Dlaczego wolimy brzydali?

Dlaczego piękne kobiety wiążą się z brzydkimi facetami?
Dlaczego wolimy brzydali?
Fot. Thinkstock
27.06.2016

Kobiety pytane o to, jaki jest ich mężczyzna marzeń, często odpowiadają, że przede wszystkim przystojny. Na liście życzeń znajdują się także inne cechy. Można wyróżnić życiową zaradność, wierność oraz poczucie humoru. Są jednak kobiety, i to piękne, które spotykają się z brzydalami. Wbrew pozorom ci mężczyźni nie mają na koncie milionów, nie jeżdżą szybkimi samochodami i nie są mistrzami w opowiadaniu zabawnych anegdot. Co zatem przyciąga do nich płeć piękną?

Na podstawie anonimowej ankiety publikujemy wypowiedzi, które powtarzały się najczęściej.

`Bardziej się stara`

Mężczyzna, który nie grzeszy urodą, ma świadomość, że musi nadrabiać innymi cechami, żeby przyciągnąć kobietę. Są faceci z takim spojrzeniem i uśmiechem, że dziewczynom od razu miękną kolana. Brzydale mogą o tym pomarzyć, ale nie znaczy to, że rezygnują z rywalizacji o damskie serca. Ich największą bronią jest traktowanie kobiet jak księżniczek. Rozpieszczają swoje wybranki kwiatami, prawią komplementy, zabiegają o spotkania, co w końcu przynosi owoce. Dziewczyny zakochują się w nich. Przystojniacy doskonale wiedzą, że nie muszą się tak starać – wystarczy sam wygląd, a kobiety już do nich lgną. Uroda sprawia, że ich podejście do płci pięknej bywa lekceważące, a kobiety po jakimś czasie to dostrzegają.

Zobacz także: 7 pytań, które musisz zadać narzeczonemu (a mogą doprowadzić do rozpadu związku)

 
związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Jest bardziej interesujący`

Brzydcy mężczyźni przeważnie mają kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Dlatego starają się nadrobić ten brak w inny sposób. Rozwijają swoje pasje, dużo czytają, robią karierę naukową. Niezbyt atrakcyjny mężczyzna często okazuje się bardziej interesujący niż przystojniak, który nie ma nic ciekawego do powiedzenia, ciągle poprawia coś w swoim wyglądzie albo dyskretnie ogląda się za innymi kobietami. To prawda, że nie można generalizować, ale jest wiele takich przypadków. 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`O atrakcyjności faceta nie decyduje wygląd zewnętrzny`

- Atrakcyjność to coś więcej niż wygląd fizyczny – deklaruje wiele kobiet. Płeć piękna zwraca uwagę na głos, sposób bycia i kulturę osobistą mężczyzn. - Ważne jest to coś - mówi jedna z ankietowanych. Kobieta nie potrafi jednoznacznie stwierdzić, co ma na myśli. Z niektórymi osobami od razu czuje się pociąg fizyczny albo jakiś szczególny rodzaj fascynacji. Facet wcale nie musi być piękny. – Mój mężczyzna ma brzuszek, jest niewysoki i naprawdę przeciętny, ale nadal miękną mi kolana na jego widok. Jesteśmy razem już dwa lata – zwierza się jedna z respondentek. 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Uroda przemija`

Uroda jest nietrwała i szybko przemija. W życiu zdarzają się różne wypadki. Można stracić rękę, wzrok albo wyłysieć. Dlatego – zdaniem kobiet – nie warto przywiązywać dużej wagi do tak nietrwałej zalety jak atrakcyjność fizyczna. Nie chodzi tu o pesymistyczne podejście do związku i życia, ale uświadomienie sobie, że nie warto opierać poważnej relacji na czymś nietrwałym. - Niektóre kobiety wybierają przystojnych facetów, żeby mieć ładne dzieci, ale to największa głupota, jaką słyszałam – twierdzi jedna z dziewczyn.

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Złe doświadczenia z przystojniakami`

Nie chodzi tylko o kwestię zdrad, ale podejście do życia. Przystojniacy często uważają się za wybrańców losu, którzy w ogóle nie muszą się o nic starać. U niektórych samozachwyt zamienia się w prawdziwy narcyzm. Atrakcyjny facet wie, jak wykorzystać swój wygląd dla osiągnięcia celu, często idzie na łatwiznę, a jeśli nagle okazuje się, że chwyt nie działa, przypomina małego chłopca, któremu zabrano cukierki. – W przystojnych facetach najbardziej denerwuje mnie ich przesadne dbanie o siebie. Mój były spędzał pół godziny przed lustrem zanim wyszedł i ogólnie dbał o siebie bardziej niż ja. Nie mogłam z nim wytrzymać – wspomina jedna z respondentek.

Zobacz także: Co według NICH jest jeszcze gorsze niz zdrada?

 

 

 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Ryzyko zdrady jest mniejsze`

Brzydki mężczyzna, który zdobył piękną kobietę, doskonale wie, że ma szczęście. Jeśli do tego dziewczyna jest naprawdę mądra i ma dobry charakter, trafił prawdziwy los na loterii. Takiej kobiety nie można wypuścić z rąk. Inaczej jest w przypadku atrakcyjnego mężczyzny, który może zdobyć praktycznie każdą dziewczynę. Pokusa pod postacią innych kobiet rzucających mu zalotne spojrzenia na ulicy jest silna i może okazać się zgubna. Wszystko tak naprawdę zależy od charakteru mężczyzny, ale nie da się zaprzeczyć, że brzydki facet nie przeżywa tak wielkich rozterek. 

Zobacz także: Dlaczego kobiety zdradzają?

 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Uroda nie jest najważniejsza`

Dla wielu kobiet to nie uroda jest najważniejsza. Bardziej liczy się wierność, zaradność finansowa i okazywana troska. Kobiety, które miały kilku partnerów, dostrzegają, że uczucie i zafascynowanie często mają kruche podstawy. Niepielęgnowana miłość przemija. Wygodne warunki życia i spokój wydają się mieć solidniejsze podstawy. Dlatego dla niektórych dziewczyn znaczą dużo więcej niż gwałtowne porywy serca.

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 12.08.2016 09:29
Ile dróg..., tyle twarzy...
odpowiedz
Taka prawda (Ocena: 2) 28.06.2016 09:46
Idiotyczny artykuł i równie idiotyczne komentarze. Prawda jest taka, że niewielu chłopaków/facetów w Polsce może pochwalić się pięknymi rysami, zgrabną sylwetką, wysokim wzrostem i do tego jeszcze jakimś smakiem w ubieraniu się. O wynikach w nauce/pracy nie wspominając. Bierzecie co jest, szaraków, różnych "miśków", chuderlaków, z nieładnymi zębami, łysinką, byle jakimi ciuchami z bazarków - i dorabiacie do tego teorię, jaki to on nie jest cudowny, dobry, dbający itd. A w głębi duszy każda się ogląda za jakąś lepszą partią.
zobacz odpowiedzi (5)
Anonimowa (Ocena: 4) 27.06.2016 13:58
Ja zawsze patrzyłam na brzydszych facetów bo myślałam, ze mają jakiś lepszy charakter. A guzik prawda! Ostatnio pisałam z facetem, który urodą nie grzeszył, a miał się za takiego pięknego i mądrego i co to on nie jest. Pustak i narcyz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2016 11:19
niestety to wszystko to nieprawda. jak taki brzydal jakimś sposobem usidli fajną dziewczynę nagle zaczyna w siebie wierzyć i wcale nie musi być tak, że adoruje swoją lubą non stop. często zaczyna chojrakować jak mój. rzuciłam go to dopiero wtedy otworzył oczy i znów się do mnie klei, ale uważam że nie warto do tego wracać... niestety nie ma twardej reguły
odpowiedz
Wiedzma (Ocena: 5) 27.06.2016 09:49
Jak sie ma brzydala jest mniejsza szansa, ze nas zdradzi mało tego taki zawsze będzie się za nami uganial i bez adorowal..
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie