10 sygnałów, które wysyła jego ciało, jeśli naprawdę jest Tobą zainteresowany

Te gesty są jednoznaczne. Jesteś dla niego ideałem!
10 sygnałów, które wysyła jego ciało, jeśli naprawdę jest Tobą zainteresowany
Fot. iStock
28.09.2016

Komunikacja niewerbalna to nic innego, ale gesty, które mogą oznaczać więcej, niż słowa. Zwłaszcza wtedy, kiedy wstydzimy się wyrazić swoje uczucia wprost. Mowa ciała niesie za sobą jednak ryzyko - wysyłane przez nas sygnały mogą nie zostać w ogóle zauważone albo błędnie zinterpretowane. Niekontrolowany grymas twarzy potrafi zrujnować nawet najbardziej intymną atmosferę.

Czas nauczyć się odczytywać męskie odruchy. Pod tym względem panowie nie są zbyt skomplikowani, więc jeśli wpadłaś któremuś z nich w oko - momentalnie to wyczujesz. Oto sygnały, które wydają się niewinne, ale oznaczają tylko jedno - podobasz mi się i jestem spragniony bliższej relacji z Tobą.

Jeśli wysyła je wszystkie, sprawa staje się oczywista. Właśnie trafiłaś na adoratora, który nie spocznie, póki Cię nie zdobędzie…

Zobacz również: 8 wstrętnych zachowań, które zawsze wybaczamy facetom

 

mowa ciała

fot. Thinkstock

Jego tors skierowany jest ku Tobie

Kiedy nawiązuje z Tobą kontakt, a jego klatka piersiowa skierowana jest na wprost Ciebie - facet ewidentnie jest spragniony Twojej akceptacji i zainteresowania. Jeśli stoi bokiem - traktuje Cię bardziej jako przyjaciółkę, niż materiał na partnerkę. Kiedy stoi wyprostowany i widzisz cały jego front (choćby w ubraniu), to coś jest na rzeczy.

Na Twój widok wciąga powietrze

Nawet nie dlatego, żeby zachłysnąć się Twoim zapachem (choć to nie jest wykluczone). Mechanizm jest znacznie prostszy - wtedy jego klatka piersiowa wydaje się większa, a brzuch bardziej płaski. Ewidentnie chce wywrzeć na Tobie pozytywne wrażenie, wyglądając na lepiej zbudowanego, niż jest w rzeczywistości.

mowa ciała

fot. Thinkstock

Bawi się włosami

To znany kobiecy tik, który mężczyźni także stosują. Kiedy jego dłoń kieruje się w stronę głowy i odruchowo zaczyna się po niej gładzić lub bawić się włosami, przyczyny mogą być dwie: czuje się niepewny, bo tak go onieśmieliłaś albo… zrobiłaś na nim takie wrażenie, że jest spragniony dotyku tu i teraz. W obu przypadkach punkt dla Ciebie.

Dotyka Twoich pleców

Uznajmy to za komplement, ale pod warunkiem, że nie klei się do Ciebie wbrew Twojej woli i nie od tego zaczyna znajomość. Kiedy nawiążecie już kontakt i w pewnym momencie poczujesz jego dłoń na swoich plecach - wszystko staje się jasne. W ten sposób wyraża swoje zainteresowanie, a także troskę.

Zobacz również: 7 kobiecych zachowań, które MOCNO IRYTUJĄ facetów (Robisz to bez przerwy, a oni naprawdę tego nie znoszą!)

 

mowa ciała

fot. Thinkstock

Oblizuje swoje wargi

Znamy to aż za dobrze, bo same często borykamy się z tym tikiem. W ten sposób okazuje swoje zakłopotanie (bo tak mu na Tobie zależy) albo daje do zrozumienia, że jest gotowy na coś więcej. To bardzo jednoznaczny i niemal erotyczny odruch.

Dotyka Twojego uda

Nie ma w tym nic złego, ale pod warunkiem, że sama nie masz nic przeciwko. To jednoznaczne przełamanie bariery fizycznej i gest, który łatwo odczytać - kiedy niby przypadkiem kładzie swoją dłoń na Twoim udzie, w ten sposób pokazuje, że jesteś już jego. I nie spocznie, dopóki nie zbliży się jeszcze bardziej.

mowa ciała

fot. Thinkstock

Ucieka wzrokiem

Przyłapałaś go na tym, że na Ciebie patrzy, a wtedy on momentalnie zaczął patrzeć gdzie indziej? Ewidentnie Cię obserwuje, ale jest jeszcze za bardzo zakłopotany, by się do tego przyznać. Jeśli sytuacja się powtarza, sprawa jest już niemal ewidentna. Po prostu nie może się powstrzymać i dosłownie pożera Cię wzrokiem. Spróbuj utrzymać jego spojrzenie, żeby przełamać pierwsze lody.

Nachyla się

Możesz odnieść wrażenie, że ma problem z kręgosłupem albo próbuje Cię lepiej usłyszeć. W rzeczywistości chodzi o coś zupełnie innego. On zwyczajnie szuka okazji, by być fizycznie bliżej Ciebie. Poczuć Twoje ciepło, zapach, lepiej się przyjrzeć. Potraktuj to jako komplement, a nie zbytnią spoufałość.

mowa ciała

fot. Thinkstock

Przypadkiem Cię dotyka

Oczywiście, muśnięcie dłonią może być tylko wypadkiem przy pracy, ale jeśli się powtarza - chodzi o coś więcej. To już nie przypadek, ale przemyślana strategia, która ma skrócić dystans i zbliżyć Was do siebie. W ten sposób próbuje Cię oswoić i pokazać, że ma przyjazne zamiary.

Dotyka Twoich włosów

Kiedy jego dłonie kierują się w stronę Twojej twarzy i czujesz, jak zaczyna bawić się Twoimi włosami - uznaj to za element gry wstępnej. Jeśli nie wyrazisz sprzeciwu, następnym etapem może być już tylko namiętny pocałunek. Wszystkie granice już runęły. Skoro nie protestujesz, to chyba też jesteś zadowolona…

Zobacz również: Mowa ciała: takie zachowania to znak, facet jest w tobie zakochany

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.09.2016 13:49
A co jeśli on wysyła mi takie sygnały niewerbalne, ale nic z tego nie wynika?
odpowiedz
WIojka (Ocena: 5) 28.09.2016 16:58
Najlepszym sygnałem ever jest jak mu staje :D gorzej, że co raz więcej panów na potencję jedzie na tabsach typu iqman, wtedy jeszcze można się pomylić i pomyślec, że się jest ładną a tu...klops :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2016 16:49
ale każda potwora ma swojego amatora
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2016 08:25
Czyli nikt nie jest mną zainteresowany.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo