7 sygnałów, że tkwisz w chorym związku bez przyszłości

Przeważnie nie zdajemy z nich sobie sprawy, a potem jest już za późno...
7 sygnałów, że tkwisz w chorym związku bez przyszłości
Fot. iStock
19.10.2016

Trudno spostrzec ten moment, kiedy pomiędzy Tobą a partnerem coś zaczyna się psuć. Przeważnie uświadamiamy sobie, jak bardzo jest źle, gdy relacja wchodzi w trudny okres i rozpada się. Niestety sama miłość to za mało, żeby być ze sobą na zawsze. Trzeba dbać o związek, jak o każdą inną rzecz.

Aby uniknąć rozstania, musisz być czujna. Poniżej znajduje się lista zachowań, która jest wyznacznikiem nieprawidłowego funkcjonowania związku. Przyjrzyj się jej i odpowiedz na pytanie, jak jest w Twoim przypadku. Nawet gdy będziesz mogła odnieść do swojej sytuacji miłosnej tylko jeden podpunkt, to znak, że czas zacząć działać. Za kilka miesięcy może być za późno.

Nie akceptujecie cech i rzeczy, które Was różnią

Akceptacja to podstawa. Nie musicie mieć takich samych poglądów politycznych, słuchać tego samego gatunku muzyki czy spędzać wolnego czasu w podobny sposób. Często zdarza się, że partnerzy udają wobec siebie zupełnie inne osoby, tylko z obawy, że nie będą do siebie pasować albo nie zadowolą partnera. Niestety podobne działanie jest krokiem w kierunku zakończenia związku. Tym, co trzyma go przy życiu, jest bycie autentycznym i tolerowanie odmienności ukochanej osoby.

Zobacz także: Brytyjczycy doradzają sobie, jak poderwać Polkę: Za kilka drinków zrobi WSZYSTKO!

związek bez przyszłości

Fot. iStock

Nie rezerwujecie w swoim harmonogramie dnia czasu dla partnera, aby wspólnie coś zrobić

To problem, z którym zmaga się wiele par i nawet nie zdają sobie sprawy, jak destrukcyjnie wpływa on na związek. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie: Czym jest dla Ciebie wspólne spędzanie czasu? Siedzeniem razem przed telewizorem? Błędna odpowiedź. To spędzanie czasu na robieniu razem czegoś interesującego i pogłębiającego Waszą relację. Np. bieganie, przygotowywanie obiadu w weekend, kiedy macie dużo czasu, itp. Wspólne pasje, sukces czy realizacja jakiegoś celu zbliżają. Pary, zwłaszcza te z dłuższym stażem, przeważnie działają na zasadzie utartych mechanizmów. Przyzwyczaili się do tego i czują się w określonym schemacie bezpiecznie. Np. śniadanie, praca, obiad, położenie dzieci spać i siedzenie do późna przed telewizorem. Trudno się wydostać z takiego układu, szczególnie gdy trwa wiele lat.

związek bez przyszłości

Fot. iStock

Nie jesteście drużyną, a odzielnymi bytami w tym związku

Kiedy powstaje jakiś problem, oboje zamykacie się w sobie i przestajecie rozmawiać. Czasami na dzień, a czasami na dłużej. Trzeba jednak przyznać, że czas ucieka, a jednocześnie oddala Was od siebie. Jeżeli zależy Ci na mężczyźnie, wykonaj pierwszy krok. Potem postaraj się nakłonić faceta, żebyście wspólnie zastanowili się nad rozwiązaniem problemu. Przedstaw mu swoją propozycję i wysłuchaj jego.

Zobacz także: Faceci wymienili typy ZŁYCH KOBIET. Mowa o Tobie?

związek bez przyszłości

Fot. iStock

Brakuje Wam świadomości

W ogóle nie zwracacie uwagi, żeby kierować się bardziej rozsądkiem niż emocjami. Jest bardzo źle, kiedy dochodzi do trzaskania drzwiami i krzyczenia na siebie nawzajem. Jeżeli tak kończy się każda Wasza rozmowa, to ostatni dzwonek, aby coś zmienić. Musisz sama ponieść odpowiedzialność za funkcjonowanie Waszego związku. Najważniejsza zasada to nigdy nie rozpoczynać drażliwych kwestii, jeżeli któreś z Was jest podenerwowane. Ty możesz wyjść na spacer, odprężyć się przez chwilę przy muzyce, a jemu dać kieliszek wina na rozluźnienie.

związek bez przyszłości

Fot. iStock

Zapominacie o wspieraniu się nawzajem

Problemy Twojego faceta muszą być dla Ciebie tak ważne, jak własne. Ale nie tylko o problemy chodzi. Wzajemne wsparcie polega na chodzeniu ze sobą na rodzinne imprezy, pojawianiu się u boku faceta na eventach w jego pracy, kiedy o to poprosi, i wysłuchaniu go, gdy chce opowiedzieć o sytuacji zawodowej. Oczywiście z wzajemnością. Jeżeli nie ma tego w Waszym związku, ma niewielkie szanse na przetrwanie.

związek bez przyszłości

Fot. iStock

Nie potraficie znaleźć równowagi pomiędzy poświęcaniem czasu partnerowi a na swoje pasje

Najważniejszy powinien być partner, ale też nie możecie wymagać od siebie nawzajem rezygnowania z pasji. Czasami trzeba zrozumieć, że druga osoba woli wyjść ze znajomymi niż piąty wieczór z rzędu spędzić razem z ukochaną połówką. Nie ma w tym nic nienormalnego czy lekceważącego. Niedobre jest zarówno olewanie faceta dla pasji, jak i stawianie go na piedestale oraz podporządkowywanie mu każdej sfery życia. W obu przypadkach mamy do czynienia z sytuacją toksyczną.

 

związek bez przyszłości

Fot. iStock

Nie wkładacie wysiłku, aby podtrzymać między Wami iskrę

Namiętność wygasa i trzeba zadbać, aby podtrzymać iskrę w związku. Oboje albo jedno z Was ma pretensje, że nie jest tak, jak kiedyś? W tym przypadku musisz przejąć inicjatywę. Motylki w brzuchu już nie powrócą. Jeżeli oboje w końcu tego nie zrozumiecie i nie postaracie się, Wasz związek nie przetrwa.

Zobacz także: 5 irytujących rzeczy w kobietach, które NATYCHMIAST odstraszają mężczyzn!

 

Źródło: www.cosmopolitan.com

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo