Czy jesteś materiałem na żonę? Zapomnij o ślubie, jeśli nie spełnisz tych oczekiwań!

Panowie szczerze o tym, komu są w stanie się oświadczyć.
Czy jesteś materiałem na żonę? Zapomnij o ślubie, jeśli nie spełnisz tych oczekiwań!
Fot. iStock
20.09.2016

Poszukując tego jedynego patrzymy przede wszystkim na to, czy mężczyzna jest odpowiednim „materiałem na męża”. Mamy na myśli to, czy sprawdzi się jako głowa rodziny. Facet musi być silny, ale także wrażliwy, przebojowy i potulny kiedy trzeba, do tego zaradny i stabilny finansowo. Podobnie do sprawy podchodzą panowie, ale ich „materiał na żonę” to zbiór zupełnie innych cech. Jakie są ich priorytety?

Tego dowiadujemy się z dyskusji jaka rozgorzała na łamach serwisu Reddit. Panowie pozwolili sobie na sporo szczerości i wyznali, czym musisz się wyróżniać, żeby chciał Ci się oświadczyć. I wcale nie chodzi o to, by wyglądać jak aniołek Victoria`s Secret. Facetów o wiele bardziej interesuje nasza osobowość. Najbardziej pożądane przez nich cechy charakteru to…

Sprawdź i dowiedz się, czy daleko Ci do ideału.

Zobacz również: WASZE HISTORIE: „Pragnę małżeństwa, ale on nie chce o tym słyszeć...”

 

materiał na żonę

fot. Thinkstock

Nie szuka ideału

Jeden z uczestników dyskusji przyznał, że najbardziej irytują go kobiety, które szukają konkretnego typu faceta i na żadnego innego nie chcą spojrzeć. Mają przed sobą długą listę obowiązkowych cech i wymagają od faceta, by spełniał je wszystkie. Panowie oczekują czegoś zupełnie innego - szukaj w partnerze pozytywów, ale nie oczekuj, że będzie chodzącym ideałem. Jeśli polubisz go bez żadnego „ale” (bo ewentualne wady potrafisz przemilczeć), wtedy on odwdzięczy się tym samym.

 

materiał na żonę

fot. Thinkstock

Potrafi się różnić, ale unika awantury

Kobieta nie może być zbyt potulna, ale agresywna tym bardziej. Faceci oczekują od nas, że będziemy potrafiły bronić swojego zdania, ale z umiarem. Jeśli jest Ci wszystko jedno i na wszystko się zgadzasz - jesteś skreślona. Jeśli natychmiast reagujesz krzykiem i płaczem - także nie obiecuj sobie zbyt wiele. Różnica zdań ma polegać na spokojnej wymianie poglądów, a nie karczemnej awanturze. Rzucanie obelgami i talerzami nie przejdzie. Uległość też.

 

materiał na żonę

fot. Thinkstock

Jest niezależna i samodzielna

„Marzę o kobiecie, która od czasu do czasu pozwoli mi odetchnąć. Nie chcę widzieć jej codziennie i spędzać z nią 24 godziny na dobę” - wyznaje kolejny uczestnik dyskusji. Faceci poszukują pewnej siebie partnerki, a nie niani czy ubezwłasnowolnionej podopiecznej. Kobiety, która zna swoją wartość, a jej życie nie kręci się wyłącznie wokół faceta. Ma swoje pasje i znajomych. Nie wymaga ciągłej uwagi i nie obraża się, kiedy ukochany raz na jakiś czas będzie wolał wyjść z kolegami na piwo albo posiedzieć samemu w domu.

Zobacz również: Reportaż: Kiedy on mi się wreszcie oświadczy?

materiał na żonę

fot. Thinkstock

Bezgranicznie ufa

Zdaniem innego komentatora, naszym największym problemem jest brak dystansu. Wszystko bierzemy za bardzo do siebie i szukamy spisków. Kobieta, która jest materiałem na żonę, będzie w stanie zrozumieć, że nie jest jedyną przedstawicielką płci pięknej w otoczeniu swojego partnera. Nie będzie miała za złe, że ten utrzymuje przyjazne kontakty z koleżankami z pracy i nie będzie węszyła zdrady, kiedy zobaczy go w towarzystwie tajemniczej nieznajomej. Tak postępują dojrzali ludzie, którzy sobie ufają. Bez tego ślubu nie będzie.

materiał na żonę

fot. Thinkstock

Potrafi przyznać się do błędu

„Nienawidzę ludzi, którzy ewidentnie nie mają racji, ale z powodu własnych kompleksów nadal brną. Wiem, że to nie jest łatwe, ale sam potrafię się do tego zmusić i powiedzieć wprost - myliłem się, przepraszam” - wyznaje kolejny mężczyzna. W związku nie ma miejsca na taką źle rozumianą upartość. Panowie oczekują, że będziemy potrafiły wznieść się ponad własne ego i przyznać się, że w jakiejś kwestii nie miałyśmy racji. Dzięki temu unikniemy bezsensownych kłótni i pretensji. To nie okazanie słabości, ale zwykła uczciwość.

materiał na żonę

fot. Thinkstock

Jest najlepszą przyjaciółką

Materiał na żonę tym liczy się od przelotnej kochanki, że znajomość z nią to coś więcej, niż tylko wspólnie spędzone noce. „Szukam najlepszej przyjaciółki. Kobiety, z którą będę mógł się pośmiać, wymyślać głupie rzeczy, objadać się pysznościami, zasypiać z nią na kanapie, kiedy oglądamy lub czytamy coś nie najwyższych lotów, a kiedy razem wpadniemy w jakieś bagno - po wszystkim wyśmiać problem i uznać to za przygodę” - wyznaje inny dyskutant. Faceci są ewidentnie spragnieni naszej spontaniczności.

materiał na żonę

fot. Thinkstock

Lubi siebie

Na koniec, choć to wcale nie najmniej ważna cecha, kobieta powinna akceptować siebie. „Oczekuję od partnerki, że będzie zadowolona ze swojego wyglądu i nie będzie na siłę szukała u siebie wad. Kogoś, kto czuje się wartościowy i wie, że jej zdanie też się liczy. Musi być pewna siebie. Nie dlatego, że trafiła na mnie, ale dlatego, że sama wiele znaczy” - czytamy w kolejnej wypowiedzi. Kompleksy nigdy nie są dobrym doradcą i to wyznanie tylko to potwierdza. Materiał na żonę nie może być ofiarą losu przepraszającą za swoje istnienie.

Zobacz również: 6 znaków, że on nie nadaje się na męża

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.09.2016 13:26
Mam do czynienia z dwoma typami facetow. Jeden jest za mna strasznie,ale irytuje mnie bo ciagle sie chce przytulac i nie odstepuje mnie na krok.Mnie takie zachowanie drazni bo lubie miec swoja przesten.Drugi natomiast jest spontaniczny ,a zarazem ma charyzme.Potrafi wyrazic swoje zdanie i gdy cos mu nie pasuje w moim zachowani albo nie ma ochoty robic danej rzeczy to powie mi to w prost,a nie robi cos wbrew sobie tylko po to by mnie zadowolic. Chcialabym aby czesciej mnie przytulal ale wiem dobrze,ze ja tez nie beda go miziac na kazdym kroku. Tak wiem pokreceni jestesmy wiec pasujemy do siebie idealnie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.09.2016 11:37
zawsze mi się wydawało, że jestem materiałem na żonę. A tymczasem 36 lat na karku i obrączki ani widu, ani słychu...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo