerzy. I wcale nie chodzi o to, że masowo dajemy sobie błyskotki pod choinkę. To szczególny czas dla zakochanych, bo właśnie w grudniu wiele par podejmuje decyzję o zaręczynach. A mówiąc konkretnie - to panowie decydują się na ten krok.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie brytyjskiej firmy organizującej imprezy, Chilli Sauce, wynika, że nie zawsze jest to najlepszy pomysł. Nasze oczekiwania nieco się rozmijają, a najlepiej świadczą o tym wyniki sondażu. Ankietowani wskazali najlepszy termin na oświadczyny. Kobiety i mężczyźni nie są zgodni, jeśli chodzi o wymarzoną datę.

My wolałybyśmy zaczekać jeszcze kilka tygodni…

Zobacz również: Internautka zdradza, dlaczego odrzuciła oświadczyny ukochanego. Absurdalny powód?

 

kiedy się oświadczyć

fot. Thinkstock

WIGILIA

Dla panów to zdecydowanie najdogodniejszy termin. Co trzeci z nich (33 procent) stwierdził, że nie ma lepszej daty na oświadczenie się ukochanej. Absolutny numer jeden, jeśli chodzi o facetów. Ale nie dla nas. Wigilię wybrało 22 proc. ankietowanych kobiet. To nie jest najlepszy wynik w damskim rankingu.

BOŻE NARODZENIE

Jedna z najmniej popularnych i pożądanych dat. Niemal co 10 mężczyzna (dokładnie 9 procent) jest za, ale panie są jeszcze mniej pozytywnie nastawione. Termin ten wybrało tylko 4 proc. z nas. Lepiej zrobić to jednak dzień wcześniej.

 

kiedy się oświadczyć

fot. Thinkstock

SYLWESTER

31 grudnia sprzyja podsumowaniom, a okazuje się, że także podejmowaniu nowych zobowiązań. Dla niemal co 4 faceta to najlepsza data na oświadczyny (24 proc). My też nie jesteśmy przeciwne zakończeniu roku w ten sposób (18 proc. odpowiedzi wśród kobiet).

NOWY ROK

Tę datę także łatwo zapamiętać (co dla panów okazuje się szczególnie ważne, bo w przyszłości będą z tego wielokrotnie egzaminowani). 1 stycznia to termin co do którego najbardziej się zgadzamy. Datę tę wskazało 12 proc. mężczyzn i 16 proc. kobiet.

Zobacz również: Wasze historie: Jak długo czekałam na oświadczyny?

kiedy się oświadczyć

fot. iStock

WALENTYNKI

Przypominamy, że według panów najlepszym terminem na oświadczyny jest Wigilia. Dla nas nie. Według sondażu najchętniej przyjmiemy pierścionek zaręczynowy właśnie 14 lutego, czyli w święto zakochanych. Mało oryginalnie?

URODZINY

O jedną datę mniej do zapamiętania… Jednak faceci wcale nie gustują w tym terminie i to bez względu na to, czyje miałyby to być urodziny. Ten termin wskazało najmniej ankietowanych - 2 proc. mężczyzn i 3 proc. kobiet. To zdecydowanie nie to.

 

kiedy się oświadczyć

fot. iStock

ROCZNICA POZNANIA SIĘ

Panom ten pomysł nie za bardzo przypadł do gustu, ale dla nas jest jednym z najciekawszych. 14 procent ankietowanych kobiet twierdzi, że to idealny moment na zaręczyny. Wśród mężczyzn to tylko 8 procent, więc szanse na spełnienie tego marzenia są niewielkie.

Dlaczego faceci tak bardzo upodobali sobie Wigilię albo Sylwestra? Całkiem możliwe, że ze strachu przed odrzuceniem. To uroczystości, kiedy nie jesteśmy tylko we dwójkę i oświadczyny odbywają się przy wielu świadkach. Kobieta odczuwa presję tłumu i trudniej jej odmówić w razie wątpliwości.

A jaki termin jest Twoim zdaniem najlepszy?

Zobacz również: Znamy najlepszy wiek na zaręczyny!

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 4) 12.01.2017 20:19
Moim zdaniem mniej liczy się data a bardziej sama otoczka, oprawa i mosferw jakiej dany delikwent oświadcza się. By było to z pomysłem, czy elegancko, czy zabawnie - to już jak kto woli, ale byle ze stylem a data... każda dobra. Choć ja też nie chciałabym w Sylwestra, Nowy Rok czy Wigilię. Najlepiej w rocznicę poznania się.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2016 14:54
Ja nie chciałabym Wigilii, Bożego Narodzenia, Sylwestra, Walentynek czy urodzin. Strasznie to oklepane, a Wigilia i Walentynki to już w ogóle. Pracowałam przez krótki czas w salonie jubilerskim i sprzedaż pierścionków zaręczynowych w tych okresach wzrasta kilkukrotnie. Mój narzeczony oswiadczył mi się w zupełnie innym czasie i bardzo mi się to podoba.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2016 10:44
Z tych wszystkich wymienionych podoba mi się tylko data poznania się. Wigilia, sylwester, walentynki, to wszystko jest strasznie oklepane i to już są dni do świętowania a ja chciałabym żeby zaręczyny były kolejną ważną datą w kalendarzu a nie tylko dodatkiem przy okazji innego święta.
odpowiedz
ps (Ocena: 5) 20.12.2016 09:54
Ja zostałam poproszona o rękę w Wigilie. Z narzeczonym się rozstałam, ale teraz każdego roku w ten dzień wspomnienia wracają, a rozstanie było bardzo burzliwe. Mimo że minęło już 6 lat od tamtego czasu, tego szczególnego dnia odczuwam to najmocniej, a jednak święta to czas radości a nie smutku. Więc apeluje do Was Panowie wybierzcie jakiś inny dzień, jeden z wielu nie łączący się ze świętami, sylwestrem, walentynkami czy urodzinami i uczyńcie go niezwykłym:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2016 08:17
Ja czekam juz 10 lat a on dalej nic
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie