Oświadczyny: Kilka słów do... rozczarowanych narzeczonych

Rozmiar pierścionka, miejsce, a może efekty specjalne - co tak naprawdę nie ma znaczenia podczas oświadczyn?
Oświadczyny: Kilka słów do... rozczarowanych narzeczonych
Fot. Thinkstock
29.04.2016

Już jako małe dziewczynki kobiety wyobrażają sobie, jak powinny wyglądać ich wymarzone oświadczyny. Większość z nas liczy na romantyczną scenerię, piękny pierścionek i pocałunek na koniec – tak w skrócie.

Niestety wyobrażenia często odbiegają od rzeczywistości, tym bardziej, że nie ma księcia z bajki. Zamiast tego ostatniego wiążemy się ze zwykłym mężczyzną, który ma wady, rzadko kiedy nosi na rękach i jeszcze rzadziej odgaduje nasze pragnienia. Jednak dla nas i tak jest tym najważniejszym, najbardziej ukochanym mężczyzną, z którym chcemy spędzić resztę życia.

Ponieważ mężczyźni mogą mieć inny pogląd na temat idealnej oprawy oświadczyn, idealnego momentu czy pozostałych elementów istotnych z naszego punktu widzenia, kobiety są często rozczarowane. Pomimo że na ich palcu pięknie błyszczy się pierścionek zaręczynowy. 

Podczas oświadczyn występują kwestie mniej i bardziej istotne. Podpowiadamy, co nie powinno mieć dla Ciebie znaczenia. Jeżeli jesteś jedną z tych rozczarowanych narzeczonych, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zobacz także: REPORTAŻ: Moja świadkowa przyćmiła mnie w dniu ślubu

 

zaręczyny

Fot. Thinkstock

Miejsce

Badanie, którego wyniki przytoczyłyśmy już wcześniej, dotyczyło również konkretnego miejsca oświadczyn. Aż 22% kobiet zadeklarowało, że marzy im się bezludna wyspa. Jednak tak samo jak w przypadku widowiskowych efektów, nie ma znaczenia, czy oświadczyny nastąpią w domu, w parku, w restauracji czy na plaży w Egipcie. Czasami spontaniczne wyznanie może być piękniejsze niż wyreżyserowana w każdym szczególe scena.

zaręczyny

Fot. Thinkstock

Huczna i widowiskowa oprawa 

Niektórzy mężczyźni urządzają swoim dziewczynom prawdziwe widowiska. Potrafią się oświadczać w kinie przed seansem, gdzie zamiast reklam na ekranie zostaje wyświetlony duży napis:`Czy wyjdziesz za mnie?` Inni stawiają na intymny nastrój i wybierają jakieś urocze, odległe miejsce na łonie natury. Tradycjonaliści robią to przy romantycznej kolacji. Pamiętaj, że to chwila pomiędzy Wami dwojgiem i nie trzeba obwieszczać jej przy hucznych fanfarach oraz innych ludziach, żeby była piękniejsza.

Zobacz także: 8 irytujących rzeczy, które słyszą WSZYSCY nowożeńcy

zaręczyny

Fot. Thinkstock

Data 

Zdarzają się oświadczyny w Boże Narodzenie, w urodziny ukochanej, w walentynki czy podczas obchodów rocznicy związku. Wbrew pozorom to nie jest takie istotne. Liczy się nastrój, piękne słowa płynące prosto z serca i Wy dwoje, a nie data, która widnieje w kalendarzu.

zaręczyny

Fot. Thinkstock

Wygląd pierścionka

Kobiety bardzo często dużą uwagę przywiązują do pierścionka zaręczynowego. Każda chciałaby, żeby był piękny i nie ma w tym nic złego ani dziwnego. Zdarza się jednak, że mężczyzna nie może wydać bardzo dużej kwoty na pierścionek, bo zwyczajnie jej nie ma, ale to wcale nie ma związku z wielkością jego uczucia. Dlatego naprawdę nie musimy przywiązywać do tego takiej wagi. Małżeństwo ani uczucie nie okaże się dzięki temu bardziej trwałe.

zaręczyny

Fot. Thinkstock

Czas trwania związku

Niektórzy zaręczają się po 11 latach bycia razem, a inni po 6 miesiącach. Tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Badania przeprowadzone trzy lata temu wykazały, że aż 25% kobiet, które brały w nim udział, uważa, iż oświadczyny powinny nastąpić po dwóch latach bycia razem. Tak naprawdę, to kwestia indywidualna. Mężczyzna i kobieta sami zaczynają czuć, że zwykły związek już im nie wystarcza i są gotowi na coś więcej.

zaręczyny

Fot. Thinkstock

Długość przemowy

Są mężczyźni, którzy od razu idą na całość i po prostu zadają to konkretne pytanie. Można również spotkać facetów przygotowujących sobie długie przemowy i recytujących wiersze. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku liczy się po prostu szczere głębokie uczucie widoczne w oczach i całej postawie ukochanego. 

Zobacz także: Skąd się wzięła ta tradycja? Historia pierścionka zaręczynowego!

 

Źródło: sheknows.com

Komentarze (12)

Ocena: 4.42 / 5
Anonimka (Ocena: 5) 29.04.2016 17:25
Pierwszy narzeczony oswiadczyl mi sie po 18 miesiacach znajomosci w wigilie przy swoich rodzicach. W sumie to trudno nazwac to oswiadczynami, poniewaz po prostu dal mi pierscionek. Nie odezwal sie, pierscionka na palec tez mi nie wlozyl. Postaral sie jedynie co do pierscionka. Po trzech latach Go zostawilam. Ex maz oswiadczy mi sie gdy zmywalam naczynia. Dostalam pierscionek, w ktorym latalo oczko, wiec musial jechal wymienic. Dostal zupelnie inny wzor z kamieniem, ktorym bym mogla wybic komus oko. Pierscionek kosztowal go 69zl.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2016 09:16
Ahh bardzo miło wspominam nasze zaręczyny ;) weekend za miastem, oświadczyny podczas lotu balonem, wymarzony pierścionek i wiersz napisany tylko dla mnie. W sierpniu 1 rocznica ślubu ;))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2016 08:47
Ja jestem z facetem prawie 5 lat, pół roku temu pokłociłam się z nim o ślub itd. no bo ile można czekać, tym bardziej mieszkamy z sobą od 2 lat. On powiedział żebym dała mu jeszcze trochę czasu. Po miesiącu znalazłam rachunek od jubilera jak sprzątałam w szufladach z dokumentami itd. i co ? i dalej się nie oświadczył. Ja już mam go serdecznie dosyc
zobacz odpowiedzi (6)
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2016 06:52
zmarnowalam 5 minut rannego czasu na czytanie tego "tekstu". Jestem niepoważna... ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo