Dlaczego wolimy brzydali?

Dlaczego piękne kobiety wiążą się z brzydkimi facetami?
Dlaczego wolimy brzydali?
Fot. Thinkstock
27.06.2016

Kobiety pytane o to, jaki jest ich mężczyzna marzeń, często odpowiadają, że przede wszystkim przystojny. Na liście życzeń znajdują się także inne cechy. Można wyróżnić życiową zaradność, wierność oraz poczucie humoru. Są jednak kobiety, i to piękne, które spotykają się z brzydalami. Wbrew pozorom ci mężczyźni nie mają na koncie milionów, nie jeżdżą szybkimi samochodami i nie są mistrzami w opowiadaniu zabawnych anegdot. Co zatem przyciąga do nich płeć piękną?

Na podstawie anonimowej ankiety publikujemy wypowiedzi, które powtarzały się najczęściej.

`Bardziej się stara`

Mężczyzna, który nie grzeszy urodą, ma świadomość, że musi nadrabiać innymi cechami, żeby przyciągnąć kobietę. Są faceci z takim spojrzeniem i uśmiechem, że dziewczynom od razu miękną kolana. Brzydale mogą o tym pomarzyć, ale nie znaczy to, że rezygnują z rywalizacji o damskie serca. Ich największą bronią jest traktowanie kobiet jak księżniczek. Rozpieszczają swoje wybranki kwiatami, prawią komplementy, zabiegają o spotkania, co w końcu przynosi owoce. Dziewczyny zakochują się w nich. Przystojniacy doskonale wiedzą, że nie muszą się tak starać – wystarczy sam wygląd, a kobiety już do nich lgną. Uroda sprawia, że ich podejście do płci pięknej bywa lekceważące, a kobiety po jakimś czasie to dostrzegają.

Zobacz także: 7 pytań, które musisz zadać narzeczonemu (a mogą doprowadzić do rozpadu związku)

 
związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Jest bardziej interesujący`

Brzydcy mężczyźni przeważnie mają kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Dlatego starają się nadrobić ten brak w inny sposób. Rozwijają swoje pasje, dużo czytają, robią karierę naukową. Niezbyt atrakcyjny mężczyzna często okazuje się bardziej interesujący niż przystojniak, który nie ma nic ciekawego do powiedzenia, ciągle poprawia coś w swoim wyglądzie albo dyskretnie ogląda się za innymi kobietami. To prawda, że nie można generalizować, ale jest wiele takich przypadków. 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`O atrakcyjności faceta nie decyduje wygląd zewnętrzny`

- Atrakcyjność to coś więcej niż wygląd fizyczny – deklaruje wiele kobiet. Płeć piękna zwraca uwagę na głos, sposób bycia i kulturę osobistą mężczyzn. - Ważne jest to coś - mówi jedna z ankietowanych. Kobieta nie potrafi jednoznacznie stwierdzić, co ma na myśli. Z niektórymi osobami od razu czuje się pociąg fizyczny albo jakiś szczególny rodzaj fascynacji. Facet wcale nie musi być piękny. – Mój mężczyzna ma brzuszek, jest niewysoki i naprawdę przeciętny, ale nadal miękną mi kolana na jego widok. Jesteśmy razem już dwa lata – zwierza się jedna z respondentek. 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Uroda przemija`

Uroda jest nietrwała i szybko przemija. W życiu zdarzają się różne wypadki. Można stracić rękę, wzrok albo wyłysieć. Dlatego – zdaniem kobiet – nie warto przywiązywać dużej wagi do tak nietrwałej zalety jak atrakcyjność fizyczna. Nie chodzi tu o pesymistyczne podejście do związku i życia, ale uświadomienie sobie, że nie warto opierać poważnej relacji na czymś nietrwałym. - Niektóre kobiety wybierają przystojnych facetów, żeby mieć ładne dzieci, ale to największa głupota, jaką słyszałam – twierdzi jedna z dziewczyn.

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Złe doświadczenia z przystojniakami`

Nie chodzi tylko o kwestię zdrad, ale podejście do życia. Przystojniacy często uważają się za wybrańców losu, którzy w ogóle nie muszą się o nic starać. U niektórych samozachwyt zamienia się w prawdziwy narcyzm. Atrakcyjny facet wie, jak wykorzystać swój wygląd dla osiągnięcia celu, często idzie na łatwiznę, a jeśli nagle okazuje się, że chwyt nie działa, przypomina małego chłopca, któremu zabrano cukierki. – W przystojnych facetach najbardziej denerwuje mnie ich przesadne dbanie o siebie. Mój były spędzał pół godziny przed lustrem zanim wyszedł i ogólnie dbał o siebie bardziej niż ja. Nie mogłam z nim wytrzymać – wspomina jedna z respondentek.

Zobacz także: Co według NICH jest jeszcze gorsze niz zdrada?

 

 

 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Ryzyko zdrady jest mniejsze`

Brzydki mężczyzna, który zdobył piękną kobietę, doskonale wie, że ma szczęście. Jeśli do tego dziewczyna jest naprawdę mądra i ma dobry charakter, trafił prawdziwy los na loterii. Takiej kobiety nie można wypuścić z rąk. Inaczej jest w przypadku atrakcyjnego mężczyzny, który może zdobyć praktycznie każdą dziewczynę. Pokusa pod postacią innych kobiet rzucających mu zalotne spojrzenia na ulicy jest silna i może okazać się zgubna. Wszystko tak naprawdę zależy od charakteru mężczyzny, ale nie da się zaprzeczyć, że brzydki facet nie przeżywa tak wielkich rozterek. 

Zobacz także: Dlaczego kobiety zdradzają?

 

związek z brzydalem

Fot. Thinkstock

`Uroda nie jest najważniejsza`

Dla wielu kobiet to nie uroda jest najważniejsza. Bardziej liczy się wierność, zaradność finansowa i okazywana troska. Kobiety, które miały kilku partnerów, dostrzegają, że uczucie i zafascynowanie często mają kruche podstawy. Niepielęgnowana miłość przemija. Wygodne warunki życia i spokój wydają się mieć solidniejsze podstawy. Dlatego dla niektórych dziewczyn znaczą dużo więcej niż gwałtowne porywy serca.

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.15 / 5
Joanna (Ocena: 2) 07.09.2019 16:29
Mam 40lat i naprawdę niemało kochanków na koncie, nie jest to reguła ale jest zauważalne, że facet brzydale jest zwykle lepszym kochankiem, ci piękni ascetyczni, super zadbani faceci są zazwyczaj bierni jak te super księżniczki, pozwalają się kochać i to sam w sobie ma być zaszczyt, to z brzydalami, osiągam szczyty podniecenia gdzie wystający brzuszek i lysina się już nie liczy. Może tylko ja tak mam a może to doswiadczenie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.08.2016 09:29
Ile dróg..., tyle twarzy...
odpowiedz
Taka prawda (Ocena: 2) 28.06.2016 09:46
Idiotyczny artykuł i równie idiotyczne komentarze. Prawda jest taka, że niewielu chłopaków/facetów w Polsce może pochwalić się pięknymi rysami, zgrabną sylwetką, wysokim wzrostem i do tego jeszcze jakimś smakiem w ubieraniu się. O wynikach w nauce/pracy nie wspominając. Bierzecie co jest, szaraków, różnych "miśków", chuderlaków, z nieładnymi zębami, łysinką, byle jakimi ciuchami z bazarków - i dorabiacie do tego teorię, jaki to on nie jest cudowny, dobry, dbający itd. A w głębi duszy każda się ogląda za jakąś lepszą partią.
zobacz odpowiedzi (5)
Anonimowa (Ocena: 4) 27.06.2016 13:58
Ja zawsze patrzyłam na brzydszych facetów bo myślałam, ze mają jakiś lepszy charakter. A guzik prawda! Ostatnio pisałam z facetem, który urodą nie grzeszył, a miał się za takiego pięknego i mądrego i co to on nie jest. Pustak i narcyz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2016 11:19
niestety to wszystko to nieprawda. jak taki brzydal jakimś sposobem usidli fajną dziewczynę nagle zaczyna w siebie wierzyć i wcale nie musi być tak, że adoruje swoją lubą non stop. często zaczyna chojrakować jak mój. rzuciłam go to dopiero wtedy otworzył oczy i znów się do mnie klei, ale uważam że nie warto do tego wracać... niestety nie ma twardej reguły
odpowiedz

Polecane dla Ciebie