Czy on się Ciebie... wstydzi?

Te sygnały powinny dać Ci do myślenia...
Czy on się Ciebie... wstydzi?
Fot. iStock
08.01.2017

To przykre, ale zdarza się, że mężczyźni wstydzą się swoich partnerek. Dzieje się tak zarówno na początku znajomości, jak i po wielu latach, jednak w tym pierwszym przypadku być może będziesz musiała liczyć się z rozstaniem. W drugim jest nadzieja, że dostaniesz szansę na poprawę. Dlaczego faceci wstydzą się swoich kobiet? Powody bywają różne...

Czasami chodzi o wygląd. Partnerka od jakiegoś czasu się zaniedbuje. Nie maluje paznokci, nie dba o czystość włosów, a nawet nie farbuje odrostów. Nie ukrywajmy, faceci lubią się chwalić kobietami, natomiast przy takim obrocie spraw, nie za bardzo jest kim... W niektórych przypadkach powodem jest brak podstawowej wiedzy, wykształcenia, pochodzenia albo wykonywana praca. Chociaż często źle świadczy to właśnie o mężczyźnie, problem pozostaje nierozwiązany. Kobieta wyczuwa jego dystans i domyśla się, o co chodzi.

Jakie sygnały szczególnie powinny Cię zaniepokoić? Czas na poważną rozmowę, gdy...

Zobacz także: FACECI WYZNAJĄ: Od lat zdradzam swoją dziewczynę

on się mnie wstydzi

Fot. iStock

Nie nazywa Cię w towarzystwie swoją dziewczyną

Jeżeli on unika nazywania Cię swoją dziewczyną, być może się Ciebie wstydzi. Jest jeszcze opcja, że po prostu nie traktuje poważnie. W każdym razie zakochany mężczyzna chce się pochwalić dziewczyną przed całym światem. Często ogłasza swój nowy związek poprzez facebookowy status albo przynajmniej informuje przyjaciół i rodzinę. W każdej sytuacji chętnie podkreśla, że jesteście razem i nie szczędzi Ci czułych gestów, takich jak obejmowanie za plecy, trzymanie za rękę czy całowanie w policzek.

on się mnie wstydzi

Fot. iStock

Krytykuje Cię

Ukochany nie szczędzi Ci uwag i krytycznych spojrzeń, a gdy idziecie ulicą unika kontaktu z Tobą, a wręcz masz wrażenie, że najchętniej by uciekł? Niestety, może po prostu wstydzi się Twojego wyglądu. Nie musisz być najpiękniejsza, skoro wybrał Cię na dziewczynę, to znaczy, że Cię akceptuje. Ale jest jeszcze kwestia zadbania i kobiecego wyglądu. Najlepiej zapytaj go wprost, o co dokładnie chodzi. Niewykluczone, że on ma rację, ale jeżeli dbasz o siebie i starasz się ładnie wyglądać, może lepiej odpuścić taką relację?

Zobacz także: Historia Bartka: Zachowanie mojej dziewczyny daje mi do myślenia. Czy ona jest lesbijką?

on się mnie wstydzi

Fot. iStock

Seks traktuje mechanicznie

Jednym z sygnałów jest też mechaniczny seks. Masz wrażenie, że on robi to tylko po to, żeby sobie ulżyć? Wasz stosunek z reguły trwa minutę, a on nie raczy poświęcić nawet chwili, żeby sprawić Ci przyjemność? Po prostu traktuje Cię przedmiotowo. Powody mogą być oczywiście różne, ale jeżeli pojawiają się jeszcze inne, wymienione tu przykłady zachowania, prawdopodobnie się Ciebie wstydzi i chociaż zabrzmi to okrutnie – utrzymuję farsę, aby zaspakajać swoje potrzeby albo odgrywa się na Tobie.

on się mnie wstydzi

Fot. iStock

Kłamie przed rodziną

Czasami mężczyźni wstydzą się braku wykształcenia albo braku ambicji u swojej kobiety. Dlatego on próbuje podkoloryzować niektóre fakty z Twojego życia. Np. mówi, że nie miałaś pieniędzy na studia, ale jak tylko coś zaoszczędziesz, na pewno je rozpoczniesz, podczas gdy powód był zupełnie inny. Czasami nie mowi wprost jako kto pracujesz w danej firmie, wymienia tylko jej nazwę, a potem szybko zmienia temat. Zastanów się w takim przypadku, czy warto być z takim snobem. Facet powinien stać za Tobą murem.

on się mnie wstydzi

Fot. iStock

Czas z Tobą najchętniej spędza w domu

Partner nigdy nie chce z Tobą wychodzić za to sam szaleje ze znajomymi na imprezach i wcale nie stroni od klubów ani pubów? Wszystko wskazuje na to, że Ty jesteś przyczyną. Jeżeli ciągle bezskutecznie go namawiasz na wyjście poza cztery ściany, a on nie ma żadnej rozsądnej wymówki, czas na poważną rozmowę. Musisz zapytać wprost, dlaczego się Ciebie wstydzi.

on się mnie wstydzi

Fot. iStock

Ignoruje Cię w Sieci

Internet to wirtualna rzeczywistość, w której niektórzy spędzają mnostwo czasu. Być może sieciowym wyjadaczem jest właśnie Twój facet. Lubi się dzielić szczegółami ze swojego życia z innymi, wrzuca zdjęcia, oznacza się ze znajomymi w różnych miejscach, deklaruje udział w wydarzeniach i wiele innych. Brakuje tylko jednego... Ciebie – jego dziewczyny. Nie opublikował z Tobą żadnego zdjęcia (a z innymi jak najbardziej), o zmianie statusu związku już nie wspominając. Mało tego, nie ma zwyczaju lajkować Twoich wpisów i błaga Cię, abyś go w nich nie oznaczała.

Zobacz także: Czy mężczyźni potrafią się zmienić?

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.01.2017 13:42
Ja mam gorsza sytuacje. Mam 170 cm wzrostu, niebieskie oczy, długie ciemne zdrowe włosy i wagę 56 kg, biust D jędrny. Ćwiczę, dbam o siebie i każdy koleś na ulicy sie za mną oglada a mój facet... lubi blondynki. Przez to zaniżyła mi sie samoocena, bo on nie patrzy na mnie z miłością, jak sie kochamy zamyka oczy, jak widzi blondynkę to o mało mu gałki oczne nie wypadną. Seks jest mechaniczny. Nigdy nie cieszy sie ze zbliżeń, zawsze myśli tylko o sobie... jedyne co to sie lubi mną " chwalić " bo kumple mu zazdroszczą. Najgorsze ze w tym roku ślub, ale ja myśle ze jakby trafiła mu sie jakaś blondynka ładna to by ja wolał.. czasami myśle ze chciałby abym to ja sie zafarbowała, ale ja osobiście uwielbiam opalone ciemnowłose kobietki jak Adriana lima
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 08.01.2017 10:05
mam ten problem, że facet nie wrzuca ze mną zdjęć nigdzie.. wrzucił może ze 3? w ciągu roku jak się spotykamy, podczas gdy zdjęcia auta i zwierzaka są co chwilę. nie chce prosto z mostu mówić "wrzuć ze mną zdjęcie", bo pomyśli że jestem nienormalna, ale trochę się martwię, że chce mieć "otwarte furtki" w razie w... była któraś z was w takiej sytuacji? myślicie, że warto o tym porozmawiać?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo