7 pytań, które powinnaś mu zadać na pierwszej randce

Zapytaj go o to i daj czas na odpowiedź. Wtedy poczuje się ważny!
7 pytań, które powinnaś mu zadać na pierwszej randce
fot. iStock
08.09.2016

Na pierwszej randce rządzą określone zasady. Niemile widziane są rozmowy na temat poprzednich związków oraz wszystkich intymnych doświadczeń. To spotkanie powinno być na luzie i dać wam czas na oswojenie się ze sobą nawzajem. Warto jednak wykorzystać tę chwilę, aby dowiedzieć się o facecie jak najwięcej i oczarować go, jeżeli naprawdę okaże się wyjątkowy. Pod tym względem doskonale sprawdzi się konkretny zestaw pytań. Są one obowiązkowe na każdym spotkaniu, na którym nie chcesz wypaść banalnie. Dzięki nim uzyskasz na temat mężczyzny interesujące informacje i unikniesz pytań w stylu `Co chciałbyś robić w przyszłości?`, `Czym się interesujesz?`, itp.

Co chciałbyś robić za pięć lat?

Pięć lat brzmi dużo lepiej niż nieokreślona przyszłość, a poza tym większość ludzi może mieć problem z odpowiedzią na podobne pytanie. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad odległą przyszłością, co innego tą na najbliższe lata. To pytanie pozwoli Ci dowiedzieć się, gdzie facet chce studiować, pracować, czy chciałby mieć rodzinę, czy jest ambitny i wiele innych rzeczy.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

O czym marzyłeś, będąc dzieckiem?

Dzieciństwo kojarzy się z czasem beztroski, dlatego dobrze jest przypomnieć mężczyźnie ten okres. Powinnaś kojarzyć mu się z pozytywnymi chwilami. Dzięki odpowiedzi faceta poznasz jego stosunek do rodziny i dowiesz się czegoś na jej temat. Może usłyszysz jakieś śmieszne anegdoty, a tym samym rozbawisz go i zapewnisz wam obojgu przyjemną atmosferę.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

Jak powinna wyglądać idealna randka?

To pytanie doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy zorientujesz się, że on jest chętny do flirtu i sama będziesz miała na niego ochotę. Kiedy będziesz zadawać mu to pytanie, zadbaj żeby nie zachowywać się sztywnie i uśmiechnij się do niego uwodzicielsko. Gdy zacznie odpowiadać, zasugeruj się wskazówkami i postaraj się spełnić jego życzenie. Jeżeli zrewanżuje się tym samym pytaniem i podobnym zachowaniem, z pewnością możesz zaliczyć randkę do udanych.

Zobacz także: Czy to TEN JEDYNY? 21 pytań, które potwierdzą to (lub zaprzeczą) na 100 procent!

pierwsza randka

fot. Thinkstock

Jesteś zdenerwowany tak samo, jak ja?

Prawie każdy jest zdenerwowany na pierwszej randce, przynajmniej minimalnie. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że brak zdenerwowania jest w takim przypadku rodzajem jakiegoś społecznego upośledzenia. Kiedy zapadnie pomiędzy wami niezręczna cisza, możesz wykorzystać to pytanie. Z pewnością odrobinę rozluźni atmosferę i zapewni temat do rozmowy. Możecie nawet pożartować sobie z waszego zdenerwowania.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

Uprawiasz jakiś sport?

W tym pytaniu chodzi o to, aby `niechcący` wyrazić podziw dla jego osoby. Chyba nie trzeba dodawać, że faceci go uwielbiają. To jeden z najlepszych chwytów na mężczyznę. Pytając, czy on uprawia jakiś sport, obrzuć go spojrzeniem pełnym uznania. Możesz też spytać, co trenuje, bo ma świetną sylwetkę albo wymyślić jeszcze inne pytanie. Ważne, aby znaleźć dla niego dobre uzasadnienie i żeby nie wypadło sztucznie.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

Jaki jest Twój ulubiony dowcip?

Poczucie humoru jest bardzo ważne, także pod tym względem, żebyście się zgrali. Jeżeli nie trafi w Twój gust, pozostaje Ci jedynie udawać rozbawienie. Będziesz jednak wiedziała, że humor was nie połączy. Może okazać się oczywiście, że on nie ma ulubionego dowcipu, zapomniał albo będzie wstydził się opowiedzieć. Jeżeli chodzi o pierwszy przypadek, prawdopodobnie jest sztywniakiem albo ma poważne podejście do życia, bo kto z nas nie ma w zandarzu jakiegoś dowcipu? Ale być może właśnie takiego mężczyzny szukasz. Z kolei wstyd czy chwilowy zanik pamięci mogą świadczyć o tym, że bardzo go onieśmielasz.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

Co ostatnio czytałeś?

Dzięki temu pytaniu dowiesz się, czy on w ogóle czyta. Stosunek do czytania jest ważny, bo świadczy o chęci wzbogacania wiedzy, a także inteligencji. Czytanie aktywuje myślenie i poszerza horyzonty. Osoby, które czerpią swoją wiedzę wyłącznie z TV, często mają ograniczone poglądy i przeważnie nie potrafią powiedzieć niczego interesującego. Istotne jest także, co facet czyta, ale najważniejsze, że ma chęci i to lubi.

Zobacz także: Najbardziej obrzydliwe zwierzenia par w związkach, jakie kiedykolwiek słyszałyśmy!

Źródło: www.cosmopolitan.com

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 3.8 / 5
tryb przypuszczający (Ocena: 5) 09.09.2016 13:45
i jeszcze pytanko CZY CI STAJE? bo wiesz, jak nie, to nic, ale musimy szybko iqman zamówić w razie czego :D ej, dajcie spokój z tymi pytaniami jakby ktoś nie wiedział co ma mówić....t owszystko przychodzi intuicyjnie. a jeśli jest cisza, tzn że po prostu i tak by raczej nic z tego nie było...
odpowiedz
Anapolis (Ocena: 3) 08.09.2016 15:49
Myślę,że rozmowa na pierwszej randce powinna być spontaniczna, nie warto układać sobie z góry pytań. To randka, nie rozmowa kwalifikacyjna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.09.2016 10:36
Nie zadałabym żadnego z tych pytań. Pytania powinny czemuś służyć, a co mi z wiedzy np. o jego ulubionym dowcipie? Typowe zapychacze rozmowy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.09.2016 09:51
Prawie wszystkie te pytania są od czapy. Ja spotykam się z chłopakiem, który bardzo mi się podoba. Oboje jesteśmy dosyć pewni siebie, więc chyba żadne z nas się na pierwszej randce się nie denerwowało (mamy około 30 lat, doświadczenie i do tego był alkohol), dzięki temu było naprawdę fajnie. Świetnie się czujemy w swoim towarzystwie, a tu właśnie przeczytałam, że brak zdenerwowania na randce, " jest rodzajem jakiegoś społecznego upośledzenia". Fajnie ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.09.2016 08:05
"Co chciałbyś robić za pięć lat?" to randka, czy rozmowa o pracę?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie