Dlaczego faceci odchodzą?

Mało osób zdaje sobie sprawę, że te błędy niszczą związek.
Dlaczego faceci odchodzą?
Fot. Thinkstock
14.06.2016

Na szczęście i równowagę w związku składa się wiele komponentów. Trzeba pogodzić obowiązki zawodowe, rodzinne oraz prywatne. Wymaga to dużego zaangażowania, woli i empatii. Kobiety czasami zastanawiają się, dlaczego każdy związek, w który wchodzą, kończy się fiaskiem. Nie zawsze starają się poszukać winy w sobie, tylko obwiniają partnera.

Na pierwszy rzut oka wszystko może wydawać się w porządku, ale problemy pojawiają się niezauważalnie i wiele osób je ignoruje. Po jakimś czasie jest już za późno. W przypadku, gdy dostrzegłaś wyraźne ochłodzenie relacji, mimo że nie potrafisz wskazać, kiedy wszystko się zaczęło, masz szansę wszystko naprawić. Powodem wcale nie musi być zdrada faceta czy Wasze niedopasowanie charakterów. Jest wiele błędów, których kobiety nie dostrzegają. To właśnie one po cichu i powoli zamieniają szczęśliwą relację w związek pełen wzajemnej niechęci oraz frustracji. Nierzadko ich wynikiem jest rozstanie.

Jakich błędów nie wolno popełniać?

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

Skupianie się na negatywach

Każdy człowiek ma wady, ale zawsze lepiej jest skupiać się na pozytywnych cechach, zwłaszcza u swojego faceta. Jeżeli on ma milion zalet, a Ty dostrzegasz tylko jego wady – na przykład to, że jest bałaganiarzem, przyczyniasz się do rozpadu związku. Nikt nie lubi, kiedy wytyka mu się jego braki czy błędy. Nie znaczy to, że nie możesz zwracać mu uwagi, ale postaraj się bardziej podkreślać zalety mężczyzny i dawać mu wyraźnie do zrozumienia, że go doceniasz.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

Nieinwestowanie w siebie

Związek tworzy dwoje ludzi, ale każdy z nich jest indywidualną osobowością i to między innymi wpływa na jakość relacji. Mężczyzn kręcą kobiety, które mają pasje i odkrywają przed nimi swoje nowe zdolności. Działanie przez zaskoczenie to klucz do sukcesu. Nie bój się zainwestować w siebie i swoją przyszłość. Jeżeli do tej pory marzyłaś o kursie kreatywnego pisania albo o lekcjach windsurfingu, nie zwlekaj, a potem koniecznie poinformuj o wszystkim swojego faceta. Przez inwestowanie w siebie rozumiemy także dbałość o wygląd fizyczny.

Zobacz także: On ma dzieci z inną...

 

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

Angażowanie zbyt wielu ludzi w Wasze problemy

Kiedy pojawiają się problemy, dobrze jest się wygadać. Angażowanie w sprawy dotyczące Twojego związku sąsiadki, fryzjerki, matki, przyjaciółki oraz kilku innych osób to już przesada. Wkrótce całe osiedle będzie wiedziało, co dzieje się u Ciebie w domu. Po pierwsze im więcej będziesz o tym mówić i wylewać swoje frustracje, tym bardziej będziesz się nakręcać. Wybierz sobie jednego zaufanego powiernika, który ewentualnie może posłużyć radą. Po drugie, jeżeli facet dowie się, że Ty i on jesteście na językach wszystkich wokół, tylko zaognisz konflikt.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

Brak otwartości na zmiany

Nowe doświadczenia, nowe obowiązki, nowi ludzie – to wszystko jest naturalnym następstwem wejścia w związek. Brak otwartości na zmiany jest równoznaczny z brakiem otwartości na mężczyznę, jego znajomych, rodzinę i życiowy bagaż doświadczeń. Ludzie się zmieniają. Po kilku latach bycia z kimś, każdy staje się innym człowiekiem. To naturalne następstwo. Jeżeli będziesz zamykać się w sobie, swojej przestrzeni oraz kręgu znajomych, Twój związek nie przetrwa i nawet nie będziesz świadoma, kiedy to się dokładnie stało. 

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

Zbyt szybkie działanie

Najważniejsze jest zawsze to, co dzieje się w danej chwili. Ani oglądanie się na przeszłość, ani patrzenie w przyszłość nie jest najlepszym pomysłem. Namawianie faceta na przeprowadzkę do innego miasta w poszukiwaniu lepszej pracy czy planowanie ślubu, kiedy jeszcze nie dostałaś pierścionka to zbyt perspektywiczne plany. Mogą one przerazić Twojego wybranka na tyle, że nigdy do nich nie dojdzie, a w każdym razie nie z nim.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

Przedkładanie innych ludzi nad faceta

Każdy poczułby się odrzucony, gdyby najważniejsza osoba w jego życiu więcej uwagi i czasu poświęcała innym ludziom. Tak właśnie postrzega tę sprawę mężczyzna, którego partnerka traktuje jak zbędny przedmiot. Ważniejsza jest najlepsza przyjaciółka, rodzeństwo, a nawet sąsiadka, tylko nie on. Możesz być pewna, że w takiej sytuacji facet szybko poszuka osoby, która poświęci mu więcej uwagi. Musisz znaleźć równowagę i ustalić, kto w życiu jest dla Ciebie najważniejszy.

Zobacz także: Jak zdaniem facetów wygląda BIUST idealny?

Źródło: www.cosmopolitan.com

 

 

 

 

Komentarze (55)

Ocena: 4.78 / 5
gość (Ocena: 1) 19.08.2016 22:01
jak czytam te żałosne wpisy to nie dobrze mi sie Robi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2016 09:49
Bo najczesciej znajduja nastepna łatwa lafirynde ktora tez im sie znudzi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2016 22:00
Odchodza bo sa znudzeni kobieta,bo kobieta ma wymagania,bo ciagle gada,bo .....itd odchodza do innej najczesciej okazuje sie pozniej ,ze owa inna ma takie same wymagania! I co potem,potem taki delikwent chce wrocic do poprzedniej bo byla najlepsza.....ale najlepsza nie jest juz zainteresowana debilem. W dup*ch sie przwraca facetom !!!
zobacz odpowiedzi (15)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2016 17:42
dziewczyny, chyba zakochałam się w koledze ze studiów. znamy się 3 lata, w zeszłe wakacje zbliżyliśmy się trochę do siebie, bo jak napisał któregoś razu jak wakacje, tak przepisaliśmy całe dwa miesiące i byliśmy razem na weselu. później jakoś to się urwało i znowu kontakt tylko na uczelni, jednak bardzo się lubimy. tzn on lubi, a ja coś więcej.. myślicie, że mogę to spróbować odnowić? ot tak napisać czasem jak tam? nie chcę się narzucać, ale chętnie wyskoczyłabym z nim chociażby na piwo albo do kina. wtedy on zaczął do mnie pisać, więc może tym razem jak ja zacznę, to nie będzie narzucanie, co? ;) wiem na 95%, że z żadną laską nie kręci. on jest typem śmieszka, wszyscy go znają albo kojarzą na roku, ogólnie strasznie fajny chłopak, więc na pewno wiele dziewczyn na niego leci. ale tak myślę, że ten kontakt przez wakacje może nie był przypadkowy. poradźcie coś dziewczyny! bo boję się, że jak nie spróbuję, to będę żałować do końca życia!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2016 15:22
Bo są frajerami, proste. Mają obok kochające osoby to tego nie doceniają i szukają smaku w d... Dopiero po jakimś czasie widzą, co stracili, jak już jest za późno.
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo