WYZNANIA: Dlaczego nasz związek nie przetrwał?

Nie popełnijcie tych samych błędów! Większości z nich można uniknąć.
WYZNANIA: Dlaczego nasz związek nie przetrwał?
fot. Thinkstock
21.07.2016

Nawet największa miłość natrafia na przeszkody. Są nimi różnice kulturowe i wyznaniowe, problematyczni członkowie rodziny czy odmienne charaktery. Wszystko zależy od wytrwałości, siły uczucia i stopnia pielęgnacji związku. Wysatrczy, że jedna z osób przestanie się starać i dalsza egzystencja relacji staje pod znakiem zapytania.

Najczęściej powodem rozstania zakochanych nie są jednorazowe wypadki losu, ale problemy, które z dnia na dzień stają się poważniejsze i bardziej drażniące.

Co sprawia, że ludzie się rozstają? To pytanie zadałyśmy kilkunastu znajomym osobom. Z pomocą przyszedł nam również portal elitedaily.com, na którym zebrano wypowiedzi kobiet oraz mężczyzn. W skrócie opowiedzieli swoje historie. Niektóre przyczyny rozstania były naprawdę zaskakujące...

Zobacz także: 21 stuprocentowych oznak, że ON CIĘ KOCHA

przyczyny rozstań

fot. Thinkstock

Wyznanie nr 1

- Mój chłopak był za bardzo przywiązany do swojej rodziny. Potrafił odwoływać nasze spotkania, żeby pomóc mamie w naprawie żelazka. To nie były jednorazowe `wykroczenia`, ale sytuacje, które powtarzały się kilka razy w miesiącu. Nie chciałam być dla niego mniej ważna niż rodzina. Jej członkowie wszystko zniszczyli.

Wyznanie nr 2

- Ja i mój facet dostaliśmy zwierzaka. Niepozorny podopieczny doprowadził do naszego rozstania. Na szczęście nie mamy dzieci.

przyczyny rozstań

fot. Thinkstock

Wyznanie nr 3

- Byliśmy razem przez 5 lat, ale teraz wszystko skończone. Jego długi zniszczyły naszą relację.

Wyznanie nr 4

- Okazało się, że byłam nadopiekuńcza w stosunku do faceta. Myślałam, że jeżeli będę codziennie gotować mu obiady i dzwonić do niego za każdym razem po wizycie, aby sprawdzić, czy bezpiecznie dotarł do domu, zademonstruję mu w ten sposób troskę. Dla mnie to był przejaw miłości, a dla niego nienormalności.

Zobacz także: WASZE HISTORIE: `Jak wyglądał mój związek z Arabem?`

przyczyny rozstań

fot. Thinkstock

Wyznanie nr 5

- To ja zrujnowałam nasz związek. Nie potrafiłam się komunikować z facetem, pytać i słuchać go. Kłóciliśmy się cały czas i w końcu to doprowadziło do końca. Teraz wszystko jest skończone, widzę bardzo wyraźnie, gdzie popełniłam błąd, ale zupełnie nie mam pojęcia, co robić.

Wyznanie nr 6

- Zbyt dużo myślałem i niepokoiłem się o wszystko. To zrujnowało mój związek. Wiem, że gdybym ją odzyskał, historia potoczyłaby się dokładnie w ten sam sposób. Chyba zaczynam być szalony.

przyczyny rozstań

fot. Thinkstock

Wyznanie nr 7

- Facet rzucił mnie, bo zbyt wiele pieniędzy wydawałam na ubrania. To on utrzymywał cały dom, robił zakupy, płacił rachunki, itd. Ja wydawałam całą pensję na swoje przyjemności. Potrafiłam wydać wszystko jednego dnia na torebkę czy buty. Nie potrafiłam przestać. Miłość do zakupów okazała się silniejsza. Teraz mam problem, bo muszę utrzymywać się sama.

Wyznanie nr 8

- Mój facet potrafił całymi wieczorami oglądać filmy porno. Nawet ja w koronkowej bieliźnie nie byłam w stanie zainteresować go bardziej. Nie mogłam tego znieść i skończyłam z nim. Z tego co wiem, obecnie nikogo nie ma. Chyba żadna dziewczyna nie wytrzymałaby czegoś podobnego.

przyczyny rozstań

fot. Thinkstock

Wyznanie nr 9

- Zerwaliśmy przez to, że nie mogliśmy dogadać się w kwestii, gdzie pojedziemy na urlop. Mamy różne pasje i lubimy spędzać czas w inny sposób. To nas podzieliło. Nikt nie powie mi, że można być razem, mając jednocześnie zupełnie inne hobby.

Wyznanie nr 10

- Nasz związek nie wytrzymał dłuższej rozłąki. Ja studiowałam w Poznaniu, a mój facet mieszkał w Warszawie. Po jakimś czasie kontaktowaliśmy się ze sobą coraz rzadziej i miłość umarła śmiercią naturalną. Być może nie byliśmy jeszcze wystarczająco dojrzali.

przyczyny rozstań

fot. Thinkstock

Wyznanie nr 11

- Facet rzucił mnie, bo nie mógł znieść, że mam kolegów. Łączyły nas wyłącznie koleżeńskie relacje, ale nie mogłam i nie miałam zamiaru zrywać z nimi kontaktów. Spotykaliśmy się, aby razem jeździć na rolkach. Mój były nie rozumiał tej pasji i chciał, żebym cały wolny czas poświęcała tylko jemu.

Wyznanie nr 12

- Podzieliła nas religia. Ja byłam ateistką, a on katolikiem. Jego wyznanie za bardzo mi przeszkadzało. Uważam, że inteligentni ludzie w nic nie wierzą i liczą tylko na siebie.

Zobacz także:  Co faceci mówią w trakcie seksu, a co tak naprawdę... myślą!

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo