Po czym poznać, że facet jest zazdrosny?

Najczęstsze przyczyny i objawy nieufności. Sprawdź, czy jesteś bez winy...
Po czym poznać, że facet jest zazdrosny?
Fot. iStock
14.11.2016

Podobno nie ma miłości bez zazdrości. Jeśli na kimś naprawdę nam zależy, nie potrafimy spokojnie patrzeć na jego kontakty z innymi przedstawicielami płci przeciwnej. Nie dlatego, że nie ufamy. To naturalny strach, że może nas zostawić dla kogoś innego. I wbrew pozorom - nie dotyczy to wyłącznie kobiet. Faceci także czują się niepewni i bardzo łatwo ich zranić.

Czasami robimy to zupełnie nieświadomie, więc warto zastanowić się nad tym, kiedy wzbudzamy największą zazdrość i jak się to objawia. Nie zawsze uda się wyeliminować przyczynę jego zawiści, ale przynajmniej będziesz miała szansę wytłumaczyć mu zaistniałą sytuację. Zazdrość może być bowiem zdrowa, jak i całkowicie destrukcyjna.

Sprawdź, jak zminimalizować to ryzyko…

 

zazdrosny partner

fot. Thinkstock

Dlaczego facet jest zazdrosny?

Jesteście na początku związku

To całkowicie normalne, kiedy jeszcze nie do końca się znacie i nie wiecie, czego spodziewać się po drugiej osobie. On może nie być przekonany, że traktujesz go poważnie, dlatego warto go w tym upewnić.

Ma kompleksy

Najbardziej zazdrośni są mężczyźni, którzy wątpią w swoją wartość. Obawiają się konkurencji ze strony facetów przystojniejszych, bogatszych, lepiej wykształconych, bardziej umięśnionych itd. Musisz go dowartościować.

Nie czuje się wartościowy

Uważa się za gorszego od innych facetów, a także od ciebie. Odnosi wrażenie, że jesteś dla niego partnerką ze zbyt wysokiej ligi i na pewno wkrótce się go pozbędziesz. Aby tego uniknąć - unikaj wywyższania się.

 

zazdrosny partner

fot. Thinkstock

Jest narcyzem

Uwielbia, kiedy cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Nie dopuszcza myśli, że mogłabyś się kolegować z innym mężczyzną, skoro masz jego. To niezbyt dobrze wróży, bo tacy ludzie rzadko się zmieniają.

Został już kiedyś zdradzony

Być może to nabyta nieufność, która została wywołana przez traumatyczne przeżycia w poprzednim związku. Prawdopodobnie ufał swojej partnerce, a ta wykorzystała jego brak czujności i znalazła sobie innego.

Dajesz mu powody

Zastanów się - może naprawdę jesteś zbyt blisko jakiegoś mężczyzny i twój partner ma się czego obawiać? To nie zawsze irracjonalny strach. Czasami same to prowokujemy.

 

zazdrosny partner

fot. Thinkstock

Kiedy facet jest zazdrosny?

Ma pretensje o twoją znajomość z innymi mężczyznami

To niestety dość częste zjawisko. Facet w związku może mieć problem z tym, że masz znajomych płci przeciwnej. Instynktownie podejrzewa, że musi stać za tym coś więcej, niż tylko koleżeństwo. Nie wierzy w przyjaźń damsko-męską.

Krytykuje twoich kolegów

Bez powodu próbuje ich ośmieszać i oczerniać. W ten sposób chce zasiać w tobie wątpliwość, czy znajomość z jednym lub drugim ma jakikolwiek sens. Pozbywa się konkurencji, zanim przyjaźń zamieni się w coś więcej.

Nagle zaczyna się od ciebie oddalać

Do tej pory wszystko było w porządku, a z dnia na dzień pomiędzy wami jest coraz mniej bliskości i czułości. Zastanów się, czy nie uraziłaś jego męskiego ego widując się z innym facetem lub komplementując go przy nim.

 

zazdrosny partner

fot. Thinkstock

Oczekuje jasnych deklaracji

Nagle wasz związek nabrał przyspieszenia. On domaga się wyznania miłości i określenia konkretnych planów na przyszłość. To całkowicie naturalnie, kiedy czuje, że w twoim życiu pojawił się ktoś inny. Choćby to był tylko dobry znajomy.

Głośno zastanawia się, czy wasz związek ma sens

Jesteś pewna, że niczego złego nie zrobiłaś, a on mimo wszystko ma coraz większe wątpliwości. Całkiem możliwe, że zobaczył cię gdzieś z innym facetem lub donieśli mu o tym życzliwi znajomi. To moment, kiedy (jego zdaniem) powinnaś wybrać - on albo inni.

Mówi o tym wprost

Może nie słowami „czuję się zazdrosny”, ale z łatwością to wyczujesz, kiedy poruszy kwestię innego faceta w twoim najbliższym otoczeniu. Już sam fakt, że poruszył ten temat, najlepiej świadczy o jego zagubieniu i niepewności.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo