6 rzeczy, przez które nawet idealna kobieta nigdy nie znajdzie faceta

Eksperci zajmujący się związkami nie mają wątpliwości. W tym tkwi problem.
6 rzeczy, przez które nawet idealna kobieta nigdy nie znajdzie faceta
Fot. Thinkstock
13.07.2016

Możesz się zarzekać, że jesteś singielką, bo tego właśnie chciałaś. Czasami chwila samotności każdemu się przydaje, ale jak długo można? Spragniona bliskości kobieta prędzej czy później pomyśli o stworzeniu związku. Gorzej, jeśli pomimo prób nic z tego nie wychodzi i żyjesz w pojedynkę wbrew własnej woli. Wtedy należałoby się nad sobą zastanowić i zrozumieć, co robisz źle.

Jeśli masz z tym problem, chyba czas posłuchać ekspertów. Portal „Daily Mail” przepytał na tę okoliczność kilku specjalistów od spraw relacji damsko-męskich. Psychologowie, terapeuci i trenerzy rozwoju osobistego stworzyli listę największych przeszkód, które skazują Cię na niepowodzenie. Co pocieszające, na wszystkie z nich masz wpływ.

Dlaczego, choć dwoisz się i troisz, żaden facet nie jest w stanie Cię docenić? Sprawa jest prostsza, niż może się wydawać…

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Dlaczego 25-letnia singielka to już stara panna?

 

dlaczego jestem sama

fot. Thinkstock

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Mówiąc wprost - ośmieszasz się na Facebooku lub Instagramie, a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. To ogromny błąd, bo dziś, zanim do kogoś się zbliżymy, najpierw sprawdzamy jego aktywność w Internecie. Kompromitujące zdjęcia, zbyt ostre poglądy polityczne, błędy językowe - Twoja obecność w Sieci składa się z wielu drobnych szczegółów, które mogą odepchnąć od Ciebie każdego adoratora.

 

dlaczego jestem sama

fot. Thinkstock

TWOJE NASTAWIENIE

Nie owijając w bawełnę - najgorsze są desperatki, które szukają partnera za wszelką cenę. Mężczyźni wyczuwają to na kilometr i rzadko kiedy mają ochotę brać udział w takim spektaklu. Im bardziej się starasz, tym mniej z tego wychodzi. Co oczywiście nie oznacza, że powinnaś sobie zupełnie odpuścić i liczyć na to, że książę i jego koń trafią do Ciebie przypadkiem. Wykazuj zainteresowanie, ale nie użalaj się nad sobą.

 

dlaczego jestem sama

fot. Thinkstock

JESTEŚ WYBREDNA

To nic złego, że masz swoje wyobrażenie idealnego faceta. Jeśli jednak od lat go poszukujesz i żaden kandydat nawet się do niego nie zbliżył - chyba powinnaś nieco spuścić z tonu. Nie oznacza to, że warto wiązać się z pierwszym lepszym. Obniż jednak swoje wymagania i zamiast księciem, zainteresuj się mężczyzną z krwi i kości. Takim pełnym zalet, ale i z widocznymi wadami. Prawdziwe życie to przecież nie bajka.

Zobacz również: 7 rzeczy, które musisz zrobić jako singielka

dlaczego jestem sama

fot. Thinkstock

MASZ SWÓJ TYP

Wszystko sprowadza się do tego, że wymyśliłaś sobie chłopaka, który po prostu nie istnieje. Szukanie szczęścia w miłości z nastawieniem, że zakochasz się wyłącznie w ciemnowłosym prawniku, który kocha dzieci, a po godzinach bezinteresownie pomaga biednym to strategia z góry skazana na porażkę. Życie uczuciowe to prawdziwe emocje, a nie chłodna kalkulacja. Jeśli zauroczy Cię ktoś zupełnie inny - nie skreślaj go, bo nie pasuje do wzorca.

 

dlaczego jestem sama

fot. Thinkstock

WCIĄŻ MYŚLISZ O BYŁYM

To chyba najgorsze, co może się zdarzyć. Dopóki nie zamkniesz tego etapu i nie zapomnisz o swoim eks, dopóty Twoje życie uczuciowe będzie przypominało koszmar. Musisz się z niego raz na zawsze wyleczyć. Koniec z fantazjowaniem o tym, że kiedyś do Ciebie wróci. Dosyć porównywania innych facetów do niego. Czas przestać myśleć o tym, jak on by się zachował i co by powiedział i dlaczego byłoby to lepsze, niż to, co reprezentuje sobą nowy adorator.

dlaczego jestem sama

fot. Thinkstock

JESTEŚ ZBYT RADYKALNA

Faceci często bronią swoich racji do ostatniej kropli krwi, ale od płci pięknej wymagają jednak czegoś innego. Eksperci są zgodni, że poglądy polityczne lub światopoglądowe mogą odebrać Ci szansę na szczęście w miłości. Nikt nie twierdzi, że powinnaś z nich zrezygnować i przestać myśleć, ale zastanów się nad tym, jak je wyrażasz. W podzielonym polskim społeczeństwie chyba najlepiej rozumiemy, o co w tym chodzi.

Zobacz również: Tego nigdy nie mów, jeśli on zapyta cię czemu jesteś singielką

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.62 / 5
gość (Ocena: 5) 27.07.2016 21:58
...blądynki górą?,bo głupie, i puste?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.07.2016 22:54
blondynka, najlepiej kiepsko ufarbowana, nie musi być ładna z twarzy, ale z warunkami z przodu i z tyłu, mało myśląca - nigdy nie będzie sama! 80 procent moich kolegów ze studiów tylko z takimi się prowadza, i z takimi się żeni! czar pryska później ;) pojedyncze przypadki chodzą z innymi typami dziewczyn: tzw. normalne, intelektualistki, artystki itp. ale blondyny górą...
zobacz odpowiedzi (2)
Iza (Ocena: 4) 13.07.2016 23:39
http://jak-podniecic-kobiete.przydatnastrona.pl/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2016 09:12
czyli najlepiej być milutką, uległą, niemyślącą i nie posiadającą zdania na żaden temat ... jednym słowem ciele :D zresztą jaki facet chciałby mieć mądrą kobietę, która ma swoje poglądy i nie da się nabrać na tanie ściemy
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 13.07.2016 08:16
Możesz się zarzekać, że jesteś singielką, bo tego właśnie chciałaś. - dlaczego zarzekanie się, ja np. byłam tak zraniona przez facetów, że mówię w prost nie stać mnie na utrzymywanie faceta, więc jestem sama.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie