REPORTAŻ: Rodzice faceta mnie nie akceptują!

Dziewczyny mają poważny problem. Czy istnieje jakieś wyjście z tych sytuacji?
REPORTAŻ: Rodzice faceta mnie nie akceptują!
fot. Thinkstock
11.09.2016

Jedną z przeciwności losu, z którą często muszą zmierzyć się zakochani, jest brak akceptacji ze strony rodziców. Przeważnie dotyczy on relacji pomiędzy `teściową` a `synową`, gdy ta pierwsza nie może pogodzić się z wyborem swojego syna. Każda matka pragnie dla dziecka jak najlepszej przyszłości, a ona bezpośrednio wiąże się z życiowym partnerem. Dlatego niektóre zatrzeżenia mają uzasadnione podstawy, ale inne już niekoniecznie.

Na naszą skrzynkę pocztową doszedł niedawno mail od Kamili. Dziewczyna skarży się na stosunki z matką chłopaka, ale nie jest w tym odosobniona. Wiele młodych kobiet ma podobny dylemat i opisuje go na forach internetowych. Kilka z nich udało nam się przekonać do krótkiej rozmowy.

`Bo jestem biedna i niewykształcona` - Kamila, 24 lata

- Pochodzę z niezbyt zamożnej rodziny. Moi rodzice nie mają wyższego wykształcenia. Mama pracuje w sklepie, a ojciec jest mechanikiem. Nie miałam pieniędzy na studia, więc można powiedzieć, że podzieliłam ich los. Ukończyłam jedynie technikum fryzjerskie. Ponieważ miałam dryg do strzyżenia, po jakimś czasie dostałam pracę w dobrym salonie, w dużym mieście. Tak poznałam Krystiana – prawnika z szanowanej rodziny. Jemu nie przeszkadzał zawód, który wykonuję, wręcz przeciwnie przechwalał się przed wszystkimi, jaka to nie jestem zdolna. Dzięki temu zaakceptowało mnie wielu jego znajomych, ale nie rodzice. Mama psycholog, a tata prezes. Odnoszą się do mnie w lekceważący sposób za każdym razem, kiedy się u nich pojawiam. Mama Krystiana raz otwarcie spytała się, czy nie przeszkadza mi brak wyższego wykształcenia. Tak naprawdę ciągle mi dogryzają i rzucają złośliwe uwagi. Niestety z szacunku do Krystiana nie mogę im nic powiedzieć.

Zobacz także: Uważaj, ten facet Cię skrzywdzi: 7 oznak, że ukochany jest jednocześnie Twoim największym wrogiem

jego rodzice mnie nie akceptują

fot. Thinkstock

`Bo przeze mnie nie dostał się na dobre studia` - Agnieszka, 20 lat

- Rodzice mojego faceta uważają, że odciągnęłam go od nauki. Jeżeli faktycznie przyczyniłam się do tego w jakiś sposób, to niespecjalnie. Przyznaję, że zakochaliśmy się mocno i więcej czasu spędzaliśmy na całowaniu i przytulaniu niż na nauce, chociaż matura zbliżała się wielkimi krokami. Stało się i nie cofniemy tego. Moim zdaniem trzeba się z tym pogodzić. Poza tym Krzysiek dostał się na studia, tylko nie na takie, jak chciał. Czy to jest jednak powód, aby mieć do mnie pretensje? Rodzice Krzyśka zabronili się nam spotykać, a ja mam oficjalny zakaz wstępu do ich domu. Czy to nie przesada?

jego rodzice mnie nie akceptują

fot. Thinkstock

`Bo pochodzę ze wsi` - Agata, 23 lata

- Niektórzy nadal myślą, że ludzie pochodzący ze wsi są gorsi. Nieobyci, niewykształceni i zacofani. Rodzice mojego faceta dowiedzieli się, że pochodzę ze wsi podczas obiadu zapoznawczego. Jego mama zakrztusiła się pomidorową. Byłam w szoku, bo nie sądziłam, że to dla kogoś może być problem. Rodzice Radka nic na to nie odrzekli, ale odczułam znaczne ochłodzenie atmosfery po tym wyznaniu. Na początku zwracali się do mnie po imieniu, a potem zaczęli mówić `Pani`. Tak jest do teraz. Zawsze czuję się u nich obco, chociaż rzadko pojawiam się w domu rodzinnym faceta. Zresztą on mi powiedział, że poprosili go, aby znalazł sobie inną dziewczynę. Nie ma dla nich znaczenia, że studiuję i jestem dobrze wychowana. Ważne jest, że pochodzę ze wsi. To jest dyskwalifikujące.

Zobacz także: PRZYGOTUJ SIĘ NA NAJGORSZE: 7 sygnałów, że on wkrótce z Tobą zerwie

 

jego rodzice mnie nie akceptują

fot. Thinkstock

`Bo jestem gruba` - Patrycja, 25 lat

- Przyznaję, że mam lekką nadwagę, ale nazywanie mnie grubaską jest przesadą. Nigdy w życiu nie przypuszczałam także, że z tego powodu będę dyskryminowana w rodzinie faceta. Gdy pojawiłam się u nich po raz pierwszy, zjedliśmy razem obiad. Kiedy przyszla pora na drugie danie, mama Maćka z dezaprobatą w oczach patrzyła się, jak nakładam na talerz schabowego. Zawsze mówię prosto z mostu, więc tym razem też nie przejmowałam się, że mówię do matki chłopaka. Spytałam się, czy coś się stało. Ona zmieszała się i bezczelnie stwierdziła, że myślała, iż się odchudzam. Potem dodała, że jeżeli chcę, może mi dać namiar na dietetyka. Wszystko się we mnie zagotowało, ale podziękowałam. Maciek akurat był w łazience, więc tego nie słyszał. Od tej pory cały czas mi dogryza. Oczywiście, gdy ukochanego nie ma w pobliżu. Pamiętam, że w Halloween powiedziała mi, że ja wcale nie muszę się specjalnie przebierać i malować , żeby udawać przerażającego stwora...

jego rodzice mnie nie akceptują

fot. Thinkstock

`Bo mój ojciec jest alkoholikiem` - Marika, 18 lat

- Mój facet pochodzi z tej samej miejscowości, co ja. Nie jest duża, więc mniej więcej wszyscy się znają i wiedzą, kto jest kim. Mój tata jest alkoholikiem. To nie jest żadna tajemnica. Niestety wiele osób ocenia mnie przez jego pryzmat, także rodzice mojego faceta. Gdy się u nich pojawiam, ignorują mnie, jakbym była powietrzem. Nikt nigdy nie zaproponował mi w tym domu nawet herbaty, no oczywiście oprócz ukochanego. Powiedział mi, że rodzicom chodzi o mojego ojca. Oni są przekonani, że nałogi się dziedziczy i chcą, aby się ze mną rozstał. Czarno to wszystko widzę, ale na szczęście Kacper nie ma zamiaru zrywać ze mną z tego powodu.

jego rodzice mnie nie akceptują

fot. Thinkstock

`Bo mam opinię łatwej` - Paulina, 22 lata

- Miałam burzliwą przeszłość, ale się uspokoiłam. Teraz jestem porządną dziewczyną, która nawet rozpoczęła studia. Niestety przeszłość ma znaczący wpływ na teraźniejszość. Mojemu facetowi nie przeszkadza, że miałam wielu partnerów, dostrzegł to, że się zmieniłam, jako jeden z niewielu ludzi dał mi szansę. Marcin bardzo mnie motywuje do pracy nad sobą i nie chcę go stracić. Jego rodzice są przeciwni naszemu związkowi. Poznaliśmy się, ale moja noga więcej nie przestąpi progu ich mieszkania. Mama Marcina prosto w twarz powiedziała mi, że jestem łatwa i nie życzy sobie, aby syn spotykał się z kimś takim. Mam sobie poszukać kogoś innego, bo jest dla mnie za dobry. Ja tylko sprowadzę go na manowce. Marcin protestował, ale na niewiele się to zdało. Liczymy, że po prostu pogodzą się z tym za jakiś czas.

jego rodzice mnie nie akceptują

fot. Thinkstock

`Bo nie lubię dzieci` - Magda, 25 lat

- Nie lubię dzieci i nie chcę ich mieć. Mój narzeczony to zaakceptował, ale gdy jego rodzice dowiedzili się o wszystkim, powiedzieli, że nie dadzą nam błogosławieństwa. Ich zdaniem dzieci to największy skarb. Są już na emeryturze i marzą o wnukach. Tomek jest jedynakiem, więc sprawa jest poważna. Moja osoba zagraża ich szczęściu. Ostatnio powiedzieli Tomkowi, że nigdy nie zaakceptują kobiety, która nie będzie chciała dać ich synowi potomka. Jesteśmy od nich trochę zależni, bo obiecali pomóc nam kupić mieszkanie. I co ja mam zrobić? Ja z kolei nigdy w życiu nie zgodzę się na dziecko.

Zobacz także: Te 7 cech wyglądu najbardziej przyciąga płeć przeciwną! Znajdziesz je u siebie?

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 4.79 / 5
gość (Ocena: 5) 14.09.2016 15:17
Przykro, że niektórzy są aż tak zamknięci. Rozumiem, że każdy rodzic martwi sie o przyszłość dziecka, ale zwykle niestety posuwają się za daleko.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.09.2016 01:16
U mnie chodzi o religię
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2016 06:04
Rodzice byłego też mnie nie akceptowali bo nie pochodziłam z bogatej rodziny. Dziś mówię 3 językami i zarabiam więcej niż ich synuś, który jest dalej u nich na garnuszku. Kij im w oko!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.09.2016 00:54
Kiedy dziewczyna uczepi sie faceta z zupelnie innej klasy spolecznej, to calkiem normalne ze jego rodzice jej nie akceptuja. To musi byc milosc, ale do pieniedzy, bo na tych samych falach raczej ciezko nadawac z kims z zupelnie innego swiata
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 11.09.2016 14:04
Nigdy w życiu nie dałabym się mamie mojego faceta, ani innym rodzicom. Na szczęście mam taki charakter, że nie dam po sobie jeździć i umiem się odezwać w swojej obronie i na szczęście mój mężczyzna też to potrafi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie