7 sygnałów, że on ZBYT SZYBKO wyznał Ci miłość (i było to nieszczere)

Definitywnie nie wróży to nic dobrego.
7 sygnałów, że on ZBYT SZYBKO wyznał Ci miłość (i było to nieszczere)
Fot. Thinkstock
08.08.2016

Największym pragnieniem zakochanej dziewczyny jest usłyszeć z ust mężczyzny `Kocham Cię`. Są faceci, którzy długo zwlekają z tym wyznaniem. Natomiast inni potrafią zadeklarować uczucie już na pierwszej randce. Większość jednak jest ostrożna i rozważa wypowiedzenie magicznych słów.

Kobiety bardzo się denerwują i przeżywają, gdy nie mogą doczekać się wyznania miłości ze strony mężczyzny. Mijają miesiące, czasami lata, a żadna deklaracja nie pada. Zamiast tego zakochana może usłyszeć: `Zależy mi na Tobie` albo `Przecież wiesz, że chcę z Tobą być`. Definitywnie nie wróży to nic dobrego. Są jednak dziewczyny, które mają inny dylemat. Zastanawiają się, czy wyznanie miłości przez faceta nie nastąpiło zbyt wcześnie i było prawdziwe. Jeżeli tak, ich sytuacja również może się stać nieciekawa.

Każdy związek jest inny, ale trzeba rozważyć wszystkie okoliczności i przeanalizować zachowanie mężczyzny. W tych przypadkach powinnaś zachować ostrożność z przyjęciem jego słów jako prawdziwe.

Zobacz także: Idealna różnica wieku w związku istnieje! Ile lat może nas dzielić?

on mnie kocha

Fot. Thinkstock

Jesteście razem mniej niż 4-6 miesięcy

To taka umowna granica, kiedy facet zazwyczaj mówi dziewczynie `Kocham Cię`. Wszystko zależy jeszcze od tego, jak często para się spotyka. Niektórzy widują się raz lub dwa razy na tydzień. Inni z kolei codziennie. W tym drugim przypadku kobieta szybciej może spodziewać się wyznania. Jeżeli zdarzy się jednak, że facet wyzna miłość np. po tygodniu lub dwóch, lepiej nie brać tego na poważnie. On prawdopodobnie tylko się zauroczył, doświadczył intensywnych emocji, których nie należy mylić z prawdziwą miłością. Jak można pokochać osobę, której się prawie nie zna? Doktor socjologii na Uniwersytecie w Waszyngtonie – Pepper Schwartz - twierdzi, że jest wielkim zwolennikiem czasu w tym przypadku.

on mnie kocha

Fot. Thinkstock

Nie uprawialiście jeszcze seksu

Niektórzy faceci mówią `Kocham Cię` dziewczynie tylko po to, aby zaciągnąć ją do łóżka. Jeżeli jeszcze nie spaliście ze sobą, a on daje Ci do zrozumienia, że bardzo by już chciał, uważaj. Jest duże prawdopodobieństwo, że on niedługo zadeklaruje uroczyście swoje uczucie do Ciebie, ale jego intencje mogą być niezbyt szlachetne. Czasami im dłużej go przetrzymujesz, tym szybciej usłyszysz wyznanie. Musisz tylko odróżnić, czy naprawdę płynie prosto z serca i nie jest tandetnym chwytem.

Zobacz także: SPRAWDZIAN UCZUĆ: 7 rzeczy, które zrobi dla Ciebie facet tylko wtedy, jeśli naprawdę Cię kocha

on mnie kocha

Fot. Thinkstock

Nie stworzyliście dobrej podstawy dla związku

Aby stworzyć tę dobrą podstawę trzeba widywać się na początku co najmniej dwa razy w tygodniu. Częstotliwość spotkań świadczy o tym, jak bardzo jesteście w stanie nagiąć dla siebie napięty grafik. Czasami pojawia się okres, kiedy faktycznie niemożliwe jest spotykać się częściej niż raz w tygodniu, ale generalnie to za rzadko jak na parę, która dopiero wkracza w poważną fazę związku. Umiejętność rezygnacji z niektórych przyjemności czy przekładania spotkań, żeby spotkać ukochaną osobę, świadczy o poważnych zamiarach wobec niej. Jeżeli nie możesz z czystym sumieniem powiedzieć, że Wasz związek ma już solidne podstawy, a on wyznał Ci miłość, nie licz na miłość do grobowej deski.

on mnie kocha

Fot. Thinkstock

On niejasno mówi na temat przyszłości, zastanawiasz się, czy jest w niej miejsce dla Ciebie

Kobieta, która słyszy, że mężczyzna ja kocha, interpretuje to zupełnie inaczej niż facet. Dla niego oznacza to ten konkretny moment i najbliższą przyszłość w najbardziej optymistycznej wersji. Ona z kolei od razu odbiera wyznanie w kontekście całego życia. Już po chwili widzi się jako jego żona i matka dzieci. Kiedy on wyznał Ci miłość, ale niechętnie mówi na temat waszej wspólnej przyszłości lub unika tego tematu, być może zrobił to pod presją, aby Cię zbyć albo ma w tym jeszcze inny cel.

on mnie kocha

Fot. Thinkstock

Mówi to pod wpływem chwili

Są takie chwile zapomnienia, że człowiek mówi różne rzeczy. Facet może wyznać kobiecie miłość podczas pocałunku, podczas uprawiania miłości albo kiedy czegoś od niej chce. Emocje często zagłuszają rozsądek, ale nie są najlepszym doradcą – po prostu zamazują realny obraz sytuacji. W początkowej fazie zauroczenia często bardziej chodzi o uczucie podekscytowania czy nawet chęć stworzenia silniejszej więzi. `Kocham Cię` wypowiedziane pod wpływem chwili nie ma wiele wspólnego z `Kocham Cię`, do którego facet się przygotowywał i wyznał je po dłuższym czasie.

on mnie kocha

Fot. Thinkstock

Mówi to, aby Cię pocieszyć

Kiedy podzieliłaś się z nim trudnym doświadczeniem, np. opowiedziałaś o śmierci dziadka, on może poczuć presję, żeby Cię pocieszyć. Dlatego często w takich sytuacjach zdarza się, że mężczyzna mówi dziewczynie `Kocham Cię`. Podobnym wyznaniom sprzyjają intymne rozmowy i wzruszające momenty. Pod ich wpływem można powiedzieć coś niezgodnego z prawdą. Jeżeli to był jednorazowy przypadek, nie łudź się, że uczucie jest prawdziwe.

on mnie kocha

Fot. Thinkstock

Czujesz się niezręcznie, bo nie możesz powiedzieć jeszcze tego samego

Zazwyczaj to kobiety są bardziej uczuciowe. Mają także intuicję. Jeżeli zależy Ci na facecie, ale nie czujesz między Wami bliskości na tyle dużej, aby powiedzieć, że go kochasz, on raczej także nie ma solidnych podstaw do tego wyznania. Bliskość, dzięki której dwoje ludzi czuje się związanych niewidzialną więzią i potrafi porozumiewać się bez słów, jest podstawą prawdziwej miłości. Kiedy jego wyznanie wywołuje uczucie niezręczności i masz wrażenie, że to za wcześnie, coś jest nie tak. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że on się pomylił co do własnych uczuć. Zapytaj go, co dokładnie ma na myśli, czym jest dla niego miłość do Ciebie.

Zobacz także: TOP 5: Na co większość kobiet nie zdecydowałaby się w łóżku?

 

Źródło: www.sheknows.com

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.08.2016 11:01
nie wiem czy bardziej przeraża mnie czy smuci fakt, że według tego najpierw idzie się do łóżka, a dopiero potem można powiedzieć "kocham"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2016 07:41
pracuje w warszawie, chłopak w rodzinnym mieście oddalonym 200 km. widujemy się raz w tygodniu, czy to znaczy że nigdy nie stworzymy dobrego zwiazku żalosne
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo