Związek z ROZWODNIKIEM: Sprawdź, czy to ma prawo się udać

Ułożenie życia z rozwiedzionym mężczyzną będzie skomplikowane.
Związek z ROZWODNIKIEM: Sprawdź, czy to ma prawo się udać
fot. iStock
27.11.2016

Miłość nie przychodzi na zawołanie. Czasami zakochujemy się w mężczyznach, których zawsze próbowałyśmy unikać w kontaktach damsko-męskich. Ale serce nie sługa. Gdy po jakimś czasie dowiadujemy się, że ten wspaniały przystojniak jest rozwiedziony, po prostu rozkładamy ręce.

Na hasło „rozwodnik” od razu pojawia się w naszych głowach szereg nieprzyjemnych skojarzeń. „Aha, nie udało mu się, ale co było przyczyną rozwodu? Kto zawinił? Czy chodzi o zdradę? A jeśli tak, kto kogo zranił?” Mimo wszystko uczucie przeważnie bywa silniejsze i dajemy mu się ponieść. Spychamy wszelkie podejrzenia w najdalszy zakamarek umysłu i staramy się zbudować związek. W końcu rozwodnik to mężczyzna jak każdy inny. Cżesto imponuje nam jego podejście do życia, doświadczenie, dojrzałość. Potrafi zainteresować sobą kobietę i rozkochać ją w sobie. Nie znaczy to, że każdy rozwodnik jest zły. Może po prostu mu nie wyszło i chce sobie ułożyć życie na nowo. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że taka relacja będzie trudniejsza.

Spotykając się z rozwodnikiem, trzeba być świadomą kilku rzeczy. Oto one.

Zobacz także: Moi rodzice nie wiedzą, że spotykam się z rozwodnikiem. Powiedzieć im? Ala, 22 l.

związek z rozwodnikiem

fot. Thinkstock

Ma bagaż negatywnych doświadczeń

Rozwodnikowi już raz nie wyszło w życiu uczuciowym, dlatego jego doświadczenia na pewno wpłyną na nową relację. Jeżeli dowiesz się, że to on zawinił, zastanów się, czy naprawdę chcesz dalej w to brnąć. Jest wielce prawdopodobne, że Cię skrzywdzi. W przypadku, gdy sam był ofiarą, może mieć żal do kobiet. Wielu rozwodników traktuje kobiety przedmiotowo i szuka kogoś na pocieszenie. Możesz stać się maskotką na otarcie łez. Niewykluczone również, że zacznie odgrywać się na Tobie, aby odbić sobie cierpienie zadane przez inną kobietę. Scenariuszy może być wiele. Na początku po prostu musisz być czujna i zwracać uwagę na najdrobniejsze przejawy niepokojącego zachowania.

związek z rozwodnikiem

fot. Thinkstock

Jeżeli brał ślub kościelny, nie możesz na to liczyć w przyszłości

Jeżeli wiara jest dla Ciebie ważna, a on już brał ślub kościelny, będziesz musiała wybrać, co jest ważniejsze. Kościół tylko w wyjątkowych przypadkach decyduje się na stwierdzenie nieważności małżeństwa (np. gdy jedna osoba zatai przed drugą bardzo ważną informację). Dlatego pozostanie Ci jedynie zadowolić się ślubem cywilnym, a wtedy nie będziesz mogła przystępować do komunii, jako że warunkiem rozgrzeszenia jest żal za grzechy oraz postanowienie poprawy (czyli decyzja o rezygnacji ze współżycia). Nie da się ukryć, że to mało realne.

Zobacz także: Prawdziwe historie rozwodników: Dlaczego ich małżeństwo trwało krócej niż rok?

związek z rozwodnikiem

fot. Thinkstock

Może nie być rozwiedziony mentalnie

Partner może być dalej zakochany w swojej byłej żonie. Ważne jest, od jak dawna nie są już ze sobą. Jeżeli on jest tuż po rozwodznie, musisz postępować ostrożnie. Koniecznie zwróć uwagę, czy często o niej wspomina. Niedobrze, gdy opowiada o byłej przy prawie każdej okazji i podkreśla przy tym jej dobre cechy charakteru albo wydaje się mocno rozżalony. On może też w ogóle nie wyrażać chęci opowiadania o niej. To prawdopodobnie sygnał, że rana jest świeża. Również niezbyt optymistyczna sytuacja. O zranieniu świadczą także brzydkie epitety. Jeżeli widzisz, że on bardzo przeżywa rozstanie, lepiej sobie daruj taki związek. Zwróć też uwagę, czy w jego mieszkaniu są wspólne pamiątki typu albumy, itd. Przechowywanie takich rzeczy o czymś świadczy.

związek z rozwodnikiem

fot. iStock

Powód rozwodu – czy był z jego winy?

Faceci lubią się wybielać, więc powinnaś dla własnego dobra przeprowadzić w miarę możliwości małe śledztwo. Gdy partner zdradził byłą żonę, zdradzi też prawdopodobnie Ciebie. Jeżeli chodziło o coś innego, zastanów się nad skalą jego przewinienia. Wypytaj o poglądy i plany na przyszlość. Może on nie chce mieć dzieci, może jest pracoholikiem – jest wiele opcji. Zanim bardzo zaangażujesz się emocjonalnie, postaraj się go poznać.

związek z rozwodnikiem

fot. iStock

Dzieci – czy je posiada?

To bardzo ważny podpunkt. Jeżeli on ma już potomstwo, prawdopodobnie będziesz w jakiś sposób uczestniczyć w ich życiu. Czy Cię zaakceptują? To zagadka. Gdyby sąd przyznał jemu opiekę nad dzieckiem, będziesz dla nich mamą. Czy jesteś gotowa na to zadanie? A może w ogóle nie chcesz mieć dzieci? Wtedy wychowywanie obcych dzieci jest jeszcze większym dramatem.

związek z rozwodnikiem

fot. iStock

Zagrożenie ze strony byłej żony

Nie możesz mieć 100 proc. pewności, że ona już go nie kocha. Jeżeli ukochany mąż ją porzucił, istnieje ryzyko ingerencji w Wasze życie. Zwłaszcza gdy spędzili ze sobą kilka lat, mają dzieci, wspólny majątek itd. Wtedy prawdopodobnie pojawią się sytuacje, w których obecność ich obojga będzie konieczna (np. dotyczące wspólnej działalności, wychowywania potomstwa). A co, gdy spróbuje go odzyskać? Ich dzieci na pewno będą przeciwko Tobie.

związek z rozwodnikiem

fot. Thinkstock

Reakcje otoczenia

Najważniejsze jest, czy Twoja rodzina dobrze zareaguje na wieść, że spotykasz się z rozwodnikiem. Jesteś młoda i masz całe życie przed sobą? Raczej nie licz na wsparcie. Bliscy zawsze chcą dla nas jak najlepiej i na pewno życzą Ci mężczyzny bez bagażu doświadczeń. Także znajomi mogą patrzeć się na niego krzywo. Jeżeli zostawiła go żona, będą zastanawiać się, co z nim nie tak. W odwrotnej sytuacji zaczną podejrzwać, że to samo zrobi Tobie.

Nie da się ukryć, że taki związek do najłatwiejszych nie należy. Wszystko zależy od danego przypadku.

Zobacz także: `Jak dowiedziałam się o zdradzie?` Historie z życia wzięte!

Komentarze (10)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 28.11.2016 13:52
I znam rozwodnika który najpierw była wyzywał,nienawidził... bo go zdradziła i oskubala z kasy.. chłop sie wyszalal, uświadomił ze nikt go nie ze chce z 3 dzieci i teraz biadoli jaka jego była super, ze mimo 3 dzieci miała świetna figurę, ze zajmowała sie nimi świetnie... jak facet to dupa to dupa zostanie. SCzegolnie ze to przyjaciel mojego męża i mimo ze obaj są w tym samym wieku to mój mąż był kawalerem do 30 i poznał mnie- 5 lat młodsza. Widać ze on myślał ze tez znajdzie kochająca piękna kobietkę i to młoda ... ale nie oszukujmy sie ja bym nie chciała wychowywać 3 dzieci i to nie mając nawet 30 ...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.11.2016 13:46
Mój facet jest starszy ode mnie o 8 lat. Ja 25, on 33. Ze swoją była narzeczona był przez 7 lat, a ta go zostawiła dla innego. Każdy zdziwił sie ze tak młoda atrakcyjna dziewczyna wzięła sobie starszego faceta po przejściach. Gdy go zostawiła był sam przez 3 lata! Powiem Wam ze jesteśmy razem 2lata i 8 mies i w pewnym momencie pojawiły sie wątpliwości. Ona jest w jego wieku, grubsza, mniej atrakcyjna a tym samym jego pierwsza miłość i wydawalo mi sie ze zawsze będzie przy niej sercem. SzcEgolbie gdy mówił Kamila dobrze gotowała, Kamila miała naturalnie piękny biust... tak było kiedyś teraz jak juz milion razy rozmawialiśmy o niej i szczerze powiedziałam mu ze jak cos do niej czuje, albo szuka kogoś na jej podobieństwo to niech mi powie, bo może mnie tylko zranić. Tłumaczyłam ze na tym świece jest mnóstwo jej kopii i jeśli jest ze mną bo boi sie samotności albo tylko dlatego zeby chwalić sie mną przed kolegami to niech mnie zostawi i pozwoli sobie życie ułożyć z kimś kto mnie pokocha szczerze i mocno. Teraz po tym czasie słyszę jaka jestem wyjątkowa, patrzy na mnie z duma i widzę ta miłość. Wydaje mi sie ze najważniejsze to być szcerym wobec siebie, mowić o swoich obawach i przeczuciach. Uważajcie tez jak on wogole nie chce rozmawiać na jej temat bo to znaczy ze po prostu nie chce rozdrapywać starych ran. Faceta da sie w sobie rozkochać. Nie ważne jak kochał była. Dbajcie o siebie, bądźcie pewne siebie i mie wchodźcie im w tylko. Dzikość w lozku i podział obowiązków domowych to recepta na szcescie :) wtedy macie czas na maseczki, paznokcie i makijaż jak on robi obiadek ;) buźka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2016 22:32
Rozwodnik ktory ma dziecko, nie wiem jaki byl powod rozwodu, nie ingerowalam w to. Starszy 11 lat. Zakochanaaaa... :( Co myslicie?
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 27.11.2016 13:42
Mój chłopak jest ode mnie 8 lat starszy i jest po rozwodzie, nie przeszkadza mi to.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2016 11:31
Czasami decyzja o rozwodzie świadczy o sile charakteru a nie słabości. Znam wielu nieszczęśliwych ludzi, którzy są ze sobą z niskich pobudek takich jak np strach czy pieniądze. tkwią razem bez miłości i pożądania. To jest dopiero smutne. Rozwód to często lepszy początek nowego życia i nie oznacza ze z facetem jest cos nie tak. Moze byc z nim cos nie tak, ale tak jak z każdym innym, który nie miał wcześniej zony.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo