7 powodów, dlaczego warto zainteresować się ŻONATYM mężczyzną

Podobno większość z nas gustuje w zajętych facetach. Nie bez przyczyny.
7 powodów, dlaczego warto zainteresować się ŻONATYM mężczyzną
fot. Thinkstock
23.07.2016

Kiedy rozglądasz się za nową miłością, kierujesz się najróżniejszymi przesłankami. Najważniejsza z nich wydaje się oczywista - kandydat powinien być wolny. Związek z zajętym mężczyzną niczego dobrego nie wróży. Żadna kobieta nie zasługuje na to, by inna odebrała jej męża. Tracey Cox, publicystka portalu „Daily Mail”, nie jest w tym temacie aż tak radykalna. Specjalistka ds. związków rozumie panie, które marzą o romansie z żonatym.

Jej zdaniem, aż 90 procent z nas przejawia tego rodzaju pragnienia. Facet, który założył już rodzinę, nie bez powodu wydaje nam się bardziej atrakcyjny, a jego zdobycie staje się prawdziwym wyzwaniem. Ekspertka twierdzi, że jesteśmy do tego niemal genetycznie zaprogramowane. Mając do wyboru singla i żonatego - odruchowo skupiamy całą uwagę na tym drugim.

Dlaczego tak się dzieje? Poznaj kilka powodów, które sprawiają, że zajęty mężczyzna nie ma sobie równych.

Zobacz również: Związek ze zranionym mężczyzną: 7 rzeczy, o których musisz pamiętać

 

związek z żonatym

fot. Thinkstock

Tak działa przyroda

Ekspertka przytacza wyniki badań, które potwierdzają, że zajęte jednostki zawsze wydają się atrakcyjniejsze. Nie chodzi wyłącznie o ludzi. W świecie zwierząt działa to dokładnie tak samo. Jeśli samiec ma już „rodzinę”, to znaczy, że sprawdza się w tej roli. Jednostki samotne z góry wydają się podejrzane. Jeśli nikt wcześniej ich nie chciał, to musi być z nimi coś nie tak. Wniosek jest prosty - podrywając żonatego faceta jesteś usprawiedliwiona.

 

związek z żonatym

fot. Thinkstock

To oznacza, że nadaje się do związku

Żonaty mężczyzna jest żywym dowodem na to, że trwała relacja dwóch osób jest możliwa i on doskonale odnajduje się w takim układzie. Musi mieć dobry charakter, a także być świetnym kochankiem, skoro udało mu się trafić przed ołtarz. Jeśli inna kobieta ślubowała mu miłość do grobowej deski, to po prostu porządny człowiek. Z singlami nigdy nic nie wiadomo - może źle trafili, a może się do tego nie nadają.

 

związek z żonatym

fot. Thinkstock

Potrafi się zaangażować

Nie każdy facet jest gotowy na małżeństwo. Skoro jemu się to przydarzyło, to znaczy, że myśli o kobietach bardzo poważnie. Na pewno nie jest nieodpowiedzialnym lekkoduchem. Wręcz przeciwnie - skoro dał się usidlić, to musi być romantykiem spragnionym uczucia na całe życie. Według ekspertki, inwestycja w związek z kimś takim (nawet jeśli doprowadzi do jego rozwodu), zawsze się zwróci.

Zobacz również: 8 sygnałów, które świadczą o tym, że Twój związek lada moment się rozpadnie

 

związek z żonatym

fot. Thinkstock

Wiesz, jakim będzie mężem

W większości przypadków sytuacja wygląda bardzo podobnie. To nie tak, że zobaczyłaś go na ulicy i z miejsca się zakochałaś. Najprawdopodobniej znasz go od dłuższego czasu. Podobnie jak jego żonę. Obserwujesz ich razem i wiesz, w jaki sposób on ją traktuje. Możliwe, że znasz ich małżeńskie sekrety, bo ona czasem ci się zwierza. Nie opierasz swoich uczuć na wyobrażeniach, ale faktach. A skoro próbujesz go zdobyć, to musi być tego wart.

 

związek z żonatym

fot. Thinkstock

Nie myśli tylko o seksie

Samotni mężczyźni często nie wiedzą czego chcą. Wchodzą w związki, chociaż tak naprawdę zależy im wyłącznie na fizycznej satysfakcji. Szukają kochanki, a nie pokrewnej duszy. Żonaty facet raczej na brak możliwości rozładowania seksualnego napięcia nie narzeka. Jeśli spogląda na ciebie łaskawym okiem, to nie dlatego, że myśli tylko o jednym. W domu ma kobietę, z którą może się kochać codziennie. Musi chodzić o coś więcej.

 

związek z żonatym

fot. Thinkstock

Wie, na czym polega dorosłe życie

Małżeństwo to nie tylko związek w sensie emocjonalnym. To także instytucja. Wspólne mieszkanie, godzenie różnych potrzeb, płacenie rachunków, szukanie kompromisów. Wiążąc się z facetem, który zasmakował życia męża, masz pewność, że nie ma nierealistycznych oczekiwań. Doskonale wie, że bycie razem to nie tylko przyjemności, ale także obowiązki. Trudno powiedzieć to samo o statystycznym singlu.

 

związek z żonatym

fot. Thinkstock

Możesz go uszczęśliwić

Według specjalistki, nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli próbujesz poderwać żonatego mężczyznę, a on odwzajemnia zainteresowanie - najwidoczniej wcale nie jest mu tak dobrze. Jego małżeństwo pozostawia sporo do życzenia, a ty możesz to naprawić. Zajmując miejsce tej poprzedniej. Dla niego nigdy nie będziesz tą, która żeruje na cudzych mężach. Staniesz się bohaterką, która pozwoliła mu się uwolnić.

Zobacz również: Poznaj przyczynę zdrady w związkach!

Polecane wideo

Komentarze (35)
Ocena: 3.51 / 5
Alpha (Ocena: 5) 17.05.2021 11:04
Ograniczone opinie ludzi, którzy w życiu nic nie przeżyli i chętnie łykają debilizmy, które do głowy wtłoczył im kościół i władcy. A ja mam w dupie wasze normy społeczne i żyje mi się świetnie. Dobry artykuł, a Ci oburzeni niech idą do kościoła, żeby im ksiądz dokładniej określił jak mają żyć,
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2020 17:00
Jestem facetem. Aż musiałem przeczytać ten artykuł w celu upewnienia się, że to nie clickbait. I nie mogę uwierzyć w to, co przeczytałem. Jak można w ogóle proponować komukolwiek rozbijanie cudzych związków?! Mało tego - taka generalizacja i stereotypowe traktowanie singla: "Jednostki samotne z góry wydają się podejrzane. Jeśli nikt wcześniej ich nie chciał, to musi być z nimi coś nie tak. Wniosek jest prosty - podrywając żonatego faceta jesteś usprawiedliwiona" - co to w ogóle ma być?! Idąc tym tokiem myślenia, kompletnie nie warto szukać partnera, bo singlem rodzi się każdy z nas. Tylko żonaci są czegoś warci... Teorie nie powiem skąd, służące jedynie temu, by krzywdzić drugiego człowieka i usprawiedliwiać własną podłość. Bo jak inaczej można nazwać uwodzenie zajętych facetów? Brak słów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 27.07.2016 22:08
Patolusy pisały ten tekst. Samo kurest*o!!!!
odpowiedz
zszokowana (Ocena: 1) 26.07.2016 11:54
Żenada. Żonaty facet, który się poddaje takiej idiotce -"bohaterce" jak to ją w artykule nazwano - jest nic niewart i właśnie do związku się nie nadaje. Autor ma papkę zamiast mózgu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2016 18:16
Nie wiążę się z żonatymi, ale mam jakiegoś okropnego pecha, że to oni biegają za mną. Starsi młodsi, dopiero po ślubie, czy z dłuższym stażem. Nie ma takiego żonatego faceta, który by nie uległ, gdybym tylko kiwnęła małym palcem. Napawa mnie to obrzydzeniem i przez to nie mogę sobie ułożyć życia, bo jak pomyślę o tych wszystkich przykładnych tatusiach i mężach, którzy składali mi niemoralne propozycje, to uznaję że nie ma przyzwoitych facetów na tym świecie. Oczywiście wszyscy szczęśliwi w związkach, żony dzieci, kościół co niedziela itp.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie