Co zrobić, żeby facet był zazdrosny? (Odrobina niepewności przyda się w każdym związku!)

W przeciwnym razie partner spocznie na laurach i przestanie się starać.
Co zrobić, żeby facet był zazdrosny? (Odrobina niepewności przyda się w każdym związku!)
Fot. Thinkstock
16.11.2016

Nie ma miłości bez zazdrości? Coś w tym jest. Kiedy bardzo zależy nam na drugiej osobie, nie potrafimy spokojnie patrzeć na jej bliskie relacje z innymi przedstawicielami płci przeciwnej. Każda koleżanka, znajoma, współpracownica, a nawet ekspedientka w sklepie staje się dla nas od razu podejrzana. Jeśli nasz partner jest dla niej miły - zawsze istnieje ryzyko, że to z nią będzie chciał ułożyć sobie życie. Zazdrość to strach.

W drugą stronę nie zawsze działa to tak samo. Mężczyźni często lekceważą ewentualnych konkurentów. Wybaczają nam nawet bliskie relacje z innymi facetami, bo wierzą w swoją wyjątkowość. „Z kimś takim by mnie przecież nie zdradziła” - myślą sobie. A nam na ich niepewności przecież zależy. Jeśli czuje się zagrożony, to znaczy, że kocha. Kiedy jest mu wszystko jedno - uczucie już wygasło.

Żeby tego uniknąć, wiele z nas próbuje wzbudzić w wybranku zazdrość. Tylko jak to zrobić, żeby nie przesadzić i osiągnąć swój cel?

 

jak wzbudzić zazdrość

fot. Thinkstock

Jak wzbudzić zazdrość w chłopaku?

Pokaż, że nie jest jedynym mężczyzną w twoim życiu

Facet w związku bardzo by tego chciał, ale to przecież niemożliwe. Na pewno masz kolegów, nieco dalszych znajomych, może przyjaciół, studiujesz lub pracujesz z mężczyznami. Oni ciągle są gdzieś obok, ale zazwyczaj ukrywamy przed partnerem ich istnienie. Niepotrzebnie, to może wzbudzić w nim zdrową zazdrość.

Zacznij opowiadać o swoich kolegach

Niby przypadkiem wspomnij o tym, że wpadłaś na ulicy na dawnego kolegę, jaki świetny dowcip usłyszałaś od znajomego z pracy albo że martwisz się o swojego samotnego przyjaciela. Nie musisz sugerować, że coś jest na rzeczy. Już sam fakt wzbudzi w nim czujność.

 

jak wzbudzić zazdrość

fot. Thinkstock

Nie bądź na każde zawołanie

Facet nie może czuć, że jesteś w niego wpatrzona jak w obrazek. To dobrze, że go kochasz, ale im bardziej będziesz potulna, tym on mniej będzie się starał. Odrobina niepewności nigdy nie zaszkodzi. Dlatego nie rzucaj wszystkiego, byle spełnić jego oczekiwania. Niech nauczy się cierpliwości i zastanawia się, czy ta zmiana nie jest wywołana innym mężczyzną.

Nie informuj, do kogo piszesz lub z kim rozmawiasz przez telefon

„Kto dzwonił?” - to bardzo często zadawane w związkach pytanie. Denerwuje nas niewiedza, dlatego chcemy kontrolować wszystko. Także to, z kim kontaktuje się druga osoba. Jeśli chcesz wzbudzić w partnerze zazdrość - wystarczy, że nie będziesz odpowiadała wprost i dasz mu powód do przemyśleń.

jak wzbudzić zazdrość

fot. Thinkstock

Znajdź własne zainteresowania

Zawsze robicie wszystko razem? Wtedy ukochany czuje się wyjątkowo bezpiecznie i spoczywa na laurach. Wie, że jesteś na każde zawołanie i tylko z nim lubisz spędzać czas. To także go rozleniwi, dlatego warto znaleźć inne hobby, którego on by nie podzielał. Zawsze istnieje ryzyko, że w ten sposób poznasz kogoś innego

Zjedz posiłek z innym mężczyzną

Już kilka lat temu naukowcy udowodnili, że wspólny posiłek uważany jest przez większość ludzi za sytuację równie intymną, co spanie w jednym łóżku. Do stołu nie zapraszamy byle kogo. Kiedy poinformujesz partnera, że idziesz na lunch z kolegą albo umówiłaś się na kolację ze starym przyjacielem - na pewno zacznie się niepokoić.

jak wzbudzić zazdrość

fot. Thinkstock

Niech rozboli cię głowa

Jakie są objawy zdrady, jeśli nie przyłapaliśmy ukochanej osoby na gorącym uczynku? Zmniejszony popęd seksualny i niechęć do bliskości. Jeśli zakochałaś się w kimś innym - poprzedni partner przestał cię zwyczajnie kręcić. Kiedy faktycznie go zdradzasz - nie masz już siły na igraszki z nim. Odmów mu kilka razy, a stanie się najbardziej zazdrosnym mężczyzną na świecie.

Zasugeruj, że jest ktoś inny

W tej metodzie nie ma zbyt wiele finezji, ale na pewno jest skuteczna. Powiedz partnerowi, że kogoś poznałaś, świetnie się dogadujecie, macie wspólne zainteresowania i dawno z nikim tak dobrze ci się nie rozmawiało. A wspominasz o tym, bo cenisz szczerość w związku. W ten sposób sprawdzisz, czy naprawdę mu na tobie zależy.

Komentarze (8)

Ocena: 3.75 / 5
Czytelniczka (Ocena: 1) 06.12.2016 21:23
Odmówić seksu kilka razy??? Wtedy sam zrobi to za inna laska. .. wiem to bo sama przez to przechodzilam i to właśnie przez te wasze głupie porady. ... zajmijcie się lepiej czymś innym a nie robicie ludzia wodę z mózgu! !!!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 3) 16.11.2016 15:19
aha, to brzmi jak dawanie mężczyźnie powody do rozstania. bez przesady.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2016 12:20
dziecinada
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2016 09:23
Odmówić seksu? To brak uczuć, szantaż. Zasugerowac ze jest ktos inny? To przecież sciema i boli. To porady dla glupich pi.zd i pierwszy krok do stracenia zaufania. Dobre kobiety nie wzbudzają zazdrości, bo wiedzą, że facet je kocha i szanują jego uczucia.
odpowiedz
Kik (Ocena: 5) 16.11.2016 09:00
Uważam że nic z tych rzeczy nie powinno się robić. Związek powinien być oparty na zaufaniu, a nie na ciągłym sprawdzaniu drugiej osoby. Trzeba dbać o siebie i swoje zainteresowania, a gadanie o innych facetach jest nie na miejscu. Po prostu brak klasy.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo