Nie chcemy nikogo straszyć, ale... prawdopodobnie DZIŚ rozstaniesz się ze swoim chłopakiem!

To najgorszy dzień w roku dla wszystkich związków. Dlaczego?
Nie chcemy nikogo straszyć, ale... prawdopodobnie DZIŚ rozstaniesz się ze swoim chłopakiem!
Fot. iStock
11.12.2016

Nawet jeśli nie czujesz jeszcze świątecznej atmosfery, niedługo powinno się to zmienić. Mikołaje, choinki i bombki otaczają nas ze wszystkich stron, w radiu zaczynają dominować okolicznościowe piosenki, a handlowcy robią wszystko, by kupić u nich jak najwięcej prezentów. Robi się coraz bardziej magicznie i nastrojowo, ale także… nerwowo.

Nie od dziś wiadomo, że przygotowania do Bożego Narodzenia to nie tylko przyjemności, ale i przykre obowiązki. Będąc w związku, trzeba liczyć się z oczekiwaniami oraz potrzebami drugiej strony. Jak co roku zastanawiasz się pewnie, gdzie powinniście spędzić święta. Okazji do konfliktów na pewno nie zabraknie.

A efekty widać gołym okiem. Okres przedświąteczny, jak żaden inny, sprzyja rozstaniom!

Zobacz również: 7 rzeczy, których nie należy robić po rozstaniu. Poczujesz się jeszcze gorzej!

 

 

rozstanie

fot. Thinkstock

Ta smutna prawda znana była od dawna, ale dzięki nowoczesnym technologiom można ją oficjalnie potwierdzić. Opierając się na danych z największego portalu społecznościowego na świecie, czyli Facebooka, wskazano konkretny dzień, kiedy zrywamy ze sobą najczęściej. Jest to możliwe dzięki opcji „status związku”. Tego dnia zmieniamy go najczęściej z „w związku” na „wolny/a”.

Miej się na baczności, bo chodzi dokładnie o 11 grudnia. 2 tygodnie przed pierwszym dniem świąt Bożego Narodzenia statystycznie najczęściej się rozstajemy. Prawdopodobnie winne jest przedświąteczne napięcie, ale innym powodem może być to, że chcemy zacząć nowy rok od czystej karty. Spędzanie Wigilii z kimś, kto zaczął nas irytować, też mija się z celem.

Zdaniem ekspertów to… optymalny termin. Kilka dni później to byłaby już przesada.

Zobacz również: Kiedy wziąć ślub? Naukowcy nie mają wątpliwości, że trzeba to zrobić DOKŁADNIE w tym wieku!

rozstanie

fot. Thinkstock

Dlaczego właśnie w grudniu rozpadają się nasze związki? Cytowany przez portal „Mail Online” nauczyciel uwodzenia nie ma wątpliwości.

Nie dajemy sobie przestrzeni - przygotowania do Bożego Narodzenia i same święta to czas, kiedy przebywamy ze sobą praktycznie non stop. Wbrew pozorom, to wcale nie jest dobre dla naszej relacji. Każdy potrzebuje odrobiny świętego spokoju.

Mamy różne oczekiwania - kłócimy się praktycznie o wszystko: gdzie spędzić Wigilię, jakie kupić prezenty, kogo odwiedzić, co ugotować i tak dalej. Żaden inny czas w roku nie obfituje w tak wiele napięć i powodów do sprzeczek.

Za dużo pijemy - przedświąteczne spotkania z przyjaciółmi, służbowe wigilie, odwiedzanie rodziny - to wszystko sprzyja biesiadowaniu, a po alkoholu najłatwiej o awanturę.

 

rozstanie

fot. iStock

Niestety, jeśli przetrwacie, do najgorszego prędzej czy później i tak może dojść. Badacze określili jeszcze kilka takich ryzykownych momentów, które obfitują w rozstania. To kolejno:

Wigilia i Boże Narodzenie
Walentynki
Prima Aprilis
Wakacje
Każdy kolejny poniedziałek

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam dużo miłości i zrozumienia. Niech te statystyki pozostaną jedynie smutną teorią.

Zobacz również: Facebook ułatwi rozstanie!

Komentarze (19)

Ocena: 4.68 / 5
gość (Ocena: 5) 13.12.2016 16:30
ja rozstalam sie jakies 5 lat temu z chlpakiem 22 grudnia. udawalam twarda ale ciezko to przezylam. od tego momentu zle mi sie kojarzyl 22 dzien kazdego miesiaca. jak patrzylam na 22go obojetnie jakiego miesiaca mialm dyskomfort. ale od tego roku jest inaczej, bo ten sam facet zostal moim mezem, wlasnie 22go. dziwny jest ten swiat
odpowiedz
Ruda (Ocena: 5) 12.12.2016 23:34
Oszukałam przeznacznie, nie pokłóciłam sie ani nie rozstałam z ukochanym :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.12.2016 20:06
Kurcze faktycznie wczoraj mielismy niemale spiecie.Duzo niedomowien.Natomiast dzisiaj tj.12.12 jest zupelnie odwrotnie,jeden z lepszych dni,taki harmonijny i spokojny :)
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 12.12.2016 13:59
Damn... Ja właśnie wczoraj prawie się z facetem rozstałam. Pasuję do statystyk.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.12.2016 00:24
To jest straszne :((((
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo