Pierwszy pocałunek z chłopakiem: Praktyczny poradnik dla debiutantek

On będzie wniebowzięty!
Pierwszy pocałunek z chłopakiem: Praktyczny poradnik dla debiutantek
Fot. iStock
28.08.2016

Myśląc o „pierwszym razie”, odruchowo wyobrażamy sobie inicjację seksualną. To jednak dopiero kolejny etap znajomości. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od pocałunku. Pierwszy kontakt usta-usta jest równie stresujący, co wspólnie spędzona noc. Zwłaszcza, że dochodzi do niego niespodziewanie i bez specjalnego przygotowania. Warto jednak pomyśleć, jak powinno to wyglądać.

Nie oczekuj, że z miejsca staniesz się mistrzynią pocałunków. To wymaga wprawy i wielu prób. Najważniejsze jest to, by obie strony czerpały z tego przyjemność, a wspomnienia o pierwszym namiętnym buziaku wywoływały uśmiech na twarzy.

Oto kilka kwestii, z którymi musisz się liczyć. Pamiętaj o nich, kiedy Wasze usta się zetkną, a na pewno nie będzie źle!

Zobacz również: Pocałunek bez wad: 7 trików, które powinna znać każda dziewczyna

pierwszy pocałunek

fot. Thinkstock

Zastanów się, czy tego chcesz

Może się zdarzyć, że chłopak zainicjuje pocałunek. To nie oznacza, że nie masz już wyboru i musisz odwzajemnić jego gest. Jeśli boisz się tak bliskiego kontaktu i uważasz, że nie jesteś na to jeszcze gotowa - powiedz mu o tym wprost. W ramach pocieszenia, żeby go nie urazić, możesz go w zamian przytulić i powiedzieć, że jest dla Ciebie ważny, ale powinien jeszcze chwilę zaczekać. W relacjach damsko-męskich nie warto się spieszyć i robić cokolwiek wbrew sobie. Pocałunek bez chemii i tak się nie uda.

Zobacz także: Jak pocałować chłopaka?

pierwszy pocałunek

fot. Thinkstock

Oceń, czy chcesz to zrobić właśnie z nim

Czasami dochodzimy do wniosku, że chcemy wreszcie spróbować czegoś nowego. To jednak nie powód, by robić to z pierwszym lepszym chętnym. Fakt, że marzysz o pocałowaniu chłopaka, nie powinien decydować o tym, że skierujesz swoje usta w kierunku kogoś, z kim tak naprawdę niewiele Cię łączy. Z pocałunkiem jest jak z seksem - smakuje najlepiej, kiedy towarzyszy mu uczucie. Pamiętaj, że pierwszy raz (także pocałunek) zdarza się jednokrotnie. Już tego nie powtórzysz. Ważne, by partner był tego godzien.

pierwszy pocałunek

fot. Thinkstock

Daj się porwać emocjom

Kiedy jesteś już przekonana, że chcesz się całować i masz obok siebie chłopaka na którego punkcie szalejesz - po prostu działaj. Nie zastanawiaj się nad tym, czy robisz to za szybko, zbyt wolno, a może ustawiłaś głowę pod złym kątem. Dopóki odczuwasz przyjemność, a partner nie protestuje - wszystko jest w porządku. To nie czas na rozmyślanie i analizowanie każdego szczegółu. W tak intymnych momentach liczy się przede wszystkim spontaniczność i odrobina szaleństwa.

Zobacz również: 7 najbardziej uwodzicielskich sposobów, by zainicjować pocałunek

 

pierwszy pocałunek

fot. Thinkstock

Nie patrz mu w oczy

Prawdopodobnie nawet nie będziesz próbowała, bo w chwilach uniesienia odruchowo je zamykamy. Gdyby jednak tak się nie stało - lepiej przymknij oczy. Świdrujący wzrok działa na mężczyzn krępująco. Zamiast robić swoje, partner będzie próbował z nich wyczytać Twoje emocje. W przypadku pocałunku to całkowicie zbędne, bo namiętność odczuwa się poprzez dotyk. Być może dziwnie to zabrzmi, ale praca języka i głaskanie jego szyi całkowicie wystarczy. Na głębokie spojrzenia prosto w oczy przyjdzie czas po wszystkim.

pierwszy pocałunek

fot. Thinkstock

Nie bój się jego języka

To powinno być oczywiste, ale dla niektórych debiutantów nie jest. Namiętny pocałunek nie ogranicza się wyłącznie do złączenia warg partnerów. Cały akt rozgrywa się znacznie głębiej, bo wewnątrz ust. Za pierwszym razem może to być dziwne uczucie, ale nie ma się czego obawiać. Jego język nie zrobi Ci krzywdy. Pozwól mu się swobodnie poruszać i odwzajemnij się tym samym. Szybko się przyzwyczaisz i już nigdy nie będziesz chciała przestać!

 

pierwszy pocałunek

fot. Thinkstock

Zrób coś z rękami

Usta odgrywają oczywiście główną rolę, ale to nie wszystko. Wypadałoby zrobić coś także z rękami. Kiedy zwisają bezwładnie, może to zostać źle odebrane przez partnera. Postaraj się go objąć. Głaszcz jego szyję, włosy, pieść uszy, opieraj się o jego klatkę piersiową. Żeby pocałunek został uznany za perfekcyjny, musi między Wami iskrzyć. Zbliżenie usta-usta nie wystarczy. W tym momencie powinno przemawiać całe Twoje ciało. On to na pewno doceni.

 

pierwszy pocałunek

fot. Thinkstock

Sprowokuj, by prosił o więcej

Idealny pocałunek nie może być zbyt krótki, ale to nie powód, by przyssać się do siebie i nie przestawać. Żeby podkręcić atmosferę, warto w pewnym momencie się wycofać. Spuścić wzrok, uśmiechnąć się, dotknąć go dłonią. Jeśli zaiskrzyło - możesz być pewna, że za chwilę Wasze usta znowu się połączą. Nie będzie potrafił się powstrzymać, by nie zainicjować kolejnego pocałunku.

Zobacz również: Na czym polega chrupiący pocałunek?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
m.l (Ocena: 5) 12.06.2019 10:28
troche mi to pomogło
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie