Jakich zachowań oczekują od nas mężczyźni? 12 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Jesteś pewna, że spełniasz jego oczekiwania?
Jakich zachowań oczekują od nas mężczyźni? 12 rzeczy, o których musisz wiedzieć
Fot. iStock
27.12.2016

Chociaż kobiety i mężczyźni przyciągają się jak magnes, czasami trudno im znaleźć płaszczyznę porozumienia. Kobiety są wylewne, uczuciowe i mają większe zdolności komunikacyjne. Mężczyźni z kolei są bardziej zamknięci w sobie, ale wyrażają się w klarowny sposób. Ich wypowiedzi prawie nigdy nie cechuje złośliwość  i nie mają tzw. drugiego dna. Być może dlatego kobiety i mężczyźni często nie mogą się dogadać. Niewątpliwe przyczyną nieporozumień jest również założenie kobiet, że nie muszą niczego wyjaśniać, bo facet powinien się sam domyślić. Akurat pod tym względem mężczyźni są do nich odrobinę podobni. Mają w stosunku do swoich partnerek pewne oczekiwania, ale z reguły nie mówią nic na ten temat, bo uważają ich spełnienie za coś naturalnego. W pewnym sensie trudno im się dziwić, ale rozmawianie o wszystkim zdecydowanie ułatwiłoby wspólną egzystencję.

Jesteście ciekawe, czego oczekują od nas faceci? Będzicie zdziwione...

Zobacz także: Zachowanie zazdrosnego faceta: 12 objawów, które powinny Cię zaniepokoić

męskie oczekiwania

Fot. iStock

Uprzejmy ton głosu

Faceci nie znoszą, gdy kobiety odnoszą się do nich z pretensją w głosie. Nie cierpią również użalania się nad sobą, biadolenia, jęczenia, marudzenia i krzyków. Cenią sobie prawdziwe ognisko domowe oraz kobietę, która panuje nad sobą i nie ulega emocjom. Pamiętaj, co by się nie działo, bądź uprzejma.

Samodzielność 

Ciągle wmawia nam się, że mężczyźni lubią niezaradne istotki. To nie do końca prawda. Uwielbiają co prawda pomagać kobietom, ale nie opiekować się nimi non stop.

męskie oczekiwania

Fot. iStock

Ciągła atencja

Masz zamiar grać niedostępną do końca życia? To może zakończyć się rozstaniem. Faceci liczą, że parterki będą ich doceniać, chwalić i prawić im komplementy. Dlatego nie zapomnij o atencji.

Akceptowanie jego wad

Nikt z nas nie jest ideałem, dlatego jeżeli jeszcze myślisz o księciu z bajki, lepiej wybij go sobie z głowy. Po prostu postaraj się zaakceptować wady faceta i nie wypominaj mu błędów.

Zobacz także: 14 znienawidzonych przez mężczyzn określeń. Nie nazywaj go w ten sposób!

męskie oczekiwania

Fot. iStock

Inicjatywa

Oni naprawdę lubią, kiedy kobiety wychodzą z inicjatywą. Miłosne spojrzenia i gorące uściski na pewno spodobają się Twojemu facetowi. Możesz mu też powiedzieć wprost, jak bardzo Ci się podoba i co dokładnie najbardziej.

Towarzystwo

Nieważne, czy będzie to towarzystwo podczas meczu, na który on się wybiera, czy po prostu siedzenie obok niego na kanapie podczas seansu w TV. Ważne, abyś była obok.

męskie oczekiwania

Fot. iStock

Wsparcie

Trudne chwile zdarzają się w życiu każdego człowieka, a mężczyźni nie są ze stali. Czasami ukochany będzie potrzebował wypłakać się na Twoim ramieniu albo będzie chciał Ci się wygadać. Ważne, żebyś nigdy nie odmawiała mu swojej pomocy.

Szacunek

Musisz go szanować, nieważne, jaki błąd popełni (no chyba, że dopuści się naprawdę haniebnego czynu). Nigdy z niego nie drwij i nie wyśmiewaj go. Jeżeli coś Ci przeszkadza, zwróć mu delikatnie uwagę.

męskie oczekiwania

Fot. iStock

Atrakcyjny wygląd

Z rana, czy wieczorem, w ciąży, czy po urodzeniu dziecka – zasada zawsze jest taka sama. Musisz wyglądać atrakcyjnie. Nawet po piętnastu latach związku. Zapuszczenie się grozi po prostu rozstaniem, bo faceci są wzrokowcami i lubią chwalić się swoimi dziewczynami.

Uznanie

Jeżeli on dopnie celu, osiągnie jakiegoś rodzaju sukces – zawsze mów mu, że jesteś z niego dumna. Na pewno ucieszy się także wtedy, gdy pochwalisz go przed znajomymi i rodziną. Uznanie sprawia, że facet czuje się dowartościowany.

 

męskie oczekiwania

Fot. iStock

Poznawanie go

Mężczyźni oczekują inicjatywy w stosunku do wszystkich aspektów swojego życia. To oznacza poznanie zainteresowań faceta, miejsc, w których najbardziej lubi spędzać  czas, jego znajomych, a także rodziny. Dowiedz się, jakim jest kumplem, bratem, synem. W ten sposób okażesz zaangażowanie.

Doradzanie

Kobiety są mądre, a mężczyźni oczekują, że podzielą się z nimi tą mądrością. Dlatego często pytają wybranki o radę. Nie ignoruj jego dylematów i poświęć chwilę na rozmowę z nim albo zaproponuj spotkanie w innym terminie (jeżeli nie masz czasu). On musi wiedzieć, że nie musi sam sobie z niczym radzić.

Zobacz także: W jaki sposób miłość zmienia nas na gorsze?

Źródło: www.love.allwomenstalk.com

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
Ania (Ocena: 1) 26.02.2017 22:46
Skonczcie nam mowic co mamy robic, my tez mamy swoje zdanie! Świat nie kreci sie wokól "widzimisie"facetów!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2016 04:32
Działa w obie strony :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo