8 najgorszych błędów, które popełniają zakochane kobiety

To może doprowadzić do rozpadu Twojego związku.
8 najgorszych błędów, które popełniają zakochane kobiety
Fot. Thinkstock
08.10.2016

Kiedy zaczynamy chodzić z wymarzonym facetem, wydaje nam się, że wreszcie spełniły się nasze marzenia. Tak naprawdę związek to dopiero połowa sukcesu, ta mniejsza. Utrzymanie relacji wymaga trudu i poświęcenia. Sama miłość nie wystarczy. Oprócz tego, trzeba wiedzieć, jak się zachowywać w związku, na co można sobie pozwolić, a na co nie. Niestety zbyt duża szczerość i odsłanianie się przed mężczyzną mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego i doprowadzić do końca dobrze zapowiadającej się relacji.

Nie możesz dać się ponieść uczuciom, musisz zachować rozsądek – to podstawowa zasada. Mężczyźni także są uczuciowi, ale częściej kierują się pragmatyzmem niż emocjami, dlatego łatwiej będzie Ci się z nim dogadać i wzbudzisz jego większy szacunek. To przykazanie numer jeden.

Oprócz tego musisz pamiętać o następujących regułach. Przeanalizuj swoje poprzednie związki i zastanów się, czy nie postępowałaś w podobny sposób. Być może któraś z zasad była przyczyną ich rozpadu.

Zobacz także: Jak rozkochać go w sobie OD PIERWSZEGO WEJRZENIA?

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Nie zastępuj mu matki

Czasami jesteśmy tak bardzo zakochane, że mamy ochotę zagłaskać faceta. Dzwonimy do niego kilka razy dziennie i pytamy, czy wszystko u niego w porządku. Kilka razy w tygodniu zapraszamy na obiad. Kupujemy mu różne drobiazgi, np. skarpetki. Wykonujemy opiekuńcze gesty, np. całujemy w czoło czy głaszczemy po głowie. Wszystkie te przejawy miłości są w porządku, ale tylko wtedy, gdy nie przesadzasz z ich częstotliwością. Musisz znaleźć równowagę w swoim związku. Pamiętaj, że inaczej będziesz zachowywać się w przypadku kilkumiesięcznej znajomości, a inaczej w związku z długim stażem.

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Nie oczekuj, że on czyta w Twoich myślach

Wszystkie tego pragniemy, ale niestety faceci mogą tylko domyślać się, o co tak naprawdę nam chodzi. Kiedy emocje sięgają zenitu, dobrze jest uspokoić się. Wtedy najprościej, jak potrafisz, powiedz mężczyźnie, co Ci przeszkadza lub czego od niego oczekujesz. Nie łudź się, że on się domyśli, nawet jeżeli będziesz wysyłać mu różne sygnały. Mózg faceta funkcjonuje w inny sposób i nic na to nie poradzimy.

Zobacz także: On jest bezpłodny. Czy mam go zostawić?

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Nie strzelaj focha

Obrażanie się to najgorszy sposób, w jaki możesz postąpić. Zwykła dziecinada. Szacunek, jaki do Ciebie żywi mężczyzna, z pewnością straci na sile. Poza tym w ten sposób nie rozwiążesz problemu. Będzie się ciągnął na Twoje własne życzenie. Im dłużej konflikt trwa, tym trudniej go zakończyć. Pamiętaj o tym i koniecznie wyzbądź się nawyku obrażania się.

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Nie oczekuj, że on okaże się księciem z bajki

Nieświeży oddech z rana, puszczanie bąków, picie piwa przed telewizorem i wymawianie się od domowych obowiązków – to samo życie. Nawet najbardziej idealny partner pod jakimś względem nie spełni Twoich oczekiwań. Poza tym czasami będzie od niego brzydko pachniało, nie raz Cię rozczaruje i pożądnie wkurzy. Musisz pamiętać, że sama nie jesteś idealna. Samokrytyka to panaceum na chęć utyskiwania na mężczyznę.

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Nie upokarzaj go i nie ośmieszaj – zwłaszcza przy znajomych

Z męską dumą trzeba obchodzić się jak z jajkiem. On nigdy nie zapomni Ci, jeżeli zadrwisz z niego przy znajomych, wyśmiejesz lub upokorzysz. Poza tym publiczne pranie brudów nigdy nie jest dobrym pomysłem i postawi Cię w nieciekawym świetle również w oczach znajomych.

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Okazuj mu miłość

Każdy człowiek potrzebuje okazywania miłości. Niezbędne są zarówno gesty, jak i słowa. W nawale obowiązków, przy zawirowaniach losu są jak najlepsze pocieszenie. W związkach z dłuższym stażem oboje partnerzy często zastanawiają się, czy druga osoba jeszcze je kocha. Warto o tym pamiętać i okazywać swoje uczucie oraz przywiązanie.

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Nie próbuj na siłę udowadniać swoich racji

Nawet jeżeli facet nie ma racji, lepiej odpuścić. Nie próbuj być górą, pokazywać, że wiesz lepiej, udowadniać swojej wyższości nad nim. To będzie upokarzające dla każdego mężczyzny. Przymknij oko i pozwól mu czasem na popełnienie błędu.

błędy zakochanych

Fot. Thinkstock

Przyznawaj się do popełnionych błędów

Ważne jest także, żebyś przyznawała się do błędów, które Ty popełniłaś. Po pierwsze to świadczy o dojrzałości i facet na pewno będzie pod wrażeniem. Po drugie to jeszcze bardziej umocni Waszą relację i nauczy wspólnego radzenia sobie z problemami i pokonywania przeszkód.

Zobacz także: Faceci nie zwracają uwagi na TE rzeczy związane z naszą fryzurą!

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.11.2016 17:17
Dziwny artykuł. Mój facet uwielbia jak zakładam właśnie wysokie obcisłe kozaki za kolano, a do tego sukienka albo obcisłe spodnie. Nogi są wtedy do nieba :d
odpowiedz
A. (Ocena: 5) 09.10.2016 20:22
Gorzej jak to facet strzela fochy, obraża się i każe się domyślać, bo przecież chodzi mu "o nic" :/
odpowiedz
analfabeci (Ocena: 1) 08.10.2016 14:19
"pożądnie wkurzy" takie błędy ortograficzne i to nie pierwszy raz...dramat
odpowiedz
S. (Ocena: 5) 08.10.2016 11:10
wreszcie artykuł na poziomie... niestety dla mnie spoznione rady... straciłam chłopaka o którym wciąz myślę i za którym wciąz tęsknie przez swoją dumę i skłonnośc do przesady z piciem :( nie wiem czy go kocham , ale mimo że mineły prawie 2 miesiące ciagle jest w mojej głowie i sercu.... wiem że nie wróci do mnie, bo jego zdanie na mój temat nie jest dobre, zj.eb.ałam koncertowo tą relację... nie potrafię o nimk zapomnieć, czasem budzę się rano i dociera do mnie że juz do mnie nie napisze, nie zadzwoni a wtedy chce mi się płakać i czuję sie potwornie samotna :'( ....
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie